Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Dyskusja na temat PPJ
Autor Wiadomość
Phoenixx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Żuromin/Olsztyn
PostWysłany: 2009-11-22, 19:45   Dyskusja na temat PPJ Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dyskutujemy. Zarówno regulamin, zasady rozgrywek jak i propozycje. Dyskusja na temat edycji będzie w oddzielnym temacie. Zapraszam

_________________
Wkra Zuromin United
LK: Dominatorzy _v2(UPOWAŻNIONY)
LKJ: Waleczni Dominatorzy (ZASTĘPCA)
ORGANIZATOR LKJ
ORGANIZATOR PPJ

GŁOSUJ NA BIALY30
NOWY NC REPREZENTACJI

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9327186
Bulbinek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 2009-11-22, 22:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A więc tak: osobiście uważam, że obecny regulamin rozgrywek jest beznadziejny Very Happy. Przede wszystkim: w kilku miejscach zagmatwany, nieścisły, niedoskonały, do tego kaleczący polską interpunkcję Very Happy. Z tego względu postanowiłem go nieco "przerobić" (a w sumie napisać od nowa Razz), uwzględniając kilka swoich i cudzych pomysłów. Rozmawiałem na ten temat z Phoenixxem, ten zareagował pozytywnie, więc przystąpiłem do pracy Very Happy. Co podkreślam - to poniższe to tylko pomysł, ja orgiem nie jestem i nie decyduję, jakie będą zasady reaktywowanego PPJ. Za atuty poniższego regulaminu uważam przede wszystkim większy porządek, a także czytelność i poprawność językową Razz. Co ważniejsze podpunkty postarałem się pogrubić Wink.

Regulamin Pucharu Polski Juniorów


I. Zasady ogólne


I.1. Puchar Polski Juniorów (zwany dalej PPJ) to rozgrywki darmowe, w których wystartować może każdy użytkownik gry ManagerZone pod warunkiem, że jego drużyna została zarejestrowana w Polsce. Zgłoszenie uczestnictwa w rozgrywkach jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

I.2. PPJ generalnie odbywa się systemem pucharowym, choć w jego trakcie mogą mieć miejsce fazy grupowe. System rozgrywek w danym sezonie, zależnie od ilości zgłoszonych drużyn, ustalają organizatorzy. Dopuszcza się przy tym rozstawienie zespołów, które w poprzedniej edycji zajęły najwyższe miejsca.

I.3. Organizatorami PPJ są:

- isiabartek
- phoenixx


Zadaniem organizatorów jest opieka nad rozgrywkami, w szczególności:
- tworzenie tabel w fazach grupowych i ustalanie par na etapie play-off
- przepisywanie wyników meczów do stosownego wątku na forum
- przyznawanie kar graczom, którzy złamią regulamin rozgrywek

II. Rozgrywanie spotkań


II.1. Mecze w ramach PPJ odbywają się zawsze w poniedziałki, przy czym w jednym dniu te same drużyny grają ze sobą dwukrotnie (każda z nich raz pełni rolę gospodarza)

II.2. W PPJ występować mogą tylko zawodnicy posiadający status juniora, tj. niepobierający pensji. Wystawienie w meczu gracza niespełniającego tego wymogu powoduje walkowera 0-3 dla przeciwnika oraz żółta kartka dla osoby, która z niego korzystała. Jeśli obydwaj rywalizujący zagrają nieuprawnionymi zawodnikami, obydwaj otrzymują żółta kartka, a mecz uznaje się za nierozegrany.
II.2.a. Na ławce rezerwowych mogą zasiadać zawodnicy niemający statusu juniora, nie mogą jednak wejść na boisko.
II.2.b. Walkowery związane z wystawieniem zbyt starego gracza można zgłaszać do wtorku po meczu do godz. 24. W przypadku braku zgłoszenia liczony będzie wynik z boiska, bez względu na status występujących na nim graczy.
II.2.c. Organizatorzy nie mają obowiązku sprawdzać statusu występujących w meczu graczy, jeśli nie otrzymają zgłoszenia. Leży to w interesie grających przeciw sobie osób.

II.3. Wyzwania na dwumecz powinny zostać wysłane do piątku poprzedzającego mecz do godz. 24 - nie ma przy tym znaczenia, kto wyzywa. Rywal wyzywającego ma je przyjąć do soboty do godz. 24.

II.4. Walkowery związane z niewysłaniem/nieprzyjęciem wyzwań można zgłaszać do niedzieli przed meczem do godz. 24. Wówczas zawodnik, który zawinił, otrzymuje karę żółta kartka za każdy mecz (tj. 2 x żółta kartka za dwumecz)
II.4.a. Jeśli, mimo przyznania kary, wyzwania zostaną z opóźnieniem przyjęte, walkower zostaje cofnięty i liczy się wynik z boiska, kartki karne jednak pozostają.
II.4.b. Jeśli mecz się nie odbędzie i żadna ze stron nie zgłosi w terminie nieprzyjęcia wyzwań, uznaje się ten mecz za nierozegrany, a obydwaj gracze otrzymują żółta kartka (2 x żółta kartka za dwumecz).

