Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Problem z awansami w kwalifikacjach...
Autor Wiadomość
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-14, 23:26   Problem z awansami w kwalifikacjach... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam do was Panowie pytanko i proszę o konkretną odpowiedź a mianowicie czy ktoś z was zauważył jasny opis zasad w kwalifikacjach awans|spadek?

Ponieważ wczoraj miałem przypadek taki że prowadziłem przez dwie kolejki w barażach w trzeciej dogoniła mnie drużyna która była za mną i zrównała się we wszystkich statystykach wtedy decyduje w-g zapisu dotyczącego ligi mecz bezpośredni który wygrałem 2-1 czyli losowanie nie jest potrzebne jednak dziwnym trafem owa drużyna mnie wyprzedziła a Ja spadłem na drugie miejsce więc napisałem na forum o poradę jednak nikt nie wiedział więc zwróciłem się do supportu:

Na moje pytanie dotyczące mojej grupy :

> -witam,pisalem na forum jednak nikt mi nie udzielil odpowiedzi co z tym
zrobic i do kogo sie zwrocic wiec pisze do was.
> -mianowicie nie zgadza sie moja pozycja w grupie kwalifikacyjnej po barazach.
> -w|g regulaminu powinienem byc na pierwszym miejscu a jestem drugi.
> -przy rownej ilosci wszystkiego decyduje bezposredni mecz ktory wygralem 2-1
potem jest tylko rzut moneta.
> -prosze o weryfikacje.
> -pzdr., danymxxx.

dostałem taką oto odpowiedź :

"Bzdury, bezposredni mecz o niczym nie decyduje Smile to nie LK

pozdrawiam, polski support"

więc nie kryjąc oburzenia (jednak nikogo jak mi zarzucono nie obrażając a niecenzuralne słowa były wykropkowane) bo dziś miały być ustalane nowe grupy ligowe zwróciłem się rano na forum w dziale błędów o następną poradę i wyjaśnienie w jaki sposób jest obliczany awans w kwalifikacjach i przeczytałem że poprzez te pięć punktów dotyczących ligi więc mnie znów krew zalał bo dzień wcześniej na moje pytanie support szyderczo i bufonowato zarzucił mi że opowiadam bzdury.
Koniec końców jednak awansowałem ale i zarobiłem bana na forum MZ na dwa miesiące za używanie niecenzuralnych słów (ciekawi mnie jakich) oraz komentowanie decyzji supportu a dziś w mailu że po zasięgnięciu opinii u CREW awansuje jednak ale i prawdopodobnie dostanę kare finansową za swoje zachowanie na forum,czyli według mnie za komentowanie decyzji supportu.I dostałem dodatkowo informację że jeśli poczułem się urażony przez kogoś z władnych to powinienem pisać do MA a nie na forum.
Otóż nie Panowie nie poczułem się urażony a poniżony tą bufonową odpowiedzą bo można ją tłumaczyć dosłownie siedź na dupie i nie zadawaj głupich pytań!

To nasuwa się pytanie czy my żyjemy w Chinach że nie wolno się wypowiadać jeśli ktoś nam wciska jawną ciemnotę?
Czy podważenie decyzji support jest równorzędne z obrazą?
Czy dwie kary ban na forum i finansowa jest normalne?
Czy nie można było wykazać trochę pokory i odpisac po ludzku słuchaj zasięgnę opini CREW bo nie wiem i jutro odpowiem mailem a nie wcielać się w role leśnych dziadków z PZPN i udawać że się wszystko wie najlepiej?

rozpisałem się trochę i część może znudzę jadnak mam nadzieję że jak i na forum znajdą się tacy którzy zrozumieją o czym piszę bo trochę wyrozumiałości i pokory przyda się wszystkim.
Pozdrawiam,danymxxx.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 00:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dałem upust swej frustracji dotyczącej tego nie uregulowania w kwestii baraży a ponadto chcę przeprosić wszystkich którzy poczuli się urażeni bo w sumie regulaminowi stało się zadość a poprzez brak dobrej woli z obu stron napiętrzyło się trochę zbędnych emocji.
Pozdrawiam,danymxxx.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przestrzal Płeć:Mężczyzna


Wiek: 39
Dołączył: 16 Lut 2004
Skąd: Andrzej Czuma
PostWysłany: 2009-07-15, 05:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zalezy co naipsales na tym forum...

