Forum ManagerZone Polska

Pytania - Hokej - TAKTYKA ?

Anonymous - 2004-02-15, 11:33
Temat postu: TAKTYKA ?
Czy mógłby ktos mi wytłumaczyc jak optymalnie ustawic taktyke w hokeju . W piłce jest to taktka 4 - 3 - 3 . A jaka w hokeju . Mile widziane screeny Smile . Z góry wielkie dzieki Smile
witus - 2004-02-15, 12:56
Temat postu:
z tego co wiem nie ma optymalnej taktyki dla hoka. a tak wogole to masz narazie za darmo analizera i live to sam sobie wydumaj.
domin - 2004-02-22, 21:43
Temat postu:
analizer w hoku na niewiele się zdaje. Ciężko z niego wywnioskować jakim ustawieniem gra przeciwnik.
Anonymous - 2004-02-23, 10:10
Temat postu:
To może ktoś poda najważniejsze skille dla poszczególnych pozycji ?
hks - 2004-02-23, 10:17
Temat postu:
moi zdaniem kazdemu sie wszystko przydaje SmileSmile
Anonymous - 2004-02-23, 12:32
Temat postu:
Że się przydaje, to wiem, choć jakiemu napastnikowi potrzebne goalkeeping ;P
Ale jakieś kluczowe skille na poszczególnych pozycjach.
witus - 2004-02-23, 13:53
Temat postu:
to chyba bylo na starym forum:
napastnik: strzal, szybkosc, puck control wazny takze skating, power i stamina
obronca: odbior krazka, power, skating, podania, przeglad, puck control ale przydaje sie tez szybkosc, kondycja

Środkowy napastnik powinien miec wysokie checking bo on wlasnie rozgrywa face off-y

Ogolnie jest jak napisal hks, lepsi sa uniwersali gracze. czasami przeciez zdarza sie ze napastnik probuje zatrzymac hokeiste przeciwnika, a obronca strzela spod niebieskiej...

Zauwazylem takze ze trudniej jest przewrocic zawodnika z dobrym skating i power.

pozdrawiam witus

Moglem napisac ze to bylo oczywiste ale szczerze mowiac zapomnialem... Embarassed ( z tym odbiorem)
Anonymous - 2004-02-24, 09:50
Temat postu:
Witus : czmu nie wypisales odbior krazka u obroncy, twoim zdaniem to nie jest jedna z kluczowych umiejetnosci obroncy?
hks - 2004-02-24, 12:36
Temat postu:
powiem cosik u mnie stzrelaja gole obroncy co maja zero w strzale czsami sie zdaza ze wygram np 6-2 i wszystkie bramki stzrelaja obroncy tak wiec uwazam ze
bramkarzowi: jest potzrebne przedewszystkim :gra an bramce i jazda na lyzwach
obroncy: odbor a potem reszta oprocz gry na bramce Smile
napastnikowi: tu raczej jak dla mnie wszystko bo jak stzrelaja gole ludzie z zero w stzrale to wole miec szybkiego silnego z dobra jazda na lyzwach zawpdnika niz co ma tylko stzral Smile
to jest tylko moje skromne zdanie Smile
Anonymous - 2004-02-24, 15:08
Temat postu:
Bardzo wazna umiejetnoscia jest skating - i dla obroncow i dla napastnikow. Aczkolwiek nie wiem na ile jest wazny dla bramkarzy. Np mam takiego ancymonka - 6 Quickness i 6 Checking i 0 Skating no i zamiast odbierac krazek to sie wywraca na przeciwniku :/
przestrzal - 2004-02-26, 16:26
Temat postu:
no wlasnie co wplywa na to ze sie wywracaja? sila czy jazda na lyzwach ?
junior82 - 2004-02-26, 20:48
Temat postu:
gsg - a ile ma power??, bo jak slabo to tamten po prostu daje mu bodiczka i jest po sprawie Smile, hokej to nie noga i lekki bodiczek nie powoduje faulu
witus - 2004-02-27, 09:35
Temat postu:
przestrza: chyba oba. bo jesli slabo jezdzi na lyzwach to latwo go wywrocic, a jak jest slaby to samo wiec dobrze jest miec zawodnika ktory ma oba te skile moze nie wypasione ale przynajmniej rowne tak 3-4 krazki
Anonymous - 2004-03-07, 20:37
Temat postu: Re: TAKTYKA ?
RWWP napisał/a:
Czy mógłby ktos mi wytłumaczyc jak optymalnie ustawic taktyke w hokeju . W piłce jest to taktka 4 - 3 - 3 . A jaka w hokeju . Mile widziane screeny Smile . Z góry wielkie dzieki Smile


