Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Sylwetki Managerow Poznania
Autor Wiadomość
arkooo1 Płeć:Mężczyzna
arkoooOne


Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2004
Skąd: Poznan
PostWysłany: 2005-06-30, 16:41   Sylwetki Managerow Poznania Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zaczne od siebie
klub: Obra Koscian ----> nazwa powstala od klubu z mojej rodzinnej miejscowowsci
Data zalozenia: 25.03.2004r
Osiągniecia: sezon 10: Awans do divizji div7.321 z drugiego miejsca [mimo samych zwyciestw, bo druzyne przejelm pod koniec sezonu]
sezon 11: Wygrane Liga div7.321 [14 zwyciestw Cool ]
sezon 12: Wygrane Liga div6.566 [13 zwyciestw i remis]
sezon 13: 3 miejsce w div5.207
sezon 14: 2 miejsce w div5.207 [1 punkt Mad ]
sezon 15: walka o awans?? Rolling Eyes
Puchary: tu osiagniec oczywiscie nie mam znaczacych najwiekszy to chyba 71 miejsce w Division 5-6 Poland Edition 1 ---> w 2 edycji zajelem miejsce 111 miejsce Rolling Eyes
Dumny bylem bardzo gdy po raz pierwszy wplacilem kase i zajelem 948 miejsce w 2004 Heros Cup Wink
no a w czolowej [ym? Smile ] 1000 bylem jeszcze w National Cup Poland Edition 2 ---> 712 miejsce
FL'e: w silnym [wszsytko jak na moje warunki Smile ] wlkp LF zajelem 3 miejsce, w Dajcie mi w koncu wygrac FL'a [utworzony przez sekrecika Wink ] zajelem 2 miejsce... no i jednego FL'a udalo mi sie wygrac a byl to War Cup I Wink w ktrym mialem 10 punktow przewagi a zespoly ktore graly mialy czesto duzo wyzsza wartosc ode mnie [ale dawno to bylo Razz ]
Nieoficjalne puchary: no takim malym sukcesem jest awans do 1/8 finalu Pucharu Polski Juniorow U-19 w pierwszej edycji tego pucharu Wink
moj najwyzszy rank to 1336 miejsce Wink ---> dla mnie to bylo cos Razz a w tym sezonie mam zamiar powalczyc o miejsce w div 4 w koncu Razz bo 4 raz niechcialbym kiblowac Wink po modernizacji moze bedzie latwiej...

_________________


Ostatnio zmieniony przez arkooo1 dnia 2005-07-08, 11:29, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6207560
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2005-06-30, 17:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Klub FC Las Puszczykowo, nazwa powstała od klubu z mojej miejscowości (Las Puszczykowo), a żeby lepiej brzmiało dodałem przedrostek FC (Football Club).

W ManagerZone gram od listopada 2003 roku, wtedy założyłem swoją drużyne, która po czasie zbankrutowała (codziennie zmieniałem nazwe). FC Las Puszczykowo powstało natomiast 10 stycznia 2004 roku. Wtedy już trochę znając tą gre zobaczyłem swoją lige - div7.31, w tej lidze spędziłem trzy sezony, w pierwszym zająłem szóste miejsce, w następnym czwarte, a w ostatnim wywalczyłem awans z drugiego miejsca po wyrównanej grze z Fc.Orunia Gdańsk (tak, to jest ta Orunia co grała w [półfinale?] div5-6 cup). Trafiłem do div6.553 gdzie przeszedłem jak burza wygrywając 13 spotkań i jedno przegrywając (ostatnia kolejka... Twisted Evil). W kolejnym sezonie przyszło mi zmierzyć się już z lepszymi drużynami w div5.117, na pierwszym ogniu poległem z głównym faworytem do awansu 3-0 (Pianow). Kolejny mecz równierz nieudany - porażka. Za to w 3 kolejce zacząłem wygrywać, na półmetku byłem drugi, po ósmej kolejce nawet pierwszy, ale przyszły czasy na remisy. spadłem na czwartą pozycje i w przedostatniej kolejce poległem z KARSOVIĄ - zwycięzca ligi w tym sezonie, a wygrana w ostatniej kolejce pozwoliła zająć mi zaledwie drugą pozycje, zespół Pianow, który nagle przestał wygrywać nie utrzymał się w lidze. Teraz przyszło się zmierzyć w nowym sezonie z nowymi rywalami. Do mojej ligi awansował silny djstefan, a spadkowicz jakiego otrzymałem okazał się drużyną "trupem". W pierwszej kolejce zmierzyłem się właśnie z opuszczoną drużyną - wygrałem 10-0. Co dalej? Czas pokaże.
Obecnie mój zespół wart jest 3 mln i ciągle się wzmacniam. Mój klub utrzymuje się głównie sprzedaży juniorów i meczy ligowych. (jak każdy inny... Razz)

