Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
[Poznań] Dyrektor zmienił uczniom oceny na lepsze
Autor Wiadomość
majas17
Gość
PostWysłany: 2004-06-24, 15:28   [Poznań] Dyrektor zmienił uczniom oceny na lepsze

Witam. Na stronie GW pojawiają się ostatnio ciekawe informacje na tamet liceum, do którego m.in. ja chodzę... przeczytajcie wszystko dokładnie.PIERWSZY ARTYKUŁ:

Dyrektor bez wiedzy nauczyciela zmienił uczniom oceny wystawione na koniec roku - poinformowali nas pracownicy jednego z poznańskich ogólniaków. - Dziecku trzeba dać szansę - mówi dyrektor.

Sprawa dotyczy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 na os. Jana III Sobieskiego, do którego należy XIII LO i Gimnazjum nr 13. Nauczycielka matematyki w środę 9 czerwca (przed długim weekendem) wystawiła swoim uczniom oceny końcowe. W pięciu klasach (czterech klasach LO i jednej gimnazjum) postawiła w sumie kilkanaście jedynek. Uczniowie wiedzieli, że są zagrożeni - miesiąc wcześniej zostali o tym poinformowani także ich rodzice. W poniedziałek 14 czerwca matematyczka poszła na zwolnienie lekarskie, za kilka dni będzie rodzić dziecko.

Nauczycielka zaskoczona

Kilka dni później oburzeni nauczyciele zadzwonili do "Gazety" i powiedzieli, że dyrektor skreślił oceny wystawione przez matematyczkę i dopisał uczniom po kilka ocen cząstkowych. - Sprawdziłem, co uczniowie umieją. Nauczycielka zadzwoniła do mnie rano i powiedziała, że ma zwolnienie do 7 lipca - relacjonuje dyrektor szkoły Ryszard Urbaniak. - A uczniom obiecała, że jeszcze w poniedziałek będzie ich pytać - dodaje.

Nauczycielka matematyki Edyta Preuss jest kompletnie zaskoczona. - Wszystkim swoim uczniom wcześniej dałam szansę. Wielokrotnie ich pytałam i umówiłam się z nimi, że do środy 9 czerwca wystawię oceny - opowiada. - Za kilka dni mam termin porodu, dlatego nie chciałam z tym zwlekać do ostatniej chwili. A kiedy w poniedziałek rozmawiałam z dyrektorem, powiedziałam mu, że oceny już wystawiłam - tłumaczy.

Nauczycielka czuje się oszukana. - Wiem, co umieją moi uczniowie. Dyrektor podważył moje kompetencje i sam zmienił oceny. Dlaczego nie skonsultował się ze mną? - dziwi się matematyczka.

Dyrektor wspólnie z radą

- Jak mogłem się skonsultować, skoro nauczycielka nagle poszła na zwolnienie - broni się dyrektor, który też uczy matematyki. - Nie zmieniłem tych ocen sam, tylko razem z innymi nauczycielami. Dziecku trzeba dać szansę do ostatniej chwili - mówi dyrektor Urbaniak. Ostateczną decyzję co do wystawionych ocen podejmuje Rada Pedagogiczna - ta odbyła się w miniony piątek.

- Dyrektor powiedział nam, że pani Preuss "nie wystawiła ocen i sobie zachorowała" i dlatego on zmienił oceny - opowiada jeden z nauczycieli, który uczestniczył w radzie. - Wśród tych, którym zmieniono oceny, są też dzieci naszych nauczycieli i pewnie głównie o to chodziło - domyśla się.

Podczas głosowania spośród kilkudziesięciu nauczycieli tylko kilku nie zgodziło się na zmianę ocen. Dlaczego? - Każdy boi się o swoją pracę i nikt nie chce się dyrektorowi narazić - mówi nauczyciel.

Kurator chce zbadać

Jeśli uczeń ma na koniec roku jedną ocenę niedostateczną, może zdawać egzamin poprawkowy w sierpniu. Jeśli ma dwie jedynki - Rada Pedagogiczna w głosowaniu decyduje o tym, czy może przystąpić do egzaminu poprawkowego. - Uczniowie mieli jeszcze szansę poprawić ocenę, mogli się poduczyć w czasie wakacji - mówi Preuss.

Matematyczka poinformowała o tej sytuacji kuratorium. - Zajmiemy się tą sprawą - zapowiada wielkopolski kurator oświaty Apolinary Koszlajda.

- Czy dyrektor miał prawo sam zmienić oceny? - pytam kuratora.

- Zbadamy sprawę - mówi wymijająco.


...........................................................................................................................................................................................................................................................


