Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Księga próśb, skarg i zażaleń - dotyczące Extraklasy
Autor Wiadomość
Tiger_10 Płeć:Mężczyzna
Organizator TM


Wiek: 28
Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Kraków/Krzeszowice
PostWysłany: 2010-09-02, 20:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Picu- widzę ciężko śmieszny jesteś Wink ja już wytłumaczyłem nic nie rozmawiałem z lsg, nic nie mówiłem, żeby nie przyjmował. zraził się po tym jak późno ostatnio przyjęli wyzwania i nie mógł zmienić taks. w sumie to mu się nie dziwie. nie mam ochoty się kłócić .;]

_________________
CF Tommy
LK: Magic Players
LKJ: Magic ®TEK® Project
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2682014
Tiger_10 Płeć:Mężczyzna
Organizator TM


Wiek: 28
Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Kraków/Krzeszowice
PostWysłany: 2010-09-02, 20:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[quote="lsg]
ej, wkurwil mnie ciec na forum, pisze ze to tylko zabawa i my ja psujemy.
Ja bym chcial zauwazyć ze zabawa jest tylko wtedy kiedy zasady sa rowne.
A jak widac ponizej to nas ciagle ruchaja w dupe, i to dla mnie nie jest zabawa.
Oni nas ruchaja jak leci, ale my nie mamy prawa sie domagac swojego, bo jestesmy mlodym klanem nie tak zasluzonym jak tamte gwiazdroskie klany.

Przykłady kiedy inni psuli gre:
Runda 4 – 02.07.2010
Urodzeni Pod Szczęśliwą Gwiazdą - Magic Players
30:0 - nie mogli zaakcpetowac tego, ze skald byl wyslany pozniej?

Runda 7 - 23.07.2010
Magic Players - Blood Warriors
tiger niechcacy wystawil adgale zamiast pabla
Znowu popsuli gre, bo sie nei zogdzili i wo bylo dla nich


Runda 9 - 06.08.2010
Magic Players - Zagubieni Miedzy Bramkami AFC

Galbia (adgala) - Fedaykins (muadeep)
Olimpia HSB (gadzina86) - Gwardia Iktorn Opole (ksiaze_iktorn)
FC Bartoszyce (pabel1) - RKS Królewscy (przemolubek)
FC LSG (lsg) - Czechovitz Czechowice (marchol)
Olimpia Kolo (blizniak) - Juventus Turyn (pajda9)

iktorn i marchol nie zaakceptowali meczy na czas, niestety posulismy gre zglaszajac w.o., ktore nie zostaly przyznane...

Jak tak dalej bedzie to ja rezygnuje z klanow i sram na to.
Wszyscy nas jebia w dupe jak leci.
Zero zabawy jak dla mnie skoro zasady sa naginane w zaleznosci od tego ktory klan zawalil.[/quote]

_________________
CF Tommy
LK: Magic Players
LKJ: Magic ®TEK® Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2682014
Picu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 41
Dołączył: 29 Gru 2007
Skąd: Skierniewice
PostWysłany: 2010-09-02, 20:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@Zajafek co do postawy Twojego kumpla LSG to przychodzi mi do głowy myśl Jarka Kaczyńskiego: "Ty jesteś tu gdzie wtedy, LSG tam, gdzie stało ZOMO" Very Happy

_________________
PIŁKA - Wielkie Nieporozumienie
HOKEJ - Gang Bang Squad
LK - Emigranci
HLK - Sudden Death
TM i HTM - Łódź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4084231
pawel-liman Płeć:Mężczyzna


Wiek: 37
Dołączył: 30 Kwi 2006
Skąd: Wrocław k.Chrząstawy
PostWysłany: 2010-09-02, 20:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

powiedz swojemu nie doinformowanemu koledze, że cieciem to sobie może sobie nazywać kolegów z piaskownicy. Niech rezygnuje z klanów, na pewno nikt za nim płakać nie będzie, tacy jak on są tu kompletnie nie potrzebni.

co to są za przykłady w ogóle, niestety w LK nigdy nie można było podmieniać drużyn, również za podanie składu po terminie zawsze były czerwone kartki bez możliwości odkręcenia, natomiast akceptacja wyzwań po terminie zawsze była dopuszczalna.

_________________
Roman Tim Tfaruk
TM -Kiedyś Chrząstawa Wielka
LK - Obecnie FAiTH Clan, wcześniej Emigranci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2349557
zajafkowo Płeć:Mężczyzna
Emigranci są Super


Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2004
Skąd: Łódź
PostWysłany: 2010-09-02, 20:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tiger_10 napisał/a:
Magic Players - Emigranci

FC LSG (lsg) - Brodwino (edwinsopot)

edwin nie przyjął wyzwań.


FC LSG (lsg) 3-0 3-0 żółta kartka Brodwino (edwinsopot)


Na jakiej podstawie przyznano walkower??

