Forum ManagerZone Polska

Ogólne - Hokej - Powiedzcie mi, o co chodzi w hokeju:)

kylas - 2005-06-07, 10:07
Temat postu: Powiedzcie mi, o co chodzi w hokeju:)
Tak od kilku sezonów zabieram się do gry w hokeja i mam nadzieję, że właśnie od kolejnego coś z tego wyjdzie. Jeżeli chodzi o tą dyscyplinę a raczej o jej odzwierciedlenie na MZ to coś tam wiem, ale przyjmijmy, że nie wiem nic;]

Chciałbym żeby ktoś mi powiedział jak grać, jak ustawić taktykę, co trenować, ilu zawodników potrzebuję itp. Może jakiś faq?

Mam już maksymalnie rozbudowany stadion jak na 10tys miejsc, prawie, 6 mln euro na koncie i taki o to marniutki SKŁAD

Jeżeli przyjąć, że to mój początek to chyba nie jest tak źle Razz

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
kapolo - 2005-06-08, 15:32
Temat postu:
Jeżeli mogę coś doradzić. Nie jestem zbyt doświadczony, ale trochę zdążyłem już obczaić.
Najważniejsza pozycja to bramkarz. Jeżeli masz tyle kasy to bez problemów kupisz gostka z minimum 9 na bramce. (nie żałuj na to kasy)
Za resztę forsy kupił bym czterech dobrych obrońców i czterech centrów. Obrońcy powinni mieć minimum 6 na odbiorze, ze 4 na sile i ze 4 na przyspieszeniu. Obsadź nimi 4 linie tak by każdy grał w innej. Do pary możesz dać im czterech nieco słabszych. W hoku strzały padają z każdej pozycji, więc dodatkowym atutem obrońców będzie dobry strzał.
Więcej kasy trzeba wydać na napastników. Mając tyle kasiorki kupił bym 4 dobrych centrów: silnych, szybkich z niezłym strzałem (minimum 6). Na jednym skrzydle możesz dać zawodnika z silnym strzałem a na drugim w miarę uniwersalnego.
Ważne jest by zawodnicy grali tylko w jednej piątce. Jeżeli będą grali w kilku to szybko się zmęczą i po pierwszej tercji nie będzie z nich pożytku. (chyba, że mają sporo kondycji). Z 10 numerów TZ temu było opisywanych kilka wariantów taktycznych. Możesz przejrzeć TZ i ewentualnie spytać o jakieś nieścisłości.
doombringer - 2005-06-08, 18:04
Temat postu:
Nie znam sie za dobrze na hoku, ale dorzuce swoje 3 grosze:
- graj 4 liniami podstawowymi (nigdy mniej, bo zazwyczaj konczy sie to tym, ze zawodnicy po 20m padaja z nog i kazdy lewus kladzie ich na lod)

- nie dubluj zawodnikow w poszegolnych liniach (czyli potrzebujesz 20 roznych zawodnikow + bramkarz)

- kup bramkarza z 9-10 krazkami na bramce (koszt ok 1,3-2,5mln?; nie patrzylem ostatnio, ale tak to jakos wygladalo); to jedyna pozycja, na ktora nie warto zalowac pieniedzy (chociaz ja bym osobiscie poczekal z ta inwestycja do nadchodzacego sezonu, bo maja wprowadzic nowego sima i nie wiadomo, czy bramkarz bedzie odgrywac w nim tak dominujaca role jak obecnie)

- w dodatkowych liniach (dwie linie gry w przewadze/dwie linie gry w oslabieniu) tez staraj sie ustawiac graczy, ktorzy nie graja w podstawowych 4 liniach; tutaj mozesz nawet umiescic zdolnych juniorkow, ktorzy powinni dac sobie tutaj rade; ja przez dlugi czas wystawialem w dodatkowych liniach na centrze swoich najlepszych graczy z podstawowych linii, ale ostatnio zaprzestalem tej praktyki, bo mimo wszystko tracili w tym czasie niepotrzebnie sily... ale to tylko moja koncepcja

- inwestuj w juniorow - w hoku wychowankowie u wielu graczy stanowia duza czesc zespolu (u mnie dla przykladu 7 z 8 obroncow w podstawie to wychowankowie...); zapytaj vicka, ilu ma u siebie wychowankow/juniorow w skladzie i zobacz, jak sobie swietnie radza (co prawda vicek ich tam szprycuje jakimis wspomagaczami, ktore dostaje od lekarza kadry, ale mimo wszystko... Wink )