DRUGI ARTYKUŁ:

Uczniowie XIII LO będą musieli zdawać w sierpniu egzamin poprawkowy z matematyki. Na razie nie dostaną świadectw na koniec roku

O sprawie pisaliśmy trzy dni temu. Nauczycielka matematyki w XIII LO i Gimnazjum nr 13 Edyta Preuss w środę 9 czerwca przed Bożym Ciałem wystawiła swoim uczniom oceny na koniec roku. Kilkunastu z nich otrzymało jedynki. Uczniowie wiedzieli, że są zagrożeni - miesiąc wcześniej dowiedzieli się o tym także ich rodzice. W tym tygodniu, pod nieobecność nauczycielki, która jest na zwolnieniu lekarskim (za kilka dni ma termin porodu) dyrektor podniósł oceny wystawione przez matematyczkę. Jak zapewnia, przepytał uczniów razem z innymi nauczycielami, bo chciał dać dzieciom szansę. Zmiany ocen nie skonsultował jednak z nauczycielką, która poinfirmowała o sprawie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. - Stwierdziłem, że dyrektor naruszył prawo oświatowe, gdyż możliwość klasyfikowania uczniów ma jedynie nauczyciel uczący w danej klasie tego przedmiotu - tłumaczy Wielkopolski Kurator Oświaty Apolinary Koszlajda. - Dlatego uczniowie nie otrzymają w piątek świadectw, a sprawę musi ponownie rozpatrzyć Rada Pedagogiczna - dodaje kurator.

Jeśli rada się zgodzi, uczniowie którzy dostali jedynki, będą mogli zdawać egzamin poprawkowy w sierpniu. Jeśli wypadnie pozytywnie, przejdą do następnej klasy, jeśli nie - muszą ją powtarzać.

Problem jest z uczniami III klasy gimnazjum, którzy też dostali jedynki z matematyki. - Oni nie mogą zdawać egzaminu poprawkowego, bo prawo oświatowe nie przewiduje takiej możliwości - tłumaczy kurator. - Dlatego zwróciliśmy się do nauczycielki, by zgodziła się na ponowne klasyfikowanie uczniów.

- Oczywiście, że się na to zgodzę, bo nie chcę zamykać uczniom furtki - zapewnia Edyta Preuss. Ponowna klasyfikacja oznacza, że uczniowie zostaną najprawdopodobniej jeszcze raz przepytani. - Pani wizytator z Kuratorium Oświaty powiedziała mi, że w komisji, która sprawdzi wiedzę uczniów będzie ktoś z kuratorium - mówi Edyta Preuss.

Dyrektor XIII LO Ryszard Urbaniak nie chce komentować całej sprawy. - Jest pan zaskoczony decyzją kuratora? - pytam. - Nie wiem czy kurator uchylił naszą uchwałę. Nie zostałem jeszcze o tym powiadomiony - mówi dyrektor.


...........................................................................................................................................................................................................................................................


Linki do tematow: (przeczytajcie komentarze)

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,2147127.html
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,2141913.html

...........................................................................................................................................................................................................................................................
Przejdź na dół
sebleg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2004
Skąd: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: 2004-06-24, 17:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no to masz fajnego dyrektora Laughing Laughing Laughing

_________________
48 miejsce w 2004 International Champions Cup
50 miejsce w 2004 Heros Cup
Zdobywca Pucharu Polski Juniorów edycja XXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1566617
shadoek9 Płeć:Mężczyzna
Sir Muppet


Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Z kryminału
PostWysłany: 2004-06-24, 17:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ta babka tez cie uczy ? Moze dyrektor sam tobie zmienil ocene Laughing

_________________
shadoek9-Al-Muhajir Fukpuss Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1878767
majas17
Gość
PostWysłany: 2004-06-24, 17:54   

shadoek9 napisał/a:
A ta babka tez cie uczy ? Moze dyrektor sam tobie zmienil ocene Laughing

Ta, uczy mnie ta babka... tzn uczyla, bo podobno ma juz nie worcic do szkoly (sama tak zdecydowala). Ja miałem zagrozenie, zdałem na "dwóję" jeszcze u tej p. Preuss jak bylo mozna poprawic sobie ocenke Wink Takze mnie ta sprawa bezposrednio nie dotyczy.

Ale ci co u dyrka zdali,a teraz beda musieli pisac egzamin w sierpniu to mają przerąbane. Wspolczuje im Sad
Powrót do góry
gastol
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2004-06-25, 17:56   Re: [Poznań] Dyrektor zmienił uczniom oceny na lepsze

majas17 napisał/a:


Nauczycielka zaskoczona

Kilka dni później oburzeni nauczyciele zadzwonili do "Gazety" i powiedzieli, że dyrektor skreślił oceny wystawione przez matematyczkę i dopisał uczniom po kilka ocen cząstkowych. - Sprawdziłem, co uczniowie umieją. Nauczycielka zadzwoniła do mnie rano i powiedziała, że ma zwolnienie do 7 lipca - relacjonuje dyrektor szkoły Ryszard Urbaniak. - A uczniom obiecała, że jeszcze w poniedziałek będzie ich pytać - dodaje.

Nauczycielka matematyki Edyta Preuss jest kompletnie zaskoczona. - Wszystkim swoim uczniom wcześniej dałam szansę. Wielokrotnie ich pytałam i umówiłam się z nimi, że do środy 9 czerwca wystawię oceny - opowiada. - Za kilka dni mam termin porodu, dlatego nie chciałam z tym zwlekać do ostatniej chwili. A kiedy w poniedziałek rozmawiałam z dyrektorem, powiedziałam mu, że oceny już wystawiłam - tłumaczy.


Gdyby moja matematyczka dała chociaż jedną szanse to bym <cenzura by kacperek> nie musiał zapierdalać w sierpniu na poprawke ..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 33