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3240498
jocerek_pl Płeć:Mężczyzna

Wiek: 47
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Aylesbury
PostWysłany: 2010-09-02, 20:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak byscie znali regulamin i wiedzieli co mozna a co nie mozna to bym was zrozumial.
a tak to lament jakiegos rozkapryszonego gracza i nic nie wnoszace zale do idei LK.

Nie daleko szukac......ze zacytuje post od nas z forum:

nc napisał/a:
myślałem, że takie numery się już nie zdarzają ...

jeszcze fakt skasowania wyzwań i zrobienie screena - nieźle ...

szkoda, że tak terminarz się ułożył bo niedawno z nimi graliśmy i przyjąłem wyzwania około 1dnia po czasie bez zgłaszania wo i nawet przypominając ich kpt o tym dzięki czemu zawdzięczają 3pkt które z nimi straciliśmy ...


rozumiem ze taka postawa sportowa juz wam umknela sprzed oczu. Gdzie klan nie przyjmujac wyzwan pewnie by nadal byl w grze o mistrzostwo.
Rozumeim ze wasze lamenty ograniczaja sie tylko do wniskow plynacych z nieznajomosci Regulaminu.
Ktos idzie wam na reke, a wy pozniej innemu wala pokazujecie...... to jest ta wasza sprawiedliwosc dziejowa Very Happy

_________________
***** FC ROYAL Chesterfield *****
*** 4.11--> 3.2--> 2.1--> 1.1 ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1549897
zajafkowo Płeć:Mężczyzna
Emigranci są Super


Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2004
Skąd: Łódź
PostWysłany: 2010-09-02, 21:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To teraz do rzeczy!!

- W historii LK nie bralo sie nigdy pod uwage screenow!!
- Nawet jak Emigrant nie przyjal wyzwan w terminie nie zwalnia to z obowiazku trzymania wyzwan przez lsg.
- Fakt jest taki ze edwin sie logowal w srode i skad mamy wiedziec ze np lsg nie zapomnial wyslac wyzwan w terminie wszedl wyslal o okreslonej porze i je skasowal np w srode o 11.59 i je skasowal mniejsza o to
- log edwina jest w srode na consoli a wyzwan wtedy nie mial, gdzies mam screen czytaj wyzej nie sa one strona w sporze
- fakt jest taki ze lsg loguje sie codziennie tez sprawdzona informacja, nawet jak wyzwania nie zostaly przyjete w terminie nie ma prawa ich kasowac dopoki walkower nie zostanie zaakceptowany podarzamy dalej nie ma prawa zajac terminu!! Fakt codziennego logowania stwierdza ze unika gry gdyz walkowery zostaly przyznane dopiero okolo godz 21 w czwartek!!

I jak ma ktos na tyle uprzejmosc niech sie ujawni kto przyznal walkower!!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3240498
al_bundy_ Płeć:Mężczyzna

Wiek: 113
Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: Międzyrzecze
PostWysłany: 2010-09-02, 21:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zacznę sobie od tego, że:
Cytat:
Składamy Ci gratulacje z okazji 21 urodzin.

Użytkownicy i administratorzy forum

Zamknij Okno


Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group


dziękuję :* hehe

a teraz do was wsyzstkich xD
[img]http://c.wrzuta.pl/wi3837/abb0e2b6000529364b6c72a6/0/wez%20ogarnij[/img]

mezofeel napisał/a:
A po tym jak się dowiedział o zamieszaniu sam wysłał wyzwania do lsg, które wiszą do teraz...


nagle tak mu się przyspieszenie włączyło, a przez 2 dni nie mógł zaakceptować? Wink imposible is nothing xD

jocerek_pl napisał/a:
vvvjjj napisał/a:
ponieważ edwinsopot nie przyjął wyzwań w odpowiednim terminie, dlatego lsg zrobił screena i skasował wyzwania



nie mozna sobie ot tak skasowac wyzwan, poki nie ma akceptacji wniosku o vo.
pelna samowolka

wnosze o vo dla lsg, za unikanie gry


sranie w banie, marmolada Smile w regulaminie jest akceptacja do 12! Wink jakbyś tak czytać nie potrafił, udowodnił, że wysłane były wyzwania, nam to lata koło chu...stki czy usunłą czy nie Smile
spełnił regulaminowe wymogi i tyle, jeśłi tak to zmienić regulamin, że można zgłósić walkowera po 12 w środę a usunąc wyzwania po przyznaniu walkowerów xD

zajafkowo napisał/a:
Cytat:
ponieważ edwinsopot nie przyjął wyzwań w odpowiednim terminie, dlatego lsg zrobił screena i skasował wyzwania