- waznosc skillow u graczy - sprawa dyskusyjna, wiedza tajemna, interpretowana przez kazdego inaczej; wg mzm sprawa wyglada tak: (sorki, ze capsem, ale tak mialem to zapisane w pliku i nie za bardzo chce mi sie to teraz przepisywac; w nawiasach widnieja orientacyjne punkty, przyznawane za jeden krazek w danym skillu (przy formie = 9);

BRAMKARZ:
--------------
BRAMKA (99)
PRZEGLĄD (25)
KONTROLA (16)
PODANIA ( 8 )
PRZYSPIESZENIE ( 8 )
KONDYCJA ( 8 )


OBROŃCA:
-------------
ODBIÓR (50)
SIŁA (33)
JAZDA (16)
PRZYSPIESZENIE (16)
KONTROLA (16)
KONDYCJA (16)
PRZEGLĄD ( 8 )
PODANIA ( 8 )


SKRZYDŁOWY:
-----------------
STRZAŁ (33)
JAZDA (25)
PRZYSPIESZENIE (25)
PRZEGLĄD (16)
PODANIA (16)
KONTROLA (16)
KONDYCJA (16)
SIŁA ( 8 )
ODBIÓR ( 8 )


CENTER:
----------
STRZAŁ (41)
JAZDA (25)
PRZEGLĄD (16)
SIŁA (16)
PRZYSPIESZENIE (16)
KONTROLA (16)
KONDYCJA (16)
PODANIA ( 8 )
ODBIÓR ( 8 )

To ci moze dac jakas wstepna orientacje co do waznosci skilow na poszczegolnych pozycjach (chociaz starszyzna twierdzi, ze w hoku wszystko jest potrzebne).

- przed dokonaniem zakupow zorientuj sie w cenach za poszczegolnych graczy, bo domin ostatnio bardzo chetnie obdziela wszystkich banami za tzw. "zawyzone transfery" - nie wazne, ze kupujesz od goscia, ktory mieszka na drugiej polkuli i gra w 1 lidze - dla domina to bedzie ewidentny przekret; i najwazniejsze - przed kazdym zakupem zapytaj sie swojej magicznej kuli, czy zawodnik, ktorym sie interesujesz, nie ma przypadkiem blokow na waznych skilach - bo to jest ostatnio u domina kluczowym argumentem przy rozdawanych banach (przepraszam za osobista dygresje, ale ostatnio w hoku dzieja sie rzeczy, ktorych nie moge pozostawic bez komentarza...; PS. domin, gdzie mozna nabyc czarodziejska kule, ktora bedzie mi mowic wszystko o blokach innych graczy???)

Heh, nie wiem, co moglbym Ci jeszcze doradzic. Jak cos sobie jeszcze przypomne to dopisze. A teraz pora na prawdziwe gwiazdy polskiego hoka - podzielcie sie swoja tajemna wiedza Wink

PS. Pogadaj z vickiem. To moj - i chyba nie tylko moj - hokejowy guru... (brak ironii).

Pozdro.
Mikolaj_rabe - 2005-06-08, 19:06
Temat postu:
hmmmm a ja mam takie dane;):

[Goalkeeper]
Play Intelligence=5
Power=0
Skating=4
Passing=0
Quickness=10
Shooting=0
Goalkeeping=57
Puck Control=10
Checking=0
Stamina=14
[Defender]
Play Intelligence=5
Power=15
Skating=6
Passing=10
Quickness=13
Shooting=5
Goalkeeping=0
Puck Control=8
Checking=25
Stamina=13
[Attacker]
Play Intelligence=5
Power=8
Skating=8
Passing=8
Quickness=19
Shooting=23
Goalkeeping=0
Puck Control=12
Checking=6
Stamina=11
[Center]
Play Intelligence=8
Power=9
Skating=8
Passing=14
Quickness=12
Shooting=16
Goalkeeping=0
Puck Control=8
Checking=11
Stamina=13

ale nie pasuje do zadnej przypisanej formy:P.. tak miedzy 3 i 4Smile
skad masz takie dane? tak tylko pytam? z jakiego mamanagera? Smile
tak jak mowiles... wszyscy maja inne... Wink