z mojego doświadczenai wynika że w hokeju najlepiej sprawdza sie taktyka 2+3 Wink

no chyba że grasz w osłabieniu wtedy polecałbym 2+2 Wink

A tak serio to u mnie np sprawdza sie maksymalne wycofanie obronców blisko własnej bramki (zwłaszcza jesli nie są najszybsi). Zwiększa to szanse na dogonienie napastników rywali
domin - 2004-03-16, 13:24
Temat postu:
Jak ustawic takse, zeby strzelal srdkowy napastnik, a nie boczni?
Anonymous - 2004-04-16, 17:07
Temat postu:
ja mam typka ktory ma 6 w staminie i w skateatingu, myslicie ze powinienem go ustawiac (oprocz tego nie ma parwie nic)?
Anonymous - 2004-04-16, 17:26
Temat postu:
Chyba nie ma optymalnej taktyki, ja ustawiam dwóch obrońców blisko bramkarza, środkowego napastnika też jak najbliżej bramkarza, żeby mógł zdążyć powrócić przy utracie krążka, natomiast boczni napastnicy to różnie zależy od przyspieszenia i kondycji.
Jak ktoś ma lepszy pomysł niech napisze Smile
pereszczak - 2004-04-16, 23:00
Temat postu:
odnosnie taktyki, to w hokeju odpowiednie ustawiene graczy ma obecnie kluczowe znaczenie, ja tej optymalnej taktyki szukam, szukam i nie moge znalesc, probowalem na przyklad ustawienia osoby wyzej, ale moj team prezentowal sie tragicznie. ostatni moj pomysl przyniosl mi tyle, ze mimo duzo mniejszej ilosci strzalow mecze byl;y zreguly na remis, a gole strzelalem w ostatniej tercji... ale to nie oto chodzi. pasuje wymyslic cosik by sie przez caly mecz sprawdzalo a nie bazowalo tylko na dobrej kondycji. ciekaw jestem czy wymysle cos sensownego
Samiec - 2004-04-19, 15:51
Temat postu:
ja mailem taka taktyke ktora mi przynosial efekty przez jakis czas i duzo bramek strzelalem a teraz znwou jeste w dolku bo juz tamta taktya nie skutkuje Smile
macio87 - 2004-04-19, 16:58
Temat postu:
Ja swoja taktyka utrzymywalem sie w pierwszej 200 ranku i pierwszej 10 w Polsce, walczylem o awans do ekstraklasy. Potem nagle przestala grac i spadlem do div2 ...
kiara - 2004-04-20, 00:14
Temat postu:
U mnie to samo, po boomie na początku lece na łeb na szyje i wszystko wtapiam jak leci Surprised
Taktyke mam tą samą od samego początku i za każdym razem jak sobie obiecuje , że coś z tym fantem zrobie to mnie atak histerii bierze na samą myśl włączenia analizera Sad

Nudzą mnie te mecze przez to, że bramkarzowi udaje sie zawsze przytrzymać krążek i jest przez 3/4 meczu po 500 tys face-off'ów Confused

A tak na marginesie, to właśnie miałam bardzo ciekawą dyskusje z kolegami Włochami i Szwajcarami a propo's przydatności checkingu dla obrońców..
według nich dobry checking powinien mieć tylko center do rozgrywania face-off'ów..
natomiast obrońcy powinni mieć dobry przegląd, podania, siłe i kontrole...
no cóż...to oni sie znają na hoku i w niego grają w realu a nie ja, to co sie będe odzywać Laughing Wink
pereszczak - 2004-04-21, 10:26
Temat postu:
Cytat:
według nich dobry checking powinien mieć tylko center do rozgrywania face-off'ów..