Co do sukcesów Lasu to nie ma ich zbyt wielu, wygrana div6.553, najlepsze miejsce w pucharze 383 - Division 5-6 Poland Edition 1. W FL`ah żadnych większych sukcesów - najlepsze miejsce to trzecie.

Jeżeli o czymś zapomniałem - przepraszam... Very Happy

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
uam
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2005-06-30, 17:59   

<< HERB KLUBU W PROFILU (już nie Very Happy )

JAK DOSTAŁEM SIĘ DO MZ:
na początku CM ,a własciwie jego brak. Gdy wreszcie miałem neta chciałem sobie ściągnąć demko tej gry. wpisałem w wyszukiwarce manager i klikając na wszystkie strony które znalazłą weszłem do społeczności MZ. Było to w czerwcu 2004 ,wtedy jednak miałem problemy z kasą na aktywacje więc doprowadziłem swój pierwszy klub do bankructwa Twisted Evil i zapomniałem o MZ na czas wakacji. Po wakacjach jednak przypomniałem sobie o tej grze gdy zobaczyłem że mój brachol pyka wniąm juz od miesiąca Shocked (To był znak)

DESZYFRACJA NICKA:
uam - sam nie wiem czemu zarejestrowałem pod tak bamberskim nickiem Evil or Very Mad może wpływ ma to miał fakt że dostałem się na studia (wówczas z tego się cieszyłem Twisted Evil ). Normalnie zapisał bym się pod loginem owca ale niestety mój brat mnie uprzedził Confused

KLUB:
Niezdecydowani Poznań - Z początku klub nazywał się Lech Poznań Cool ale gdy zostałem zaproszony do reprezentacji Poznania (najprawdopodobnie przez przypadek) i zobaczyłem że kilku reprezentantów nosi już tąm dumną nazwe Cool postanowiłem zmienić na FC Bandits Poznań Sad . Jako "Bandziory" klub jednak krótką istniał ostatecznie zdecydowałem się na obecną nazwe ,ponieważ znudziła mi się nazwa FC Bandits Very Happy a chciałem żeby klub nosił już jedną nazwe, na stałe. Nazwa klubu miała być odpowiedzią na moje niezdecydowanie w nadaniu nazwy klubowi Twisted Evil

Data założenia: 9 Październik 2004
Najwyższy ranking: 13446


LIGA:
Sezon 12: Wygrane Liga div8.3258 (drużyna przejeta na kolejke przed końcem sezonu Very Happy )
Sezon 13: Wygrane Liga div7.118 (pewne zwyciestwo Cool )
Sezon 14: drugie miejsce div6.89 (1pkt Crying or Very sad )
Sezon 15: Wygrane Liga div6.89 (awans wywalczony w ostatniej kolejce) Smile


PUCHARY:
Oficjalne:
- 2004 Football Mania Cup: miejsce 4260 (1 runda)
- Grand Mountain Cup: miejsce 10837 (faza grupowa)

Nieoficjalne:
- nieoficjalny PP (ostatnia i przedostatnia edycja): 1runda
- PPJ U-19 ed.2: 1runda eliminacyjna
- PPJ U-19 ed.3: 2runda eliminacyjna

* Archiwa klubowe zostałe splondrowane przez grupke pijanych kibiców "Niezdecydowanych" przez co brak jest wiadomości o pozostałych startach naszego klubu w innych nieoficjalnych pucharach. ZA PROBLEMY BARDZO PRZEPRASZAMY Embarassed

Ligi Towarzyskie:
- R.W vs P.R: 9miejsce na 16drużyn (tyle samo pkt co 7-8 drużyna)


Ostatnio zmieniony przez dresiu dnia 2007-10-28, 17:22, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
krl Płeć:Mężczyzna
inż. ka-er-el


Wiek: 39
Dołączył: 08 Maj 2005
Skąd: Swarzędz
PostWysłany: 2005-07-01, 21:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KS ISKRA SWARZĘDZ


