Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
BAN za IP - jak go uniknąć...
Autor Wiadomość
brylka73 Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 2010-02-21, 17:31   BAN za IP - jak go uniknąć... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy można się dobrowolnie poddać sprawdzeniu, ewentualnie całej grupy użytkowników?
Tak się zastanawiam, czy istniałaby taka możliwość, wiadomo, każdy powinien się pilnować gdzie wchodzi jak wchodzi do MZeta, ale nie zawsze się da. Po pierwsze możemy pracować w firmie zatrudniającej kilkadziesiąt, kilkaset pracowników... po drugie korzystać w domu z sieci radiowej z wieloma użytkownikami, po trzecie paść ofiarą jakiegoś dowcipnisia z pracy, nie będę już pisał o innych przypadkach.

_________________
Heroic Freaks/ Heroic Freaks Juniors
Miasto Kalisz


Ostatnio zmieniony przez brylka73 dnia 2010-02-21, 18:24, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_skubala Płeć:Mężczyzna
KS Orzel Ruda Slaska


Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 2010-02-21, 18:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Raczej nie licz na zbytnią wylewność - cokolwiek byśmy tu napisali, może posłużyć jako poradnik "jak oszukiwać żeby nie zostać złapanym". To tak jakbyś się pytał jak otworzyć samochód bo zatrzasnąłeś kluczyki...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1328188
addept Płeć:Mężczyzna


Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Elbląg
PostWysłany: 2010-02-21, 18:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja tylko dodam do wypowiedzi Bryłki, że na prywatnych forach klanowych nie ma możliwości sprawdzania przez administratorów nowych użytkowników pod względem ich "czystości" w grze, co przy większej ich liczbie (kilkadziesiąt, a może i ponad setka osób) stwarza ryzyko, że znajdą się wśród nich osoby nie mające czystego sumienia lub też osoby nie mające zbyt wielkiego pojęcia o problemach jakie może sprawić im np. IP. Nie każdy jest informatykiem i ma tą świadomość, że często nawet grając w zaciszu domowym możemy mieć wspólne z sąsiadami IP zewnętrzne , którzy np założą sobie konto na MZ-cie i wtedy istnieje ryzyko bana. (od razu nadmieniam że nie jestem informatykiem)

Stąd moje pytanie, czy można zwracać się do GA o sprawdzenie konkretnych użytkowników ?


Czy jest to dopuszczalne i zgodne z regulaminem?


Nie każdy klan ma u siebie GA , a te klany które mają GA w swoich szeregach prawdopodobnie praktykują u siebie sprawdzanie nowych Klanowiczów przed przyjęciem ich do składu. Nie wierzę żeby tak nie było i nie mam nic przeciwko temu.

Tylko czy inne klany nie są pokrzywdzone, bo nie mają dostępu do GA ?

Tak więc pytanie odnośnie możliwości kierowania zapytań od kapitanów klanów do GA wydaje mi się całkiem usprawiedliwione.

Jeśliby nie było takiej możliwości to byłoby to krzywdzące dla pozostałych klanów, bo potem często padają zarzuty na oficjalnym forum MZ-ta ze strony osób z klanów w których są GA, że wśród niektórych klanów są gracze, którzy oszukują w grze, a jednocześnie padają stwierdzenia, że tylko ONI są czyści.

A ja pytam się , czy gdyby nie mieli dostępu do GA, to byliby tak czyści jak twierdzą ? (Pytanie retoryczne)

Może więc dopuścić możliwość kierowania zapytań przez kapitanów klanów do GA ?

Ps. Mój tekst nie ma na celu obrażanie kogokolwiek, ma na celu jedynie poruszenie problemu, który ostatnio stał się dość palący i oczekuję w tym temacie merytorycznej dyskusji.

k_skubala napisał/a:
Raczej nie licz na zbytnią wylewność - cokolwiek byśmy tu napisali, może posłużyć jako poradnik "jak oszukiwać żeby nie zostać złapanym". To tak jakbyś się pytał jak otworzyć samochód bo zatrzasnąłeś kluczyki...


nie pisz jak uniknąć bana, tylko napisz poradę dla kapitanów klanów biorąc pod uwagę to co napisałem .