zdravim
hks - 2005-06-08, 20:26
Temat postu:
a ja bym nie patrzal na te dane Very Happy tylko sam polukal mecze i ja sam stwierdzisz co jest dobre i przydatne dla danej pozycji ja tak robie przynajmniej Smile
kylas - 2005-06-09, 09:38
Temat postu:
Dzięki za rady, na pewno będą przydatne:)
Tak więc biorę się za transfery;]
doombringer - 2005-06-09, 15:36
Temat postu:
Mikolaj_rabe napisał/a:

skad masz takie dane? tak tylko pytam? z jakiego mamanagera? Smile
tak jak mowiles... wszyscy maja inne... Wink
zdravim

Teraz korzystam z aktualnej wersji MZM 2.2c i moje wczesniejsze wyliczenia (nie pamietam, na ktorej wersji je robilem) zgadzaja sie przy formie=9.

Ty chyba swoje wyliczenia robiles przy formie=2; a przynajmniej dla takiej formy zgadza mi sie bramka=57.

Co do samych statsow - ja nie taktuje ich jako glownego wyznacznika tego, co swoim trenowac. Generalnie jestem zwolennikiem trenowania wszystkim wszystkiego w odpowiednich proporcjach... A te dane z MZM wkleilem, bo ktos, kto z hokiem mial do tej pory malo wspolnego, bedzie mogl sie chociaz zorientowac, co gdzie i po co.

Pozdro.
kylas - 2005-06-09, 21:11
Temat postu:
Oto i mój pierwszy nabytek:



Very Happy
djbat - 2005-06-10, 04:56
Temat postu:
a ja z pytaniem jak dziala forma w hokeju ... zalozmy ze gram 10 towarzyskich+ligowy ... majac 20 zawodnikow ... kazdy gra tylko w jednej kwarcie .. i gram wszystkie mecze tym samym skladem ... rozumie ze moja druzyna bedzie zipiec z przemeczenia? tak jak w pilce czy dziala to jakos inaczej?
Anonymous - 2005-06-10, 08:06
Temat postu:
Forma jest tak samo naliczana jak w piłce -> będą 'zipieć' ZIPy jedne Cool



Kylas, minimalnie lepiej wygląda przykładowy reprezentant Polski. Transfer tygodnia? Wink
Vicek - 2005-06-10, 08:27
Temat postu:
Krotki_LEGIA napisał/a:



Kylas, minimalnie lepiej wygląda przykładowy reprezentant Polski. Transfer tygodnia? Wink


Raczej nie, kylas musialby odpowiadac na trudne pytania, ktore sam przed chwila zadawal. Poza tym ja przypuszczam jaki bedzie tym razem transfer tygodnia Wink
kylas - 2005-06-10, 09:35
Temat postu:
Vicek napisał/a:
Poza tym ja przypuszczam jaki bedzie tym razem transfer tygodnia Wink


Daj jakiś cynk to może pozyskam kolejnego zawodnika Razz


P.S Czy zawodnik, który gra w którejś linii może dodatkowo grać w przewadze/osłabieniu? Chodzi mi o to czy ma to wpływ na jego formę?
Vicek - 2005-06-10, 09:54
Temat postu:
kylas napisał/a:
Vicek napisał/a:
Poza tym ja przypuszczam jaki bedzie tym razem transfer tygodnia Wink


Daj jakiś cynk to może pozyskam kolejnego zawodnika Razz


P.S Czy zawodnik, który gra w którejś linii może dodatkowo grać w przewadze/osłabieniu? Chodzi mi o to czy ma to wpływ na jego formę?