no to ja juz nie wiem co jest grane w tym calym hokeju Confused . ale jak obroncy nie jest potrzebny odbior krazka to jak on ma grac? zamiast odbierac bedzie przewracajac rywala Question

osobiscie doszedlem tylko do takiego jednego wniosku:
chocbym mial nie wiadomo jaka taktyke to mozna nia grac max poltora sezonu i cza cos nowego wymyslic. przyklady mozna by mnozyc co potwierdaja ta teze. chocby wypowiedzi poprzednikow. a na swoj dowod mam takie cos: starym ustawieniem zajalem 17 miejsce w pierwszym pucharze, wiec idac za ciosem zostawilem wszystko w spokoju niech se graja. ale biorac udzial w inncyh puharach przygode konczylem na drugiej lub trzeciej rundzie. wymyslilem nowe ustawienie i w nastepnym pucharze doszedlem do 5 rundy przegrywajac w ostatnich 5 sekundach.

jaki z tego moral Question
nie wkladaj trampek do lodowki Cool oraz stosunkowo czesto zmieniaj takte.

dzieki Bogu, ze przynajmniej w lidze mi sie jako wiedzie, bo uzyskalem drugi awans z pierwszego miejsca. Laughing
kiara - 2004-04-23, 17:42
Temat postu:
pereszczak napisał/a:
Cytat:
według nich dobry checking powinien mieć tylko center do rozgrywania face-off'ów..


no to ja juz nie wiem co jest grane w tym calym hokeju Confused . ale jak obroncy nie jest potrzebny odbior krazka to jak on ma grac? zamiast odbierac bedzie przewracajac rywala Question


Toz ja im wlasnie tak tlumaczylam, ale, ze nie idzie mi najlepiej ostatnio to nie dali sie przekonac Laughing , tzn mowili, ze moze i mam racje...ale pewnie dalej robia swoje Wink
przestrzal - 2004-04-23, 19:24
Temat postu:
a moze Wasi przeciwnicy zmienili taktyke ? a moze wzmocnili swoje zespoly ? a moze ich zawodnicy rozwineli umiejetnosci ? w pierwszej polowie sezonu laliscie wszystkich czy byly to zwyciestwa tylko dzieki bramka ? a nie po zdecydowanej przewadze ?

co do umiejetnosci zawodnikow to wszyscy powinni miec sile jazde na lyzwach przyspieszenie podania i chyba przeglad gry bramkarz bronienie napastnicy strzal wtedy moga strzelic z dalszej odl. gola a obronca odbior nie jest potrzebny z moich obserwacji wynika ze krazek jak krazek zostanie odebrany to przeciwnik sie wywraca(przewaznie) wiec sila i jazda na lyzwach ja stawiam na takich zawodnikow i nie narzekam nie wiem co daje panowanie ale chyba cos daje bo koles co gra u mnie w ataku to ma 7 panowania i bramek dosyc duzo wali

@Domin co do tego zeby srodkowy strzelal to w mojej bylej lidze zostal krolem strzelcow junior ktory gral na srodku skrzydlowych ustawilem po bokach max wysunietych do przodu a rozgruwajacego cofnietego max do tylu ale to tez zalezy od szczescia praktyczie w realu to chyba jest tak ze skrzydlowi maja bramy walic a rozgrywajacy asystowac ale nie jestem do konca pewien
domin - 2004-04-24, 14:14
Temat postu:
Ja jednak pozostane przy swoim i najwiekszych wypasow stawiam na srodek. Wstepnie opracowalem juz ustawienie, ktore powoduje wyjscie wlasnie srodkowych w wiekszosci akcji.
Co sie zas tyczy obroncow. To mozliwe ze w tym momencie odbior krazka nie ma az tak wielkiego znaczenia, ale jak wprowadza nowy sim z karami to mysle ze wtedy wlasnie tenze odbior stanie sie kluczowym skillem. Coz z tego jak twardziel z 8 jazdy i 8 sily wywali przeciwnika jak spedzi kolejne 2 minuty na lawce kar?. Mysle, ze juz teraz warto o tym pomyslec i przygotowac sie nalezycie.
przestrzal - 2004-04-24, 19:24
Temat postu:
domin napisał/a:
Ja jednak pozostane przy swoim i najwiekszych wypasow stawiam na srodek. Wstepnie opracowalem juz ustawienie, ktore powoduje wyjscie wlasnie srodkowych w wiekszosci akcji.
Co sie zas tyczy obroncow. To mozliwe ze w tym momencie odbior krazka nie ma az tak wielkiego znaczenia, ale jak wprowadza nowy sim z karami to mysle ze wtedy wlasnie tenze odbior stanie sie kluczowym skillem. Coz z tego jak twardziel z 8 jazdy i 8 sily wywali przeciwnika jak spedzi kolejne 2 minuty na lawce kar?. Mysle, ze juz teraz warto o tym pomyslec i przygotowac sie nalezycie.