_________________
Forfiter Div 1.2 | LK: Siebie Warci II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brylka73 Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 2010-02-21, 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

k_skubala napisał/a:
Raczej nie licz na zbytnią wylewność - cokolwiek byśmy tu napisali, może posłużyć jako poradnik "jak oszukiwać żeby nie zostać złapanym". To tak jakbyś się pytał jak otworzyć samochód bo zatrzasnąłeś kluczyki...


chodziło mi jak możemy sprawdzać nowych użytkowników, ewentualnie starych, którzy chcą mieć pewność, że nie dostaną BANa, z wcześniej przedstawionych powodów.

Czy ja jako administrator forum mogę się zgłosić do GA k_skubala aby sprawdził iluś tam użytkowników, oczywiście Ci użytkownicy wyrazili wcześniej na to zgodę...

_________________
Heroic Freaks/ Heroic Freaks Juniors
Miasto Kalisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_skubala Płeć:Mężczyzna
KS Orzel Ruda Slaska


Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 2010-02-21, 18:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie można zgłosić innego użytkownika do sprawdzenia i uzyskać odpowiedź - bo to zawsze jest sprawa między graczem a supportem. Gracz może sam zgłosić się do weryfikacji, wystarczy napisać na support. Tak czy inaczej, nie przewidujemy żadnej taryfy ulgowej w wypadku stwierdzenia oszustw.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1328188
addept Płeć:Mężczyzna


Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Elbląg
PostWysłany: 2010-02-21, 18:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

k_skubala napisał/a:
Na pewno nie można zgłosić innego użytkownika do sprawdzenia i uzyskać odpowiedź - bo to zawsze jest sprawa między graczem a supportem.


wiesz, tak po zastanowieniu stwierdzam, że to bardzo łatwo ominąć, bo jak przychodzi nowy użytkownik to zgłaszamy go jako "podejrzanego" (nawet jak będzie niewinny i jak nie będziemy mieli żadnego dowodu na jego oszustwa, wystarczy że napiszę iż w rozmowie ze mną przyznał się do posiadania dwóch drużyn, ale nie mam na to dowodów) i wtedy GA tak czy inaczej muszą go sprawdzić.

Tylko, że wtedy złamana zostaje etyka , moralna strona takiego działania jest również wątpliwa i nie przynosi chluby zgłaszającemu.

Zaprzeczysz, że GA sprawdzają swoich klanowiczów, aby mieć pewność że ich klan jest czysty?

Więc dlaczego nie otworzyć możliwości legalnego sprawdzania własnych szeregów wśród pozostałych klanów?

Z drugiej strony, przecież nie wymagamy odpowiedzi odnośnie tego czy ktoś jest czysty czy nie, bo to faktycznie stanowiłoby naruszenie prywatności sprawdzanych osób (a jest to sprawa supportu i sprawdzanych graczy), ale taką informacją odnośnie czystości danego gracza lub nie, byłby sam fakt dostania/nie dostania bana od supportu w grze. Do kapitana klanu poszłaby tylko wiadomość od GA że wszystkie jego zgłoszenia zostały rozpatrzone, bez informacji odnośnie banów i nieprawidłowości.

Regulamin nie zostałby złamany, a wilk byłby syty i owca cała.

_________________
Forfiter Div 1.2 | LK: Siebie Warci II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brylka73 Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 2010-02-21, 19:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

k_skubala napisał/a:
Na pewno nie można zgłosić innego użytkownika do sprawdzenia i uzyskać odpowiedź - bo to zawsze jest sprawa między graczem a supportem. Gracz może sam zgłosić się do weryfikacji, wystarczy napisać na support. Tak czy inaczej, nie przewidujemy żadnej taryfy ulgowej w wypadku stwierdzenia oszustw.


ale ja też nie oczekuję żadnej taryfy ulgowej, chodzi mi tylko czy powiedzmy zgłaszam na support siebie, jestem sprawdzany - dodam, że sam się zgłosiłem, wychodzi, że z jednego IP grają 3 drużyny w godz 8-16, czy wtedy dostaję też BANA na dzień dobry, czy mogę to wyjaśniać bez BANA... jaka jest procedura w tym wypadku...