_________________
http://www.youtube.com/profile?user=kiziorro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_skubala Płeć:Mężczyzna
KS Orzel Ruda Slaska


Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 2009-07-15, 08:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bana dostałeś za wpisy w temacie "Awanse" na forum "Pytania i odpowiedzi", co z resztą wyjaśnił Ci w Twojej KG f-16.
W temacie o błędach sam osobiście prosiłem Cię żebyś się wyrażał i zachowywał jak przystało na poważnych ludzi, ale Ty wolałeś iść się wykłócać do innego działu forum. Uważasz że zamiast bana powinieneś dostać kwiaty za odkrycie nieukrytego?! O tym, że w barażach jest "losowanie" które dziwnym trafem zawsze pada na drużynę ustawioną alfabetycznie wiemy wszyscy, ale CREW w żaden sposób nie chce się do tego przyznać ani tego zmienić. Mamy ich pobić i przeprogramować grę??

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1328188
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale oprócz bana na forum i karę finansową na 200k a na dziale o którym wspominasz zadałem pierwsze pytanie żeby nie było niedomówień a nie dostałem odpowiedzi więc napisałem na support który sam wiesz jak mi odpowiedział bo cytowałem powyżej więc cały dzień nie wiedziałem na czym stoje i jak wiem z wiadomości kolejnych to kolega się nie znał na tym i jest tak za każdym razem jeśli sprawa jest trudna i ciężka do wyjaśnienia każdy kolejny zrzuca na innego więc może by się dana osoba podpisywała żeby była jasność z kim się rozmawia i kogo by pociągać do odpowiedzialności bo ze swej strony wiecie z im prowadzicie polemikę a sami jesteście ukryci podpisując się support pl.
Powracając do wątku głównego mam do ciebie k_skubala pytanie jak ty byś się zachował będąc na moim miejscu mając rację a uzyskawszy taką odpowiedź od supportu który cały następny dzień się nie odzywał bo wiedział że walnął gafę bądź nie był tego pewien?
Pragnę ci przypomnieć że kolejny twój post był po rozlosowaniu grup na przyszły sezon co wskazywało by na to iż sam nie byłeś pewnym jak to się zakończy a poprzedni potwierdzający moją rację,więc albo macie niekompetentną osobę w swoich szeregach i próbujecie ją chronić albo nawet kilka czego nie jestem w stanie stwierdzić bo support zachowuje anonimowość .Podkreślam że
nie jestem wrogiem waszej instytucji bo robicie dużo dobrego jednak i poprzez kogoś i dużo zamieszania ponieważ powtarzam po raz kolejny że jedna odpowiedź typu jutro ci dam znać lub nie wiem ale się dowiem rozwiązało by cały problem a nie okoniem stanie że się ma rację i karanie po fakcie osoby dociekające swego.
Po drugie czemu nikt nie zacytował tu tych obraźliwych słów z mojej strony w stronę waszą bo ich niema a formalna wściekłość na brak decyzji była dobierana w miarę adekwatnie do wydarzeń.

Ja mam świadomość że większość was się boi i odpuszcza supportowi jednak skromne sorry z waszej strony jak moje w drugim poście rozwiązało by całe zajście na chyba że ktoś jest zbyt dumny żeby się na to zdobyć a powtarzam na moje pytanie zostałem wręcz wyśmiany więc jak mogłem reagować broniąc swego?

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_skubala Płeć:Mężczyzna
KS Orzel Ruda Slaska


Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 2009-07-15, 21:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kolego, o awansie decyduje (po minięciu punktów, bilansu bramek i bramek strzelonych) "ślepy los" - a przynajmniej tak być powinno. Najczęściej ten "ślepy los" pada na drużynę która ma korzystniejszy układ w alfabecie, ale nikt nie powie Ci na 100% czy tak rzeczywiście jest. Ja przytoczyłem Ci na forum opis z FAQ (czyli jak to ogłaszają ludzie z CREW), co Ci się bardzo nie spodobało. Na support napisałeś że o miejscu na podium decyduje bezpośredni bilans, a w odpowiedzi otrzymałeś informację że tak nie jest. I tu pierwsza sprawa - co Cię tak w odpowiedzi oburzyło? Że napisano do Ciebie sympatycznie, z uśmiechem i pozdrowieniami? A może życzysz sobie żeby pisano per Pan, "Uprzejmie informuję że Szwedzi lecą z nami w kulki - powinien decydować bezpośredni mecz, ale im coś nie wyszło i rzucają monetą"?!