---<[ Prezes i klub ]>---
user: krl
Nick powstał poprzez usunięcie z imienia samoglosek (KaRoL)
drużyna: KS Iskra Swarzedz (porzednie nazwy: KP Iskra Swarzedz, Sieklówka)
data powstania (sekcja piłkarska): 28 listopada 2003
herbiki:


Geneza [uwaga, trudne słowo:] nazwy: KS Iskra Swarzędz
KS -> Klub Sportowy
Iskra -> wolne tłumaczenie ang->pol imienia mojego psa
Swarzędz -> moje miasto

---<[ Liga ]>---
sezon 9 [div5.170]: 3 miejsce [drużyna przejęta przed dziewiątą kolejką] - 21 pkt straty do lidera
sezon 10 [div5.170]: 2 miejsce - 4 pkt straty do lidera
sezon 11 [div5.170]: 1 miejsce - 1 pkt przewagi
sezon 12 [div4.34]: 3 miejsce - 9 pkt straty
sezon 13 [div4.34]: 5 miejsce - 14 pkt straty
sezon 14 [div4.34]: 4 miejsce - 4 pkt straty
sezon 15 [div4.34]: time will tell...

---<[ Puchary oficjalne ]>---
(5 najlepszych wyników ; stan na 1 lipca 2005)
11 lutego 2005 - 231 w Division 3-4 Poland Edition 1
9 maja 2005 - 315 w Division 3-4 Poland Edition 2
17 stycznia 2005 - 1657 w Charity Cup
29 czerwca 2005 - 2039 w 2005 Defender's Cup
23 września 2004 - 2113 w 2004 Fair Play Cup
21 października 2004 - 2162 w 2004 Heros Cup
...

---<[ Puchary nieoficjalne ]>---
Puchar Polski - jeden udział (chyba... mieliśmy mały pożar w archiwum i część akt spłonęła Wink )
Puchar Polski Juniorów U-19 Edycja III - 3 runda eliminacyjna

---<[ Ligi towarzyskie ]>---
Udział w kilkunastu bez sukcesów.

---<[ Krótka historia... ]>---
[Krótka historia wyszła... za długa i tekst został zwrócony autorowi do skrócenia Wink ]
[ale być może pojawi się w prezentacji]

_________________
futbol: KS Iskra Swarzedz ; Div4.11 ; TM: Poznan III ; LK: Monkey Squad
hokej: KS Iskra Swarzedz ; Div4.34
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bejrut3
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2005-07-08, 21:28   

Klub: Celuloza Kostrzyn
Manager: bejrut3
Data Zalozenia: 2 Pazdziernik 2003r.
Osiagniecia:

Liga:

Sezon 8: Liga div7.1690 I miejsce
Sezon 9: Liga div6.109 I miejsce
Sezon 10: Liga div5.67 I miejsce
Sezon 11: Liga div4.23 I miejsce
Sezon 12: Liga div3.5 I miejsce
Sezon 13: Liga div2.9 I miejsce
Sezon 14: Liga div1.2 II miejsce

Puchary:

16 miejsce w 2004 Crown Jewel Cup.
20 miejsce w Top-league - Division 2 Poland Edition 1.
24 miejsce w National Cup Poland Edition 2.
28 miejsce w National Cup Poland Edition 1.
34 miejsce w Top-league - Division 2 Poland Edition 2.
37 miejsce w United Players Cup 2004.
46 miejsce w 2005 New Year Cup.
74 miejsce w 2004 Legends Cup.

Ligi Towarzyskie:

Wygranie 6 Lig Towarzyskich.

Pelniona Funkcja: Asystent Selekcjonera Reprezentacji Polski

Liga Klanów:

Mistrzostwo i Wicemistrzostwo w reprezentacji klanu: "Grupa Trzymająca Władzę"

Turniej Miast:

Mistrzostwo w reprezentacji Miasta: Poznań Wink

Najwyzszy ranking: 55

Wartosc 11 na dzien dzisiejszy (8.07.2005r.): 6.115.037
Powrót do góry
chem
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2005-07-12, 15:22   

Jak dowiedziałem się o istnieniu ManagerZone ?