_________________
Heroic Freaks/ Heroic Freaks Juniors
Miasto Kalisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alex35alex Płeć:Mężczyzna


Wiek: 54
Dołączył: 16 Cze 2005
Skąd: Lipno
PostWysłany: 2010-02-21, 19:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@Brylka z IP może być zdecydowanie więcej numerów na niekorzyść grających, naprawdę wiem coś o tym. Smile

@Adedept czy ty nie masz przypadkiem manii GA? Jeśli chcecie to puśccie kilka zgłoszeń np na FA, niech ci ludzie pokażą że nadają się do tej pracy , niech popracują uczciwie i rzetelnie i może kiedyś zostaną GA. Ostatnio w krótkim czasie były 2 nowe osoby FA, czemu nie zgłosiliście się na wolne miejsca?
Jest prosty sposób na uniknięcie takich podejrzeń to brak naboru na sztukę. Bo jak patrze na niektóre klany , które przyjmują każdego kto się zgłosi to twierdzę że sami sobie robią problem. A stwierdzanie że na pewno GA sprawdzają nowych jest tylko domysłem. Smile

_________________
Z każdym dniem mojego życie przybywa coraz więcej tych , którzy mogą mnie pocałować w ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2711837
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2010-02-21, 19:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kilka słów ode mnie: jeżeli ktoś oszukuje, ban jak najbardziej mu się należy; jeżeli nie, wystarczy że to udowodni i zostanie odblokowany; nie rozumiem sensu takiej dyskusji, bo z niektorych postów powyzej wynika, iz GA banuja tyko i wylacznie Heroiców.
Moja odpowiedz: jeżeli nawet banują to robią to dlatego, iz mają do tego podstawy, banów za darmo nie rozdajemy.
Jeżeli macie przypuszczenie, iz ktoś oszukuje, napiszcie maila do supportu, ale nie suchego, tylko z konkretnym dowodem, bo wymyslec ze oszukuje taki x czy y to moze sobie kazdy; dodam jeszcze, iz spamowanie na supporcie aby sprawdzic tego czy tamtego bez dowodów moze skonczyc sie niezbyt ciekawymi konsekwencjami.
I proszę, aby nie szukać dziury w całym...

addept napisał/a:
Zaprzeczysz, że GA sprawdzają swoich klanowiczów, aby mieć pewność że ich klan jest czysty?

Nie wiem jak inni GA, ale akurat ja nigdy nie sprawdzałem żadnego z moich klanowiczów i nie mam zamiaru tego robić - jest takie coś jak zaufanie; a jeżeli rzeczywiście któryś z nich oszukuje, to jak najbardziej powinien dostać ciekawą "nagrodę".

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
brylka73 Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 2010-02-21, 20:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@f-16 - cała dyskusja ma na celu zlikwidowania problemu kilkudniowych banów, tak jak alex napisał z IP może być wiele problemów do samych grających...

_________________
Heroic Freaks/ Heroic Freaks Juniors
Miasto Kalisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jocerek_pl Płeć:Mężczyzna

Wiek: 48
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Aylesbury
PostWysłany: 2010-02-21, 22:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

najlepszym sposobem na unikniecie bana za cokolwiek, jest przeczytanie regulaminu gry i poczytania forum... reszta sama sie ulozy w calosc, a nad komisarz bedacy na zawolanie klanu, osoby czy kogoskolwiek bo ma taki kaprys jest zwyklym nadgorlistwem.

co z tego ze gosc jest czysty przez 2-3 miesiace czy 2 lata jak pozniej zrobi wala i tyle mozna sobie nafiukac w sprawdzanie delikwenta Laughing

_________________
***** FC ROYAL Chesterfield *****
*** 4.11--> 3.2--> 2.1--> 1.1 ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1549897
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 34