To teraz jest taka polityka klanow z Ekstraklasy ??
Jak tak to ja gratul;uje


dziękuję Smile

pawel-liman napisał/a:
LK to przede wszystkim zabawa, jeżeli was interesuje wygrywanie za wszelka cenę, a nie to żeby się dobrze bawić, to zrezygnujcie , taki jak wy tu nie potrzeba. Skoro jesteście słabi i tak bardzo się boicie, to po gracie? Poukładajcie sobie puzzle lepiej, a nie innym zabawę psujecie.


dojeba***ś jak dzik do sosny Very Happy
le to już razy przyjmowaliśmy jako klan spóźnione wyzwania? ile razy nas ruchano w dupę za spóżnienie wysłania o 10 minut? ile razy nas ruchanoo w dupę za minutowe łamanie regulaminu?
może w regulaminie dopiszemy:
$666 a) jeśli wyruchaliście w dupę MPO to jest to uczciwe i można isę powołać na reglamin
$666 b) jeśli MPO chce uczciwie miec przyznanego walkowera to ich wina bo chcą wygrac przy zielonym stoliku ;]

Picu napisał/a:
Panowie Czego można się spodziewać po 15 letnim dziecku zarządzającym klanem? Dziwi mnie postawa samego zainteresowanego czyli LSG, który skasował wyzwania bo przyszły po czasie, mimo, że mógł je zaklepać i rozegrać mecze na boisku. Ładny przykład dajecie nowym klanom, a później się dziwić, że w niższych ligach walkowery na potęgę są zgłaszane Sad Najlepsza opcja to potraktować dwumecz jako nierozegrany i w przyszłości uważać na niedojrzałych emocjonalnie małolatów! Oczywiście złoić reszcie dupę jutro to swoją drogą Very Happy


i po co wtrącasz swoje 2 grosze? Wink
lsg sam tak zdecydowął, może mamy go przywiązać do łózką i biczować? bo nie wiem Smile
a co ma do tego wiek założyciela? nie orzumiem, możesz mi to narysować? xD

jocerek_pl napisał/a:
Jak byscie znali regulamin i wiedzieli co mozna a co nie mozna to bym was zrozumial.
a tak to lament jakiegos rozkapryszonego gracza i nic nie wnoszace zale do idei LK.

Nie daleko szukac......ze zacytuje post od nas z forum:

nc napisał/a:
myślałem, że takie numery się już nie zdarzają ...

jeszcze fakt skasowania wyzwań i zrobienie screena - nieźle ...

szkoda, że tak terminarz się ułożył bo niedawno z nimi graliśmy i przyjąłem wyzwania około 1dnia po czasie bez zgłaszania wo i nawet przypominając ich kpt o tym dzięki czemu zawdzięczają 3pkt które z nimi straciliśmy ...


rozumiem ze taka postawa sportowa juz wam umknela sprzed oczu. Gdzie klan nie przyjmujac wyzwan pewnie by nadal byl w grze o mistrzostwo.
Rozumeim ze wasze lamenty ograniczaja sie tylko do wniskow plynacych z nieznajomosci Regulaminu.
Ktos idzie wam na reke, a wy pozniej innemu wala pokazujecie...... to jest ta wasza sprawiedliwosc dziejowa Very Happy


a to najlepiej odwrócić kota ogonem i zwalić na nas winę za niezgłoszenie przez kogos walkowera? tak? Wink to już nie nasz problem...
Ja mam inną kwestię niż LSG mi tam lata koło nosa ta gra, i uj mnie obchodza te wirtualne medale, puchary i powidła xD
takie zyćie walkwower zgłoszony słusznie, przyznany słusznie i ciszaaaaaaaaaaaa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grubebolki Płeć:Mężczyzna
Grube Bolki Gizycko

Wiek: 45
Dołączył: 19 Mar 2007
Skąd: Ełk
PostWysłany: 2010-09-02, 21:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rozumiem że można nie czekać ze swoimi wyzwaniami jak nie można ustalić później taksy, ale jak się odrzuca czyjeś wyzwania to już wyraźnie jest gra na walkower i takie zachowanie powinno być karane czerwoną kartką - i wnoszę o dodanie takiego punktu do regulaminu by takie zachowania nie powtarzały się - w Hokejowej Lidze Klanów każdy klan stara się by wszystkie spotkania były rozgrywane i jak nawet czasami nie można rozegrać spotkań w piątek to są one rozgrywane w sobotę - no ale wszystko zależy od ludzi - czy jest to dla nich zabawą - czy grą na śmierć i życie - widać dla niektórych bardziej od zabawy liczy się wygrana przy zielonym stoliku - Pozdrawiam i liczę że mój wniosek do regulaminu zostanie pozytywnie rozpatrzony przez organizatorów

_________________
(RA)(NC) - hokej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3357530
zajafkowo Płeć:Mężczyzna
Emigranci są Super


Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2004
Skąd: Łódź
PostWysłany: 2010-09-02, 21:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chcialbym sie dowiedziec kto jest tutaj orgiem i kto przyznal walkower??