14 - stego Września 2003 roku, szukałem dodatków do CM'a (01/02). Wpisałem w wyszukiwarce "google" "manager 01/02+ download". Wyszło mi pełno stronek o tej gierce, ale także znalazłem managera on-line, był to ManagerZone. Tak dowiedziałem sie o istnienu Mz'ta Smile

Kiedy powstał twój pierwszy klub i jak się nazywał ?

Mój pierwszy klub powstał 14 - tego Września 2003 roku (wtedy kiedy znalazłem tą girke). Miałem jeszcze inne drużyny, które powstały około 20 Września 2003 r. t.j - maly200, lukpas (miałem te drużyny od początku, ponieważ byłem młody i głupi Very Happy ). Szczególnie zajmowałem się drużyną Dvils StarZ o loginie maly200 (wtedy dowiedziałem się, że istnieje forum.managerzone.pl, wiec zarejestrowałem się na ten login). Po roku jakiś typ zdenerwował mnie na GB i odpisałem mu na GB, nie miłe słowa. Po tym zdarzeniu drużyna otrzymała bana(na). Następnie zająłem się drużyną ROGALINHO Football Club login: lukpas. Nie wiedziałem i zrobiłem transfer z kolegą i dostałem bana(na) - wiadomo. Na końcu to już nie miałem wyboru i wybrałem daną drużynę Wolsztyn TEAM (chem). Gram tą drużyną od pół roku, może więcej, a stworzona została w 2003 roku. Wolsztyn TEAM - skąd nazwa?, otóż mieszkam w mieście Wolsztyn, więc należało się do nazwy dodać. Żeby ta nazwa nie była smutna dodałem końcówkę TEAM czyli drużyna, każdy to chyba wie. Skąd login chem? Najbardziej nie lubię w szkole chemii, dlatego postanowiłem skrócić wyraz na chem Very Happy Very Happy Very Happy

Liga ?

Sezon 8: Wygrane Liga div7.386
Sezon 9: Wygrane Liga div6.156
Sezon 10: Wygrane Liga div5.243
Sezon 11: Wygrane Liga div4.81

Dalszych sezonów wolę nie pisać Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Puchary ?
Drużyna zajęła 972 miejsce w 2004 International Champions Cup.

Turniej Miast oraz Liga Klanów ?

Gram w Reprezentacja Poznania i jestem kapitanem klanu Red Dragon Clan Very Happy
Powrót do góry
loj221 Płeć:Mężczyzna
TZ / LJ


Wiek: 32
Dołączył: 28 Lis 2004
Skąd: Września
PostWysłany: 2005-07-12, 15:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skąd dowiedziałem się o MZ?
Pewnego marcowego dnia jak zwykle rozmawialiśmy z kumplem na polskim, gdy powiedział mi on, że jego kolega gra w menadżer piłkarski w internecie. Do tej pory istniał dla mnie tylko Championship Manager, ale w domu postanowiłem poszukać w Googlach jakiegoś menadżera. Znalazłem kilka, ale zainteresowały mnie tylko dwa - MZ i Hattrick. O dziwo (jaki ja głupi byłem) na początku wciągnął mnie bardziej HT. Jednak po serii porażek przeszedłem na MZ Very Happy

Jak powstał mój nick?
loj221 - pochodzi od luja/lója w pozytywnym znaczeniu (nawet nie wiem jak to się pisze, ale każdy chyba wie co to znaczy Wink ). W każdym razie wtedy myślałem, że to słowo pisze się przez "ó" i dlatego loj. Cyfry 221, gdyż loj, loj2 i loj22 było zajęte na poczcie interiańskiej Razz Ogólnie brak weny twórczej Very Happy


Klub:
Założyłem go 28.03.2004 pod nazwą FC Gniezno 13. Dzisiejsza nazwa - Victoria Wrzesnia - powstała 26.06.2004 na cześć prawdziwej Victorii, która rozsławia moją rodzimą Wrześnię Very Happy

Najwyższy ranking: 2463

Liga:
Sezon 10 - 3 miejsce w div8.??? - awans (po przejęciu drużyny wróciłem do hattricka, więc tak naprawdę zacząłem grać miesiąc później - na kolejkę przed zakończeniem sezonu Very Happy
Sezon 11 - 2 miejsce w div7.531 - awans
Sezon 12 - 3 miejsce w div6.665
Sezon 13 - 3 miejsce w div6.665
Sezon 14 - 1 miejsce w div6.665 - awans