co do obroncow to masz racje ale tylko teoretycznie
1 chyba byl kiedys taki news ze kary w hokeju wprowadza za jakies 3-4 sezonow wiec to jest dluugi czas
2 takie wywracanie sie zawodnikow jest w hokeju na porzadku dziennym to nie jest balet kary za to raczej sie nie dostanie kary sa za bojki i wkladanie kija miedzy nogi oraz za atakowanie przeciwnika bez kazka ale baaaardzo brutalny to musi byc atak
3 to jest MZ i tu wszystko jest mozliwe Very Happy
domin - 2004-04-25, 02:45
Temat postu:
przestrzal napisał/a:
domin napisał/a:
Ja jednak pozostane przy swoim i najwiekszych wypasow stawiam na srodek. Wstepnie opracowalem juz ustawienie, ktore powoduje wyjscie wlasnie srodkowych w wiekszosci akcji.
Co sie zas tyczy obroncow. To mozliwe ze w tym momencie odbior krazka nie ma az tak wielkiego znaczenia, ale jak wprowadza nowy sim z karami to mysle ze wtedy wlasnie tenze odbior stanie sie kluczowym skillem. Coz z tego jak twardziel z 8 jazdy i 8 sily wywali przeciwnika jak spedzi kolejne 2 minuty na lawce kar?. Mysle, ze juz teraz warto o tym pomyslec i przygotowac sie nalezycie.


co do obroncow to masz racje ale tylko teoretycznie
1 chyba byl kiedys taki news ze kary w hokeju wprowadza za jakies 3-4 sezonow wiec to jest dluugi czas
2 takie wywracanie sie zawodnikow jest w hokeju na porzadku dziennym to nie jest balet kary za to raczej sie nie dostanie kary sa za bojki i wkladanie kija miedzy nogi oraz za atakowanie przeciwnika bez kazka ale baaaardzo brutalny to musi byc atak
3 to jest MZ i tu wszystko jest mozliwe Very Happy


Mysle, ze wczesniej wprowadza zmiany w hoku, ale pozyjemy zobaczymy.
pereszczak - 2004-04-25, 18:27
Temat postu:
ludzie co sie bedziemy na zapas martwic. grunt ze obecnie nam niezle w lidze idzie. o pucharkach nie mowie bo to loteria. jak wprowadza zmiany po prostu bedzie trzeba nieco pozmieniac rezim treningowy. ale jak kurde do tej pory nie moge znalezc trenera co by mial przynajmniej 5 w jezdzie na lyzwach Confused
sportsman - 2004-05-06, 15:12
Temat postu:
Ja tam ustawiam mniej więcej takich samych na każdą pozycję Cool .
doombringer - 2004-05-08, 14:59
Temat postu:
Ja dorzuce jeszcze maly kamyczek do ogrodka...
Wg mnie obroncom paradoksalnie przydaje sie strzal. Przy wznowieniu przed bramka przeciwnika, przy zwycieskim rozegraniu, krazek trafia wlasnie do zawodnikow ustawionych z tylu - zazwyczaj do obroncow, ktorzy czesto uderzaja z "pierwszej pilki" Wink U mnie obroncy maja sporo goli na koncie, ktore zodywaja wlasnie dzieki strzalom po wygranych wznowieniach przed bramka rywali.

Pozdro!
Anonymous - 2004-05-08, 15:38
Temat postu:
Ja dodam ze kto w hokeja nie ma ustawione w TAKTYCE gra AGRESYWNA to jest głupi Wink , w hoka jeszcze niema kar to mozna tak grac Exclamation
Pawel82 - 2004-05-21, 18:45
Temat postu:
A kto napisze jaka jest najlepsza taktyka??
Niektore druzyny maja duzo gorszy sklad od mojego (ok 6-8 zawodnikow wartych 21tys, a u mnie tylko 2 ponizej 34tys) i oni wygrywaja liczbami dwucyfrowymi. A ja mam 4:2 ledwo z komputerami w lidze. Z innymi druzynami niezle, ale nigdy nie tak jak tamci z super taktyka.
Np druzyna: Potaszniki, gra w FL i tam wymiata wszystkich (w wiekszosci z lepszymi zawodnikami).