II.5. Wynik meczu należy przesłać na księgę gości jednego z organizatorów bądź zamieścić w stosownym temacie na forum rozgrywek do wtorku po meczu do godz. 24. W przypadku, gdy żaden z graczy nie poda wyniku w terminie, obydwaj karani są żółta kartka.
II.5.a. Wszelkie walkowery również powinny być zgłaszane na księgę gości jednego z organizatorów lub w stosownym temacie na forum rozgrywek.

II.6. W fazie play-off o awansie do następnej rundy rozgrywek decydują kolejno:
A. Większa liczba bramek strzelonych w dwumeczu.
B. Większa liczba bramek strzelonych na wyjeździe.
C. Mniejsza ilość żółtych kartek w danym sezonie.
D. Większa liczba sytuacji strzeleckich w dwumeczu.
E. Większa liczba sytuacji bramkowych na wyjeździe.
F. Losowanie.

II.7. W fazie grupowej o kolejności w tabeli decydują kolejno:
A. Większa liczba punktów.
B. Większa liczba punktów w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami (przy więcej niż dwóch zespołach sporządza się dodatkową tabelkę, do której wpisuje się wyniki wszystkich spotkań między nimi)
C. Lepszy bilans bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
D. Większa liczba zdobytych bramek w meczach wyjazdowych pomiędzy zainteresowanymi drużynami
E. Lepszy bilans bramek w całej fazie grupowej.
F. Mniejsza ilość żółtych kartek w całym sezonie.
G. Większa liczba punktów zdobytych w całych rozgrywkach (wliczając wcześniejsze etapy).
H. Losowanie.

III. Kartki i kary


III.1. Kartki zachowują ważność do końca trwającej edycji PPJ, nie przenoszą się jednak na kolejne sezony.

III.2. Jeżeli uczestnik pucharu:
- rozegra co najwyżej dwie rundy rozgrywek (dwa dwumecze) i otrzyma 3 x żółta kartka
- rozegra co najmniej trzy rundy rozgrywek (trzy dwumecze) i otrzyma 5 x żółta kartka
Zostaje wykluczony z trwającej edycji PPJ oraz otrzymuje zakaz startu w następnej edycji.
Wszystkie mecze takiej osoby do końca sezonu zweryfikowane zostają na walkowery 0-3 dla rywali. Weryfikacja taka następuje także, jeśli zespół sam zadecyduje o wycofaniu się z PPJ.

IV. Uwagi końcowe


IV. 1. Wszelkie sprawy, które nie są ujęte w niniejszym regulaminie, rozstrzygają organizatorzy PPJ (mogą, ale nie muszą tego uczynić w porozumieniu z uczestnikami rozgrywek). Ich decyzje są ostateczne. Ponadto organizatorzy mogą modyfikować niniejszy regulamin poprzez dodanie punktów, które nie były dotychczas w nim zawarte, by na przyszłość o zaistniałych sytuacjach decydowały zapisy w regulaminie. Organizatorzy mogą także (w uzasadnionych przypadkach, wynikających z doświadczenia nabytego w trakcie rozgrywek) zmieniać zapisy w niniejszym regulaminie. Zmiana nie może dotyczyć kluczowych dla danego sezonu postanowień regulaminu podczas jego trwania (w szczególności: ustaleń dotyczących dozwolonych zawodników, pułapu kartek doprowadzającego do kar i systemu rozgrywek).

Wydaje mi się, że dyskutować można nad:
A. Terminami
B. Kartkami i karami za nie
C. Czynnikami decydującymi o miejscu w grupie/wygranej w play-off

Do dyskusji więc zachęcam wszystkich, zresztą po to jest ten temat Smile. Jeśli ktoś uważa, ze któreś sformułowanie jest niewłaściwe, ew. nie wpisałem czegoś, co może być istotne - piszcie śmiało Smile. Co podkreślam - orgiem nie jestem, co orgowie z tym regulaminem (z ew. poprawkami za sprawą sugestii graczy Wink) zrobią, zależy od nich i tyko od nich Smile.