Druga sprawa - bana na forum dostałeś od FA i dobrze wiesz za co, bo i ja Ci to wcześniej tutaj wskazałem, i FA napisał Ci uzasadnienie na księdze gości. Co do kary finansowej, otrzymałeś ją za recydywę - wulgaryzmy, komentowanie pracy xA na forum MZ. Pierwszy raz poprosiłem Cię o stonowanie wypowiedzi w temacie o błędach. Mimo to dalej zacząłeś najeżdżać na support i przeklinać. Potem to samo w temacie w dziale "pytania i odpowiedzi". Jeśli pamięć Cię zawodzi, to proszę bardzo:
http://img233.imageshack.us/img233/8923/danymxxx.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/69/danymxxx2.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/8881/danymxxx3.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/1971/danymxxx4.jpg

A teraz zastanów się o co robisz całą tą wrzawę, i to już w trzecim miejscu. Wysłałeś na support informację że Cie źle rozpisano w tabeli baraży, bo liczy się wynik bezpośredniego meczu. W odpowiedzi dostałeś informację, że to nie prawda - nie widzę w niej nic brzydkiego i obraźliwego, chyba że rzeczywiście życzysz sobie listy na ozdobnej papeterii. Potem zacząłeś najeżdżać na support w trzech miejscach, i w ostatnim poście wytykasz ludziom że nie udzielili Ci odpowiedzi natychmiast. Równie dobrze ja mogę mieć pretensje do Ciebie dlaczego odpisałeś tutaj dopiero o 20:44, a nie o 8:06. Na drugi raz z pretensjami pisz bezpośrednio do CREW, bo to oni mają możliwości a nie my. Oszczędzisz sobie też zadawanie się z hamstwem i pospólstwem.

Czasami to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1328188
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 22:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chłopie albo to ty jestes pijany albo ja wyrwałes odpowiedzi z kontekstu i to które tobie pasowaly i jeszcze z jedyna konkretna odpowiedzia na forum i to nie w twoim wykonaniu, nie wkleiłeś swego postu w którym nie znając za pewno sprawy opisałeś mi sześć punktów w którym ślepy los to ostatni a poprzedni wynik bezpośredni w-g tego schematu zawartego w faq:

1. Ilość punktów.
2. Bilans bramkowy
3. Strzelone bramki
4. Ilość wygranych spotkań
5. Wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami
6. Losowanie

a jesli w twoim słowniku bzdura a nieprawda to to samo słowo to gratuluje slownika!

jesli wedlug ciebie kara z rekawa ze sie ktos nie zgadza z wami to norma!

jesli uwazasz ze tam jest wulgaryzm i ocena pracy to chyba raczysz zartowac bo specjalnie sa kropki dodane zeby ich uniknac i nikogo nie urazic a dupe to ma kazdy!

a jak bys chciał to bys sam doszedl do tego czemu napisalem tu o 20:44, a nie o 8:06 bo po prosu tam gdzie pisałem mnie zbanowaliście Laughing

i nikgo nigdy nie nazwalem hamstwem i pospólstwem bo ja w odrónieniu do co poniektórych szanuję drugich jednak jeśli chodzi o support to konstruktywna dyskusja nie jest możliwa można zawracać dupę nieistotnymi niuansami jednak pewnych nie ruszać bo jest się wyklętym.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 22:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A pozatym nie zastanawia cię czemu w innych tematach tylu graczy udziela się formalnie a w tym tylko prawie my dwaj bo ja ma rzeszę kumpli w pracy grających i tak samo płacących na gre rocznie 300zł i więcej i przyznających mi rację nie tylko ze względu kurtuazji jednak bojących się zabierać głos ze względu dyskryminacji na ten temat.
Myśle że w momencie jak kogokolwiek trafi taka sytuacja to się zastanowi nad sensownością tego tematu.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 22:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze jedno jak was waszym zdaniem na forum MZ uraziłem to support potrafił odpowiedziec wysunac wnioski i mnie ukarac podwojnie blyskawicznie a jak postanowile wysunac dlon i przeprosic wszystkich urazonych to olewka nawet mailu nie ma ze przeprosiny przyjete bo zeby was przepraszac to norma a wy nie poczuwacie sie do takiej odpowiedzialnosci.