Ja nie potrawie wybadac taktyki z LIVE ani ANALIZERA
Ciern - 2004-06-10, 18:10
Temat postu:
Z ta taktyka to jest ogolnie zabawnie... Ja w kokeja zaczalem grac na poczatku poprzedniego sezonu... pierwsze cztery mecze 1 zwyciestwo 3 porazki... Nie majac czasu i lekko zniecheconym bedac - zespol przegrywa dosc wyraznie mimo wielu prob zmian taktyki... Zostawilem druzyne na jakiejs tam taktyce... i jedyne co robilem to logowalem sie i sprawdzalem co tydzien jak tam w lidze...
Wygrali 1 mecz - no zdarza sie... Wygrali 2 .. no niezle... Wygrali 3... co sie dzieje..
Stwierdzilem ze jak wygraja 4 to w nagrode zaczne im towarzyskie ukladac Smile Coz wyszlo na to ze do konca sezonu meczu nie przegralem... Teraz w nowym przegralem 1 na wyjezdzie i prowadze w tabeli przewaga bramek.... W PP odpadlem szybko ale z 3 ligowa druzyna z duuzo lepszym skladem ode mnie w meczach bylo 6:5 dla niego i 7:7.
Teraz tylko czekam az taktyka sie "przestanie" sprawdzac... z tego co widze na MZ jest to popularne i niekoniecznie zwiazane ze zmiana symulatora... Tak samo mialem w pilce noznej... Do polowy poprzedniego sezonu wygrywalem wszystko... (tak samo jak polowe poprzedniego) spokojnie prowadzilem a pozniej niemal same porazki... w tym z ostatnia druzyna i w ostatniej kolajce odebrali mi 1 miejsce i awans do 1 ligi... A teraz to walcze o utrzymanie sie w grupie smierci Twisted Evil
przestrzal - 2004-06-13, 18:59
Temat postu:
jak ustawiac obroncow ? szeroko czy wosko ?

zauwazylem ze nie przerywaja oni akcji srodkowego napastnika tylko jada pod wlasna bramke i patrza jak on strzela jak sa ustawieni wosko a jak szeroko to nie mam zadnych spostrzezen ale mysle ze atakuja oni skrzydlowych i staraja sie przeciac podania do nich ale to tylko moja mysl. wiec jak to jest lepiej szeroko czy wasko ?
zak21 - 2004-06-13, 21:17
Temat postu:
Ze swojej strony moge powiedziec, że odpowiedniej taktyki należy ciągle szukać i ją poprawiać, często nawet po dostaniu przez któregoś z graczy jednego krążka w treningu zmieniam taktykę - pomyślcie o tym

i życze wszystkim powodzenia w szukaniu odpowiedniej taksy Wink
domin - 2004-06-13, 21:41
Temat postu:
Nie ma optymalnej taksy. I jestem tego pewien Smile
przestrzal - 2004-06-14, 08:34
Temat postu:
dobrze wiedziec Smile a ten najlepszy klub ze Szwecji co zdobyl 2 puchary gra najlepsza taktyka czy po prostu ma takich dobrych zawodnikow ?