Puchary:
1. 9664 miejsce w 2005 Adventure Cup (na 11 384)
2. 4362 miejsce w Spectators Cup (na 12 972)
3. 511 miejsce w Division 5-6 Poland Edition 2 (na 916)
4. 6073 miejsce w 2005 Defender's Cup (na 13 886)
5. 2284 miejsce w Football Season Break Cup (na 7374)


Jak widać na razie bez sukcesów, ale liczę na więcej dyplomików Wink
W Ligach Towarzyskiech też bez większych sukcesów - prócz tego wiele pojedyńczych zwycięstw nad znacznie lepszymi Very Happy


Mam nadzieję, że będę wzmocnieniem III reprezentacji i witam wszystkich serdecznie! Very Happy

_________________
TM: Poznań
LK:



Ostatnio zmieniony przez loj221 dnia 2006-10-04, 18:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5310634
lord_artas
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2006-01-30, 20:23   

ale wy sie podgniecacie swoja historia =) ja bede ogrinalny i nie opowiem swojej historii Very Happy
Powrót do góry
oskar8 Płeć:Mężczyzna
oskar8(og)-SJP/Pozen


Dołączył: 26 Lip 2004
Skąd: Poznań i inne
PostWysłany: 2006-10-19, 21:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skąd dowiedziałem się o MZ?
Na forum JuvePoland ktoś założył temat o tym managerze - semi99 (ZKS Gornik Zlotoryja) albo kiara(Stagno FC) zainteresowałem się jak wielu założyłem drużynę spodobało się Smile


Jak powstał mój nick?
mój nick to złożenie pierwszej litery imienia (o) oraz nazwiska(g)


Tak więc nie czekając dłużej :
Klub został założony 13-09-2003 - nazwa Wizards została wybrana na początku.
Najwyższy ranking: 1130


Liga:
Zapraszam do prezentacji Smile w MZ

Puchary:
Zapraszam do prezentacji Smile w MZ

FL:
Zapraszam do prezentacji Smile w MZ


Liga Klanów :
Założyciel i zastępca kapitana Klanu Squadra JuvePoland


Inne:
Współorganizator ligi JuvePoland oraz pucharu Coppa JuvePoland

_________________
JuvePoland


Ostatnio zmieniony przez oskar8 dnia 2010-08-22, 10:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perez1992 Płeć:Mężczyzna
Pyry z Gzikiem :)


Dołączył: 11 Lip 2008
Skąd: Śrem
PostWysłany: 2008-12-01, 08:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile imie moje to Piotr Smile lat 16 ( niedlugo 17 ) i mieszkam w Śremie, tzn okolo 40-45KM na wschod od Poznania Smile Moze ktos kojarzy FC Śrem na meczach Kolejorza ? Very Happy

Chcialbym grac dla Poznania w TM Smile reprezentuje juz Pzń w hokeju z roznymi wynikami, ale gram do samego konca Smile.


Skąd dowiedziałem się o MZ?
Od kumpla.Rok 2005... stare dobre czasy Smile

Jak powstał mój nick?
w gimnazjum koledzy wymyslili Perez i tak jakos od siebie dodalem 1992 i w grze moj nick to Perez1992


Klub:
1 klub to byl SKS Warta Śrem, jednak ban za wymyslone transfery ( a naprawde nic nie robilem ). Dzialalnosc klubu to lata 2005-2007. Drugi klub powstal... kilka dni po banie. Wiele nazw bylo jak Dobermans Śrem czy Zenit Śrem. Oficjalnie funkcjonuje klub pod nazwa BHF Śrem

Skad BHF w nazwie ?? http://pl.youtube.com/watch?v=TAslJnMJp0k i juz wiadomo Smile

Tak więc nie czekając dłużej :
Klub został założony 1/27/2008 -
Najwyższy ranking: 38169


Liga:

div7.107, aktualnie 2 miejsce z 1 porazka... z liderem Razz

Puchary:
2008 Team Spirit Cup
Season 25 Cup - season 28
2008 Football Mania Cup- aktualnie 4 w tabeli z 1 porazka ( przegralem z 1 ligowcem z Czech... 1-2 )
MZ Anniversary Cup 2008-- zakonczylem juz :/

FL:
Bad Company ed. 1
Tygryski Odrodzenie


Liga Klanów :
Nuclear Clan
Tygryski

Inne:
Kapitan Nuclear Clan II & III w hokeju Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
979116
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 35