szkoda czasu na pospólstwo i laików.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k_skubala Płeć:Mężczyzna
KS Orzel Ruda Slaska


Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 2009-07-15, 23:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W obrębie ManagerZone działa przepis o zakazie komentowania pracy asystentów. Nie my go wymyśliliśmy, tylko CREW. Co więcej, uważam że najlepsze rozwiązanie to nie jest, ale nie mnie o tym decydować.
Twoje wykropkowane nie-wulgaryzmy pokazują jak głęboko masz znajomość regulaminu i jego stosowanie. Nie wspominając o tym, że pokazują Twój szacunek do współrozmówców. Kary nie dostałeś za niezgadzanie się, ale za wulgaryzmy i komentowanie pracy xA (kara of FA) oraz za recydywę po upomnieniu (kara od GA, nie moja).
Support ma średnio ok. 90 mail'i przychodzących codziennie. Nie 90 do obróbki, tylko codziennie dochodzi średnio 90 wiadomości od użytkowników, na które trzeba odpowiedzieć. Więc Twoje zdziwienie że nikt Ci nie odpowiedział w przeciągu jednego dnia jest delikatnie przesadzone.
Więcej osób się tu nie udziela, za co jestem bardzo wdzięczny. Bo potem powstają wielostronicowe tematy w których ludzie wzajemnie się obrażają wynikające z tego, że, jak w tym przypadku - komuś nie podoba się słowo "bzdura". A słowa typu "dupa" używaj sobie w rozmowach z kumplami do woli, ale nie podczas rozmów ze mną. Również odnosząc się do mnie per "ty", "was" zacznij pisać z dużej litery - jeżeli Ciebie wkurzyło słowo "bzdura", to ja wymagam od Ciebie kszty kultury i szacunku.

Na tym zakończyłem, dobranoc.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1328188
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 23:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"A teraz zastanów się o co robisz całą tą wrzawę, i to już w trzecim miejscu. Wysłałeś na support informację że Cie źle rozpisano w tabeli baraży, bo liczy się wynik bezpośredniego meczu. W odpowiedzi dostałeś informację, że to nie prawda"

Ja też nie widzę nic obraźliwego ani brzydkiego tylko takiej odpowiedzi nie było i to jest twoja jej interpretacja a mianowicie odpowiedzi nie było żadnej konkretnej jedynie nieprawdziwa która osobie znającej tą grę i zasady nie przystoi i zdarzyć się nie powinna bo albo graczy traktuje się poważnie albo nie zrzucanie winy na szwedów też nie jest dobrym pomysłem ponieważ wystawia wam i nam wszystkim cenzurkę że w sumie nic nie znaczymy a wasza rola ogranicza się do karania więc poco na forum wszelakie dyskusje na tematy poprawy MZ jak i tak w|g was nikt nas nie słucha.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-15, 23:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zmieniając deko temat :

takie wartości są w mojej lidze:

9,3mln
8,6
8,5
8,3
8,0
7,8
7,8
7,3
7,3
6,7
6,1
i ja 4,3 ;] Drużyna mojego znajomka który był w 4 lidze!

Ponoć miał to być wyrównanie lig a nawet przed wyprzedażą składu nie miał by większych w niej szans więc kolejny bubel w opakowania udoskonaleni i wyrównania szans Laughing

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2009-07-16, 08:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jesli cos Ci dalej nie odpowiada, chcesz sie dalej wyplakac jak male dziecko, wykrzyczec ze top nie Ty jestes tutaj winny - zapraszam do napisania maila do "sądu najwyzszego": crew@managerzone.com
oczywiscie w jezyku angielskim, milego pisania zycze

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-16, 09:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiesz co f-16 śmieszny jesteś niebywale.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danymxxx Płeć:Mężczyzna
Forza GKS


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Mysłowice
PostWysłany: 2009-07-16, 09:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

na każdy poważny argument zamiast konkretną odpowiedzia reagujecie szyderstwem i złośliwym komentarzem co dobrze o was nie świadczy.

_________________
FC Pierońskie Hanysy (danymxxx)
Regimenty Róż - LK
Katowice - TM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 35