Ten transfer juz zakonczony...
Na forme ma wplyw jedynie ilosc rozegranych spotkan od srody do wtorku. Zawodnicy grajacy w liniach 1-4 moga grac w przewadze/oslabieniu jednak wtedy szybciej sie mecza (jesli jest w meczu kilka kar)
danp - 2005-06-11, 00:39
Temat postu:
Spokoj ma mi tu zaraz, powaznie mowiac zaden z was nie ma racji, mamy dwa transfery tygodnia w najblizszym tygodniu, zarowno gracz vicka tam trafil (choc sie wahalem bo ja go mialem kupic:)) oraz gracz kylasa (tu sie nie wahalem, kto ma dzisiaj 2 duze banki na zbyciu???). Dzisiaj ukladam pytania dla jednego, jutro dla drugiego, pozdrawiam.
Pawel82 - 2005-06-11, 00:44
Temat postu:
Vicek mi go sprzadnal sprzed nosa. Poprzednia oferta byla moja. Nie podbilem go tylko dlatego bo chcialem koniecznie kupic kumpla z druzyny Iwana co kupil Kylas, ale jakis argentyniec przebijal ciagle i skonczylo sie na 1,1mln przeplacil.
danp - 2005-06-11, 02:28
Temat postu:
Nie mogla byc poprzednia twoja skoro moja byla 605k albo 610k wiec nastepna byla vicka wyzsza o 5% czyli 635k, dziekuje za uwage.
Anonymous - 2005-06-11, 07:14
Temat postu:
Wojciech Dembkowski? Razz
Pawel82 - 2005-06-11, 09:58
Temat postu:
Danp masz racje. Ja dawalem 580k, potem poszedlem sobie robic sniadanie i jak wrocilem bylo 635k Vicka

Ale trzymalem kase na tego z 9 strzal co wczoraj wieczorem schodzil. Ok 22 dalem 800k i mi sie cos pomylilo i myslalem ze dzisiaj koniec dopiero. Godzine potem wchodze i patrze ze to jednak wczoraj, Nikita mnie przebil na 840k i kupil, a mialem zamiar przebic jeszcze. ech trzeba szukac dalej.
Anonymous - 2005-06-11, 13:22
Temat postu:
Ale tu widze wojna o graczy Smile ja i tak was pzrebije niznajdziecie mojego nabytku za 1 miecha... Razz
Aha mowiles ze mialem niekupowac (to do danp'a :p) a teraz widac niekupuje bo niemam po co wyatarczy chwilka nieobecnosci a zakupkow mozna sie odduczyc ale moze w niedalekiej prezyszlosci kupie mloda gwiazdeczke... Smile
danp - 2005-06-11, 14:34
Temat postu:
No NIKITA kupil go zupelnie tanio (moim zdaniem), ja mam niestety bardzo utrudnione zadanie bo 90% transferow jest wtedy gdy jestem w pracy wiec albo musze sie z kims umawiac na konkretny termin (co sie nie zdaza) albo kupowac w ciagu 2 dni gdy mam wolne akurat. Teraz jak mi napisales Pawel82 ze dawales 580k faktycznie przypominam sobie ze podbilem twoja cene, oczywiscie potem zniknalem do pracy i juz nie mialem szans "bic sie" z vickiem.
ps-dobrze ze darcio bedzie mial takiego wymiatacza na krysa:))))
kylas - 2005-06-11, 16:02
Temat postu:
Mam już GK orsten Drake (3009029) Very Happy a jutro kupuję Jon Erik Ramsdal (3253) reprezentanta Norwegii Razz Tak się o to skończą moje wielkie transfery i dokupię kilku słabszch Cool
Anonymous - 2005-06-11, 19:04
Temat postu:
@kylas ja bym inaczej rozlozyl kaske ... na srednich polakow wiekiem do 24-25 lat i miec ich wiecej w skladzie i rowny przedewszystkim sklad a pozniej przy treningu ich mozna cos osiagnac a pojedyncze gwiazdy cos daja ale miec ich 3-4 to jest ryzyko tylko tracenia kasy na marne...
jeslibym gral od nowa to bym juz wiedzial co zrobic bo wczesniejsze moje pomysly niewyszly tak dobrze jak chcialem i troche jestem do tylu z tym ale widac efekty i zeby wszyscy tak robili to Polska z mala iloscia menagerow (mala dobre Razz) (poza Szwedami,Brazylijczykami i Argentyncami) bylab liczniejsdza w zdobywaniu pucharow... ale kazdy mysli po swojemu i kazdy ma swoj pomysl na gre.
pozdrawiam
kylas - 2005-06-12, 19:21
Temat postu:
Najnowsze nabytki:



oraz



Powiedzcie mi jeszcze raz jak to jest z formą. Wprawdzie jest post powyżej ale chciałbym uzyskać szczegółową wiedze na ten temat:) Czy zawodnik może grć np. w 1 i 4 linii + w przewadze? Oraz czy musi grać w tygodniu 5 meczy towarzyskich?
Anonymous - 2005-06-12, 19:31
Temat postu:
@kylas moze ale tu juz kondycja sie liczy wiec lepiej dac do 4 slabszego ale lepszego od graczy z PP a w przewadze jakiegos tam juniora. Tak miedzy czwartkiem a sroda nastepnego tygodnia 5 meczy+ligowy (moze sie zaliczac) i forma 9 krazkow.
kylas - 2005-06-12, 19:56
Temat postu:
m3ti napisał/a:
@kylas moze ale tu juz kondycja sie liczy wiec lepiej dac do 4 slabszego ale lepszego od graczy z PP a w przewadze jakiegos tam juniora. Tak miedzy czwartkiem a sroda nastepnego tygodnia 5 meczy+ligowy (moze sie zaliczac) i forma 9 krazkow.


Czyli rozumiem że teoretycznie nalepiej jak gra tylko w 1 lini? Do przewagi/osłabienia też nie wstawiać tego samego zawodnika?
W takim razie w jakiej linii powinni grać najlepsi? Mówiono mi do te pory że w czawartej.
doombringer - 2005-06-12, 21:11
Temat postu:
kylas napisał/a:
W takim razie w jakiej linii powinni grać najlepsi? Mówiono mi do te pory że w czawartej.

To zle Ci mowiono Wink

Generalnie jest tak, ze pierwsza linia najdluzej przebywa na lodowisku w calym meczu, najmniej zas czwarta linia - moga to byc nawet kilkuminutowe roznice (przynajmniej tak sytuacja wyglada u mnie).

Po drugie - wiekszosc manago wystawia swoich najwiekszych wymiataczy do pierwszej linii - z uwagi na to, co wspomnialem powyzej - bo dzieki temu maja po prostu mozliwosc zaprezentowania swoich umiejetnosci przez najdluzszy czas w meczu.

Ja osobisie w kazdej linii mam na centrze jednego niezlego (czytaj: > 150K) ziomka. A ogolna wartosc kazdej linii ksztaltuje sie mniej wiecej w tych samych granicach (moze poza pierwsza...). Tak wiec staram sie utrzymywac w miare podobny poziom w kazdej z linii.

Ale to tylko moje sugestie. To Twoja druzyna i sam musisz zadecydowac/przetestowac, jaki uklad bedzie Ci odpowiadac najbardziej.

Pozdro.
Anonymous - 2005-06-13, 17:09
Temat postu:
Tak jak doombringer takze stosuje taki wariant ustawien. I wole wstawic obojetnie jakiego gracza w "piatke" (lepszego od graczy z PP tzn najlepszego z PP) a do PP dac juniora beznaczenia jakiego by tylko uzupelnial sklad.
I sam sprawdz ktore warianty ustawien w twojej druzynie sie sprawdzaja i wnioski z wynikow bedziesz mial co lepsze.
pozdro
zonek - 2005-08-15, 11:37
Temat postu:
grac i wygrywac.
Anonymous - 2005-08-15, 12:18
Temat postu:
@zonek rozumiem ze tak mozna ale najpierw trzeba "umiec" grac by zaczac wogle wygrywac... a niektorym to wiecznosc zajmie zanim dojda do czegos hehe
pozdro
hks - 2005-08-15, 21:58
Temat postu:
ja mysle ze najwazniejsze jest dopasowanie gracza na dana pozycje i wyciagac z niego maks to jest albo instynkt albo metoda prob i bledow Very Happy jak sie tego nauczycie to potem bedzie z gorki Very Happy

pozdRawiam :d
Anonymous - 2005-08-16, 17:23
Temat postu:
@zonek to wie dlatego dal taka odpowiedz ;p
Anonymous - 2005-08-16, 19:26
Temat postu:
@kac89 a po co ? jak wymiata Very Happy a pozatym chyba wiecej sie nienauczysz jak wiesz Razz
Anonymous - 2005-08-17, 16:49
Temat postu:
@kac89 oj niebadz taki drobnostkowy wymiatasz swoja ekipka ...tylko Ci brak szczescia by dokonac rzezi na lodzie Wink
Anonymous - 2005-08-17, 18:54
Temat postu:
o to lotto zeby gralo

czaisz?

bo ja nie Confused

2.0 powered by phpBB modified by Przemo © 2003-2005 phpBB Group