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3240498
pawcio1980 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2006
Skąd: UPSG / Białystok
PostWysłany: 2010-09-02, 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tiger_10 napisał/a:
[quote="lsg]
Przykłady kiedy inni psuli gre:
Runda 4 – 02.07.2010
Urodzeni Pod Szczęśliwą Gwiazdą - Magic Players
30:0 - nie mogli zaakcpetowac tego, ze skald byl wyslany pozniej?


Nie od nas to zależało ... decyzja odgórna Orgów, zresztą w tych przypadkach zawsze jest stosowana ta sama miara ... każdy wie, że w innych warunkach mecz by się odbył ... jest to chyba jedyna taka sytuacja w LK gdzie nie ma negocjacji, ukladania się => - skład podany po terminie = vo ... uważam cytowany wpis za co najmniej niestosowny ... reszty nie komentuję, bo nie widzę sensu ...

_________________
Ze sportowym pozdrowieniem - manager drużyny ↖ Sagittarius ↗
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2010-09-03, 06:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kilka osób w tym temacie użyło zbyt mocnych słów i myślę, że w gronie organizatorów przedyskutujemy kary dyscyplinarne w tym zakresie.
Nie pochwalam postawy jaką prezentują członkowie klanu Magic Players. Jako organizator specjalnie opóźniam akceptowanie walkowerów aby Ci spóźnialscy jeszcze sobie poustalali mecze, natomiast gdy chodzi o spóźnione podanie składu to jest zupełnie inna bajka - tutaj wina leży po stronie kapitana, który bierze na siebie ciężar odpowiedzialności za klan.
Niestety cała sytuacja jest zgodna z regulaminem.

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rogal71 Płeć:Mężczyzna
Moderator
CIENIASY ROGALA
Moderator


Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2004
Skąd: Łódź
PostWysłany: 2010-09-03, 08:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zajafkowo napisał/a:
Chcialbym sie dowiedziec kto jest tutaj orgiem i kto przyznal walkower??


ja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zajafkowo Płeć:Mężczyzna
Emigranci są Super


Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2004
Skąd: Łódź
PostWysłany: 2010-09-03, 14:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy jest zgode z regulaminem skasowanie wyzwan o 12.01 w srode?? I na jakiej podstawie jestescie wstanie stwierdzicv czy je wyslal rzeczywiscie wczesniej a nie w momencie zglaszania walkoweru np w srode o 20.00. Screeny sie bowiem nie licza.
Jak dla mnie rywal nie mial prawa tak zrobic ... wiec chcialbym zeby ktos sie tutaj wypowiedzial bo dopoki walkowery nie zostaly przyznane wyzwania powinny wisiec.
Prosze mi wskazac gdzie jest blad w moim mysleniu. I zeby nie bylo nie mowie ze edwin jest bez winny bo tego niekwestionuje chodzi mi o sytuacje.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3240498
xerses Płeć:Mężczyzna

Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2008
Skąd: Siedlce
PostWysłany: 2010-09-03, 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

grubebolki napisał/a:
rozumiem że można nie czekać ze swoimi wyzwaniami jak nie można ustalić później taksy, ale jak się odrzuca czyjeś wyzwania to już wyraźnie jest gra na walkower i takie zachowanie powinno być karane czerwoną kartką - i wnoszę o dodanie takiego punktu do regulaminu by takie zachowania nie powtarzały się - w Hokejowej Lidze Klanów każdy klan stara się by wszystkie spotkania były rozgrywane i jak nawet czasami nie można rozegrać spotkań w piątek to są one rozgrywane w sobotę - no ale wszystko zależy od ludzi - czy jest to dla nich zabawą - czy grą na śmierć i życie - widać dla niektórych bardziej od zabawy liczy się wygrana przy zielonym stoliku - Pozdrawiam i liczę że mój wniosek do regulaminu zostanie pozytywnie rozpatrzony przez organizatorów



nie raz już spotkałem sie z faktem iż walkowery są zgłaszane o 12:01 we wtorek albo w środę i jeśli znasz orga to po chwili masz przyznanego walkowera i po sprawie, a czasami te zgłoszenia wiszą i do 21-22 w środę chyba tylko po to aby kolego mógł zdążyć przyjąć wyzwanie, ogólnie prawdą jest iż w LK niewiele osób gra jak trzeba i akceptują spóźnione wyzwania co jest reguła w TM i teraz rozpisywanie się iż wszyscy by to wyzwanie przyjęli a tylko jeden LSG wolał wybrać walkower który według regulaminu mu się należał jest niczym innym jak Waszą obłudą i chyba sami w to nie wierzycie

_________________
Xerses - POGOŃ SIEDLCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 42