Ostatnio zmieniony przez Bulbinek dnia 2010-04-11, 15:55, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phoenixx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Żuromin/Olsztyn
PostWysłany: 2009-11-23, 08:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja przejrzę dokładnie jak będę miał troszkę więcej czasu, czyli dzisiaj po 13. Wtedy się wypowiem, ale dobrze, że tak szybko to zrobiłeś. Dzięki

_________________
Wkra Zuromin United
LK: Dominatorzy _v2(UPOWAŻNIONY)
LKJ: Waleczni Dominatorzy (ZASTĘPCA)
ORGANIZATOR LKJ
ORGANIZATOR PPJ

GŁOSUJ NA BIALY30
NOWY NC REPREZENTACJI

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9327186
mezofeel Płeć:Mężczyzna


Wiek: 40
Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Oleśnica k. Chrz-wy
PostWysłany: 2009-11-23, 08:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bulbinek napisał/a:
Większa liczba dużych punktów

Wydaje mi się, że określenie "dużych" jest tu zbędne i może jedynie prowadzić do niezrozumienia dla graczy, którzy nie uczestniczą w żadnych rozgrywkach klanowych. W rozgrywkach pojedynczych drużyn są po prostu punkty lub ew. jak później wspomina regulamin punkty zdobyte na konkretnym przeciwniku, nie ma podziału na małe i duże.

Bulbinek napisał/a:
przy więcej niż 2 klanach sporządza się dodatkową tabelkę

Tu Ci się zapomniało zmienić przy przeklejaniu Razz (to wyjaśnia też poniekąd stwierdzenie z powyższego podpunktu Smile )

Poza tym przyznaję, że ten regulamin jest dużo bardziej przejrzysty niż jego pierwotna wersja. Dobra robota.

_________________
Sprawdź przeciwników na LK i TM - MZ Spy
MZ: RPF Grabarze Olesnica - Mistrz Polski s. 39
LK: Emigranci - Mistrz LK s. XXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4077123
Bulbinek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 2009-11-23, 09:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@Muadeep
Fakt, większość czynników decydujących o awansie przeklejałem z regulaminu LKJ (który zresztą też porządkowałem swego czasu), tak jak zresztą kilka innych podpunktów, stąd kilka przeoczeń Very Happy. Poprawki kosmetyczne zrobione Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phoenixx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Żuromin/Olsztyn
PostWysłany: 2009-11-23, 12:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No mi się ogólnie ten regulamin podoba. Jest kilka kwestii, nad którymi muszę się zastanowić, ale ogólnie wygląda to już lepiej niż poprzedni regulamin.

Edit:
Mam propozycję, aby uwzględnić w regulaminie schemat podawania wyniku taki, jaki jest w poprzednim regulaminie. Przykładowo:

Eliminacje:
1. XXXXX (xxxx) - YYYYY (yyyy) 2-0 0-1

A więc:
Nr. porządkowy spotkania. Nazwy drużyn wraz z managerami identyczne jak w rozpisce którą umieścili organizatorzy. Wynik.

Grupa A
kolejka I [data rozegrania spotkania]
XXXX (xxxx) - YYYYY (yyyy) 2-0 1-0

No i w wyniku rażącego niepodania informacji na temat grupy, kolejki i pomieszanie kolejności żółta kartka kartka.
Bo to przy dużej ilości drużyn naprawdę będzie nam przeszkadzało.

_________________
Wkra Zuromin United
LK: Dominatorzy _v2(UPOWAŻNIONY)
LKJ: Waleczni Dominatorzy (ZASTĘPCA)
ORGANIZATOR LKJ
ORGANIZATOR PPJ

GŁOSUJ NA BIALY30
NOWY NC REPREZENTACJI

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9327186
mezofeel Płeć:Mężczyzna


Wiek: 40
Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Oleśnica k. Chrz-wy
PostWysłany: 2009-11-23, 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bulbinek napisał/a:
Fakt, większość czynników decydujących o awansie przeklejałem z regulaminu LKJ (który zresztą też porządkowałem swego czasu), tak jak zresztą kilka innych podpunktów, stąd kilka przeoczeń Very Happy. Poprawki kosmetyczne zrobione Wink.

Wszystko gra, tylko dlaczego...

Bulbinek napisał/a:
@Muadeep

Ja tam połowy swoich zawodników nie zwalniam, a nie mów, że przeczytałeś tylko pierwszą literkę loginu... Razz

_________________
Sprawdź przeciwników na LK i TM - MZ Spy
MZ: RPF Grabarze Olesnica - Mistrz Polski s. 39
LK: Emigranci - Mistrz LK s. XXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4077123
Bulbinek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 2009-11-23, 18:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@Mezofeel
Kurczę... Nie mam pojęcia, dlaczego, ale mi się te dwa nicki mylą xD. Zwłaszcza, ze chyba nie masz z Muadeepem większych związków (choć tu sie mogę mylić Razz).

