Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kasa w MZ (jak grać aby nie przegrać?)
Autor Wiadomość
zima2005 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2007
Skąd: Lubicz k/Torunia
PostWysłany: 2008-01-09, 19:56   Kasa w MZ (jak grać aby nie przegrać?) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam takie małe zapytanie, gdyż spędziłem tutaj dopiero 1 pełny sezon i udało mi się awansować do ligi 7, ale tylko dlatego że w tak niskich ligach mało kto gra( w mojej grupie tylko 3 drużyny reszta aut)

Jak widać Budynki się budują (tak aby był jakiś dochód z nich), ale po tym co pokazał mi kalkulator stadionowy przy takiej obecności kibiców 7310 (5484.1681.145) i takich budynkach:

Restauracja (2)
Budka z hot-dogami (11) + 9 w budowie
Bar szybkiej obsługi (2)
Pub (2)
Sklep z pamiątkami (7) +2 w budowie
Klinika (1)
Hotel (1)


Wykazało iż z budynków mam stratę ok. 28 000.
To moje takie małe pytanie jak można zarabiać w tej „grze” jeśli są straty i nie będzie za co kupić nowych zawodników, nowych juniorów trenować, już nie wspomnę o rozbudowie stadionu .
Chciałem sprawdzić ile potrzeba aby być na 0 z budynków, to zostałem zaskoczony milo sumą jaką trzeba posiadać na maksymalna ilość budynków (to ok. 1 200 000). A skąd taka kasa jak w tak niskich ligach to z meczu jest może ok. 70 000 (średnio jest 1 mecz ligowy u siebie)
Za sparingi jest też kasa mniejsza ale jest tyle że liczą się tylko 2 sparingi rozegrane u siebie.
Kwota ograniczona. W sobotę przyjdzie marne 33000 od sponsora, ale i odejdzie kasa za koszty utrzymania stadionu, płace zawodników i trenerów.

To ja się pytam Tych którzy są tutaj dłużej i chcą się podzielić informacją, jak można grać awansować wyżej i mieć z tego jakąś kasę (np. na nowych zawodników, którzy mogli by wygrywać mecze). Tylko proszę o rozsądne odpowiedzi a nie kupuje i sprzedaje zawodników, (bo o tym też czytałem, że jest to dochód, tylko aby kupić dobrego zawodnika potrenować go trochę i sprzedać to potrzebne są pieniądze)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi z góry….. KS Lubicz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pieprzu Płeć:Mężczyzna
Shado Klan

Wiek: 33
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Tychy/Columbus
PostWysłany: 2008-01-09, 21:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bierzesz juniorkow --->> trenujesz juniorkow --->> sprzedajesz juniorkow

cala filozofia Very Happy

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2804807
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2008-01-09, 21:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja po wyprzedaży drużyny ograniczyłem swoje wydatki do ok. 50k, za mecz ligowy zarabiałem tak jak napisałeś - pewnie nieco więcej, bo spadłem do div7. Więc zarobek tygodniowy miałem ponad w granicach 60-80k. Co prawda stadion miałem dosyć dobrze rozbudowany - taki sam jak obecnie, ale to nie ma na początku większego znaczenia - rozbudowa budynków w granicach 200-400k według odpowiednich proporcji (MZ Manager), a do miejsc dobudować tylko (j.w.) miejsca dla VIPów. W ten sposób może zarobić ok. 700k-1000k na sezon.
Ja w przeciwieństwie do sirralfa (:*) - "prezenty" (zawodników początkowych) wyrzuciłbym chyba, że rzeczywiście trafiła Ci się ładna gwiazdka, ale takich to już chyba nie dają. A i tak Twoi juniorzy będą od nich lepsi już w wieku 17 lat, a i piłki w doświadczeniu ładnie im dojdą - na przyszłość jest to bardzo ważne.
Ale co ja się tu rozwodzę na takie tematy skoro gram ledwo w (już) div5... Może ktoś Ci lepiej poradzi, ja uważam, że to co ja zrobiłem było idealnym odnowieniem drużyny dla cierpliwych, a i na sam początek jest bardzo dobre.

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zima2005 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2007
Skąd: Lubicz k/Torunia
PostWysłany: 2008-01-11, 06:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pieprzu napisał/a:
Bierzesz juniorkow --->> trenujesz juniorkow --->> sprzedajesz juniorkow

cala filozofia Very Happy


Tylko pieprzu cała ta filozofia to kilka sezonów bez kasy a poza tym aby rozpocząć trenowanie juniorów potrzeba 22 000 i jeszcze za każdego juniora trzeba zapłacić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2008-01-11, 15:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zima2005 napisał/a:
cała ta filozofia to kilka sezonów bez kasy a poza tym aby rozpocząć trenowanie juniorów potrzeba 22 000 i jeszcze za każdego juniora trzeba zapłacić

Podchodząc w ten sposób do tej sprawy to imho daleko nie zajdziesz. Aby zarobić trzeba być cierpliwym i zaryzykować wyłożeniem tych pieniędzy - dla niektórych są one śmieszne, ale przyznam, że dla nowej drużyny to na prawdę dużo, jednak mimo wszystko to się opłaca, a nawet dosyć szybko zwraca... Wink