edit. wlasnie zobaczylem ma najlepszych zawodnikow na swiecie i gra tylko 3x5 pewnie przegrywa tylko przypadkiem
Pawel82 - 2004-06-14, 09:34
Temat postu:
ten Nord Hockey z tego co wiem to ma zdecydowanie najlepsza druzyne. Ale po tych wygranych pucharach idzie mu slabo w pucharach. Odpadal z druzynami ktore mialy na przyklad 5-6 zawodnikow powyzej 100tys EUR i na lodzie tez nie mial przewagi.
Wiec mysle, ze niektorzy maja lepsza taktyke. A ta jego czwarta piatka to pewnie zawodnicy z kondycja powyzej 5 krazkow kazdy.
Jest wypasiony i bylem mocno zdziwiony kiedys, ze zaczal przegrywac, bo myslalem, ze bedzie zgarnial wszystkie puchary.
domin - 2004-06-14, 10:04
Temat postu:
Nord Hockey ma obecnie bodajże najlepszą pakę. Wracając natomiast do taktyki to wiadomo jak ustawimy graczy w jakiś dziwny sposób to trudno wymagać aby coś grali.
Anonymous - 2004-06-14, 23:07
Temat postu:
A czy mozna cokolwiek poradzic na totalnie niepowazne zachowanie obroncow ? Mam na mysli sytuacje, ktora zaobserwowalem juz jakis czas temu. Mianowicie obronca, chocby niewiem jak blisko srodka byl ustawiony, i tak nie przekroczy osi boiska. Jesli np. atak idzie lewym skrzydlem, wrazy napastnik zgubi/wywroci/przkupi Wink mojego lewego obronce, to prawy nawet gdy jest pod bramka szybciej od tego napastnika, i tak go nie zaatakuje, po prostu dojedzie do bramiki (caly czas po swojej stronie) i zatrzyma sie. Czy jest to kwestia np. niksiego przegladu gry, czy po prostu tak dziala symulator ? Wpienia mnie to troche, bo wlasnie tak trace wieksza czesc bramek Rolling Eyes
przestrzal - 2004-06-20, 23:27
Temat postu:
tez mam taka sytuacje jak Ty i sie zastanawiam czy warto inwestowac w obroncow czy nie lepiej najlepszych zawodnikow wystawic na atak ? bo na obronie sie marnuja a teraz liczy sie bardziej sila i jazda na lyzwach niz odbior a jakby zamienic napastnikow z obroncami to obroncy grajacy w lini ataku mieli by wiecej przechwytow a napastnicy grajacy w lini obrony zdobywali by wiecej bramek po wygranych wznowieniach czy mam racje czy sie myle, czy ktos to stosuje ?
hks - 2004-06-21, 00:39
Temat postu:
kiedys tak zrobilem i dalem moich dobrych obroncow do ataku niby sie bardziej oplaca ale zrezygnowalem z tego za duzo bramek tracilem poniewaz niby obroncy jada pod bramke ale tez jest duzo sytuacji co akurat obroncy przejmuja krazki tak wiec lepiej ich miec w obronie niz w ataku to tylko moje zdanie nie sluchajcie mnie ja sie nie znam na tym niech napsize cos jakis dobry manager Very Happy
crazeworm87 - 2005-01-20, 16:47
Temat postu:
Powiem tak ważne jest wszystko obrońcy powinni mieć wszystko bo tez strzelają bramki Exclamation Napastnicy powinni być szybcy i silni zresztą jak każdy na lodowisku Exclamation Polecam żeby grać 30 zawodnikami w taktyce "a" znaczy 20 w liniach 5 innych niż w liniach w grze w przewadze i 4 innych niez tamci w grze w osłabieniu Wink Taki jest mój przepis na sukces Very Happy A mojej druzynie do szczęścia brakuje gwiazd ale juniorów mam niezłych Very Happy
Anonymous - 2005-01-23, 02:18
Temat postu:
Duze znaczenie ma przyspieszenie u graczy i z tym kazdy sie zgodzi przy wyprowadzaniu kontr przez obronce skrzydlowy majacy ilosc mniejsza min 1 w przysp do centra ma wieksza szanse niz skrzydlowy z 0 do centra np. 5 a to daltego ze niepoda mu w rytmie a center bedzie musial sie wracac po krazek (cofac) lub gonic go... zatem wyrownany ten skil u graczy ofensywnych ma b.duze znaczenie w plynnosci gry calego zespolu... Odbior jak domin kiedys napisal (moze teraz zmienilzdanie Wink ) niema znaczenia bo ogolnie w podstawach mam obroncow min 2 i daja sobie rade , sila takze niejest taka wazna przy face-offach i niewiem dlaczego bo moj defensywny center w jednym meczu gral z centrem ktory mial 6 w sile a on ma 3... Co do obroncow lepiej ustawiac ich ofensywnie na tzw. "wage" jeden obronca wyzej a drugi nizej tak samo ze skrzydlowymi patrzac oczywiscie na skile znaczace do tego by byl ofensywnym lub defensywnym tak samo tyczy sie centrow... Zauwazylem takze ze sporo menagerow ustawia graczy - obroncow blisko bramkarza , takze tak mialem ale przekonalem sie ze bedac na tej pozycji "startowej" nieprzyczyniaja sie do destrukcji akcji ofensywnych przeciwnego zespolu a raczej umozliwiaja do ich czestszych atakow przy wysunietych tych obroncach center/skrzydlowy ma problem z porzejsciem obroncy a jest ich nie jeden a 2 a czesem ustawienie skrzydlowego z defensywnym skilem moze wspomoc tych obroncow, tu skil wlasnie przyspieszenie jest bardzo wazny jak nie najwazniejszy...
Pomyslicie dlaczego ten skill wczesniej byla to kondycja, pozniej sila, potem podania, teraz przyspieszenie... wszystkie sa wazne i to zalezy od zespolu jakie skile ma na poziomie takim zeby gra byla na dobrym poziomie...
Wiec najlepiej szkolic kazdy skill i niebedziemy sie martwic ze niektorych skili mamy za malo Wink
Mimo tych malutkich moich wypocin wiem ze i tak zrobiona taktyka niebedzie perfekcyjna ale to juz cos z porownaniem do poczatq naszych zabaw w hoku Cool