@Phoenixx
Format regulaminowy - to rzeczywiście może mieć jakiś sens ^^. W sumie powiem tak - nie wydaje mi się to istotne, w którym miejscu powinny zostać wklejone cyferki w wyniku, natomiast dobrze by było, aby mecze w każdej rundzie zostały ponumerowane, by ułatwić ich lokalizację. Pytanie brzmi tylko - czy zrobienie takiej numeracji nie zajmie więcej czasu, niż znalezienie meczu na liście xD? W sumie podawanie czegoś innego, niż numer meczu/literka grupy nie ma sensu, bo np. kolejka, którą proponujesz, jest IMO bez sensu (i tak wiadomo zawsze, na którą kolejkę są wszystkie zgłoszenia Razz).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phoenixx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Żuromin/Olsztyn
PostWysłany: 2009-11-23, 19:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bulbinek napisał/a:
@Mezofeel
Kurczę... Nie mam pojęcia, dlaczego, ale mi się te dwa nicki mylą xD. Zwłaszcza, ze chyba nie masz z Muadeepem większych związków (choć tu sie mogę mylić Razz).

@Phoenixx
Format regulaminowy - to rzeczywiście może mieć jakiś sens ^^. W sumie powiem tak - nie wydaje mi się to istotne, w którym miejscu powinny zostać wklejone cyferki w wyniku, natomiast dobrze by było, aby mecze w każdej rundzie zostały ponumerowane, by ułatwić ich lokalizację. Pytanie brzmi tylko - czy zrobienie takiej numeracji nie zajmie więcej czasu, niż znalezienie meczu na liście xD? W sumie podawanie czegoś innego, niż numer meczu/literka grupy nie ma sensu, bo np. kolejka, którą proponujesz, jest IMO bez sensu (i tak wiadomo zawsze, na którą kolejkę są wszystkie zgłoszenia Razz).


Numerki nie będą problemem.

No numer meczu/literka grupy obowiązkowo. Z kolejką racja, najwyżej sami dopiszemy w archiwum wyników która to była kolejka.

Właściwy format podawania wyników byłby po prostu czytelniejszy dla Nas, a przy ok. 80 ekipach grających w PPJ przejrzystość się przyda.

_________________
Wkra Zuromin United
LK: Dominatorzy _v2(UPOWAŻNIONY)
LKJ: Waleczni Dominatorzy (ZASTĘPCA)
ORGANIZATOR LKJ
ORGANIZATOR PPJ

GŁOSUJ NA BIALY30
NOWY NC REPREZENTACJI

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9327186
adam_pl1992 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 31
Dołączył: 30 Gru 2008
Skąd: sdad
PostWysłany: 2009-11-23, 19:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moze ktoś z orgów chce generator par Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phoenixx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Żuromin/Olsztyn
PostWysłany: 2009-11-23, 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A jak to wygląda? Jak coś to odezwij się na moje gadu gadu.

_________________
Wkra Zuromin United
LK: Dominatorzy _v2(UPOWAŻNIONY)
LKJ: Waleczni Dominatorzy (ZASTĘPCA)
ORGANIZATOR LKJ
ORGANIZATOR PPJ

GŁOSUJ NA BIALY30
NOWY NC REPREZENTACJI

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9327186
adam_pl1992 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 31
Dołączył: 30 Gru 2008
Skąd: sdad
PostWysłany: 2009-11-23, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Phoenixx napisał/a:
A jak to wygląda? Jak coś to odezwij się na moje gadu gadu.



znalazłem ten program na moim zasmieconym pulpicie, w tym programie jest łatwosć wprowadzania a jak nie to moge ja losować pary Smile nagram ci to na zrzucie pulpitu by nie było watpliwosci xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
isiabartek Płeć:Mężczyzna
ManagerSSS


Wiek: 42
Dołączył: 07 Maj 2005
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 2009-11-25, 15:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no dla mnie spoko Smile jezli zmiany maja byc na lepsze to czemu nie zobaczymy .....

_________________
Manager**SalosSwitSosnowiec**
Zwycięzca VII edycji PucharuPolskiJuniorów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5688655
adam_pl1992 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 31
Dołączył: 30 Gru 2008
Skąd: sdad
PostWysłany: 2009-11-26, 19:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Phoenixx, to jak Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phoenixx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Żuromin/Olsztyn
PostWysłany: 2009-11-26, 20:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do losowania to wszelką autonomiczność pragniemy zachować sami. Program na pewno ułatwiłby Nam tworzenie par, jednak jeszcze nie ustaliliśmy w jaki sposób będziemy ustalać pary. Jak coś będziemy w kontakcie.

_________________
Wkra Zuromin United
LK: Dominatorzy _v2(UPOWAŻNIONY)
LKJ: Waleczni Dominatorzy (ZASTĘPCA)
ORGANIZATOR LKJ
ORGANIZATOR PPJ

GŁOSUJ NA BIALY30
NOWY NC REPREZENTACJI

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9327186
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 39