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zima2005 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2007
Skąd: Lubicz k/Torunia
PostWysłany: 2008-01-11, 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nie mówię o szybkiej kasie tylko o tym jak można zarabiać i awansować, bo to przecież się liczy. A chodzi też o to że juniorów musisz wytrenować czyli jakieś 3 sezony??. Więc jak widzę kasa dopiero będzie za ok 3 sezony. Jestem ciekaw jak radzą sobie w wyższych ligach
może nawet Ekstraklasa

_________________
Lubicki Klub Sportowy - div5.207
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczaq Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Lip 2004
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 2008-03-19, 17:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tygodniowo jestem jakieś 80k do tyłu a wartość moich zawodników z sezonu na sezon jest coraz wyższa. Oczywiście cały mój przychód wiąże się z treningiem juniorów do tego są oczywiście potrzebni trenerzy (mam ich 10 czy 11). Jednak żeby móc prowadzić taką filozofie finansową w klubie są też potrzebni gracze którzy będą tygodniowo na plus, wkońcu skądś trzeba te pieniądze brać. Racjonalnie rzecz biorąc im więcej takich którzy nie będą szkolić swoich juniorów a będą chcieli za zaoszczędzone pieniądze kupić ich odemnie tym lepiej dla mnie. Jednak niecałe 2 sezony temu zaprosiłem do gry 5 kolegów z rl'a doradziłem im na początku żeby rozbudowali stadion (a z infrastruktórą poczekali na lepsze czasy) i zakupili maksymalną liczbe juniorów, teraz wszyscy zajmują 1-2 miejsca w 7 lidze (2ch nawet trafiło do tej samej ligi i zajmują 1sze i 2gie miejsce) nie wszyscy zainwestowali w pełen pakiet juniorów i teraz tego żałują, bo po niecałych 2 sezonach część juniorów łapie się już do składu w tej 7mej lidze a koledzy tylko czekają aż będą mogli ich sprzedać kupić, starszych i wywalczyć kolejny awans.

Także myśle że juniorzy to siła napędowa wszystkich najlepszych drużyn, chyba każdy manago po kilku sezonach powie Ci to samo. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie i jeśli będziesz chciał kupować moich juniorów chętnie Ci ich odsprzedam za odpowiednią opłatą Smile


Dodam też że miałem kilka przerw w grze i mam taka sytuacje że nie biore 16 nowych juniorów co 3 lata tylko co roku przychodzi kilku nowych takze co roku moge ich sprzedawać i zachować płynność finansową zamiast brać duży zastrzyk gotówki raz na 3 lata oczywiscie nie zawsze sprzedaje się 18 czy 21 latków czasem choduje się ich troche dłużej a niektórzy zostaja w klubie na długie lata Smile Co prawda obecnie mam tylko 2ch wychowanków o naprawde nieprzeciętnych umiejętnościach ale na reszcie zarobiłem i też byłem w stanie wydać te pieniądze na przyzwoitych graczy.

_________________
Sztorm Szczecin div 6.724
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3338863
polierg Płeć:Mężczyzna


Wiek: 37
Dołączył: 12 Maj 2005
Skąd: Jelenia Góra
PostWysłany: 2009-03-26, 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jak juz rozbudujesz stadion i chcesz zarobic .. Smile to wywal wszystkich zawodników jakich masz zatrudnij 11 czy więcej juniorow, wywal trenerow lub ich nie zatrudniaj oczywisci jak juniorzy osiagnal wiek seniorskie to na liste ich i znow to samo.
Graj dwa sparingi u siebie w tygodniu. Tym sposobem masz 100k i więcej przychodu na każdym tygodniu gry. Loguj sie do MZ raz na tydzien aby wyslac zapy na mecze. Pograj tak z 10 sezonow i masz na star ok. 20kk Very Happy pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1430771
mateuik Płeć:Mężczyzna


Wiek: 41
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Łaziska :)
PostWysłany: 2009-04-22, 19:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja tam poszedlem na trudniejsza i cierpliwsza droge ..... przez 2 lata (realne) siedzialem/siedze w 8div trenujac juniorow/ sprzedajac itd itp

zostawilem sobie pare perelek ktore teraz maja 20-23 lata, pare $$ w skarbcu i biore sie do powaznej gry teraz Very Happy

_________________
gdzies w ósmej dywizji...

a bylo....
MyHa
div6.162-->div5.140-->div4.77-->div3.66
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3306558
kopek_09 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Mar 2010
Skąd: Sława
PostWysłany: 2010-04-07, 20:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja dorzuce że potrzeba Ci okolo 2 może 3 sezonów (oczywiscie jesli sie dostosujesz do tych wszystkich rad) i wtedy bedziesz mogł myslec juz o powaznej grze. Nie martw sie moze jest to długa gra a wielu nie gra już poprzez długi czas jaki płynie w tej grze to Ty badz cierpliwy a efekty na pewno bedziesz widzial na własne oczy Smile Z reszta kazdy tak kiedyś zaczynał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tarnowskie_orliki Płeć:Mężczyzna

Wiek: 46
Dołączył: 15 Paź 2009
Skąd: Tarnów
PostWysłany: 2010-04-07, 20:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

biorac pod uwage ze koles napisal tego posta w 2008r te 2 czy 3 sezony juz chyba dawno mu minely ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 27