Pozdrawiam m3ti
crazeworm87 - 2005-01-23, 11:24
Temat postu:
No wiesz m2ti to nie jest głupi pomysł tak ustawić obrońców mi w taktyce "b" się to sprawdziło ale jakoś w taktyce "a" nie poszło tak dobrze Confused
tombar - 2005-02-07, 23:22
Temat postu:
A dla mnie ta taktyka w hoku to czysta magia. Ilekroć poustawiam moich "twardzieli" na tafli to tyleż samo mam pozniej dylematów. Mam wyjsciowy sklad warty okolo 2,17 mln grając 21+1. Patrzac na moich ludzikow dziwie sie bardzo że nie graja tak jak oczekuję. Przegrywaja mecze z zespolami warymi nawet ponizej 1,3 mln Sad . W kondycji maja pare pileczek, staram sie nie wpuszczac na lód ponizej 3 pileczek w kondycji. Przespieszenie tez jest nie najgorsze. Naszczescie w lidze jakos idzie i wygrywam wszystko. Laughing
Anonymous - 2005-02-08, 22:02
Temat postu:
hehe ja mam jakas taktyke Very Happy ale chyba nia najlepsza bo za dzuzo meczy nie wygralem Razz
crazeworm87 - 2005-02-09, 07:43
Temat postu:
Teraz też zauważyłem że jak zmieniam taktyke to pirewsze pare meczy wygrywaja ale potem dostaja w dupe Confused
przestrzal - 2005-02-09, 07:54
Temat postu:
to zmieniaj taktyke co mecz Very Happy ja ustawilem taktyke "byle jak" i jakos mi idzie heh nie analizowalem meczy bo nie mialem na to czasu Razz
crazeworm87 - 2005-02-12, 22:19
Temat postu:
No tak ale też jak czesto zmieniałem to tez przegrywali teraz trafiłem na idealną z obrońcali to teraz mam problem z Napastnikami bo nie grają jak bym chciał Confused Jak nie jesten problem to inny Sad
pereszczak - 2005-02-13, 16:52
Temat postu:
tez zauwazylem ze po jakims czasie dana taktyka sie po prostu "wypala". mialem juz nie raz dobre ustawienie ale sie przedawnialo i zacynali nagle dostawac w dupe od kazdego po kolei. najgorsze jest to ze mi taki moment przychodzil w koncowych fazach pucharow oficjalnych Confused

dlatego zmiana taktyki co pol sezonu, ewentualnie co sezon jest obowiazkowa Exclamation gdyz nawet nie robiac transferow i utrzymujac forme druzyny powiedzmy na poziomie 8,7 zaczniemy przegrywac mecze... no ale moze to i dobrze bo gdyby nie to, to pewnie mielibysmy sytuacje podobna do tej sprzed kilku sezonow w nodze, gdy wszyscy grali ustawieniem mkillaha

2.0 powered by phpBB modified by Przemo © 2003-2005 phpBB Group