Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
RADA LIGI KLANÓW
Autor Wiadomość
diego_12 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 34
Dołączył: 22 Gru 2007
Skąd: Radzyń
PostWysłany: 2012-11-19, 00:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc jestem biernym obserwatorem całej sprawy.
Sądzę jednak, że tworzenie coś na siłę nie jest potrzebne. Dotąd organizatorzy sprawnie dbali nad dobrem rozgrywek i nie wydaje mi się, by tworzenie coś nowego nie ma najmniejszego sensu. Nie wydaje mi się, aby Rada miała zbyt dużo do zrobienia, a mogło by to prowadzić do nadużyć.

_________________
Venisti, vidisti et Diego vicit
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julekk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 2012-11-19, 10:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do tej pory rozgrywki LK funkcjonowały w oparci u o regulamin i decyzje organizatorów i można spokojnie rzec że wszystko funkcjonował co najmniej dobrze. Pojedyncze zgrzyty nie powinny mieć wpływu na obraz całej pracy organizatorów.
Ostatatnimi czasy organizatorzy dokonali sporej ilości zmian w Regulaminie LK jedna z nich było stworzenie Regulaminu Rady Ligii Klanów na podstawie którego od nowego sezonu ma funkcjonowac taki organ.
Niestety sposób wprowadzenia tej instytucji jak i zaproponowany kształt budzą wiele wątliwości co zostało wyrażone na forum. Sam pomysł wyszedł od oragnizatorów zatem skoro się zwrócili do pozostałych uczestników rozgrywek o ich opinie powinni się przynajmniej merytorycznie do nich odnieść.
Ja uważam ze żaden organizator nie moze w prawie pojedynkę samemu dokonywać tak kluczowych zmian dotyczacych tych rozgrywek. W takich sprawach istnienie Rady wydaje się konieczne i niezbędne. Ideałem byłoby gdyby członkami Rady były osoby mające na celu tylko i wyłącznie dobro rozgrywek i umieli się wznieść ponad partykularne interesy. Ważne też aby rada sprawnie i szybko działała aby nie była liczna. Niestety na chwilę obecną ciężko mi wskazac metoidę wyboru takiego grona dlatego też uważam że o ile ma powstać Rada to powinna od być stworzona z rozważnie i sta moja propozycja która chiabym poddac dyskusji wszystkich zainteresowanych.

Jak zobaczycie nie jest ona finalna a do jej prawidowego powstania i funkcjonowania niezbędne byłyby zmiany Regulaminu LK ( jeszcze inne poza tymi które zaprezentowałem poniżej) Kluczowy punkt dotyczacy kompetencji i sposobu załatwiania spraw powinien być ułozoy współnie uwzgledniajac zaakceptowanie pozostałej części aby mieć jasność ile przedstawicieli bedzie miała Rada


Punktem wyjścia dla istnienia Rady LK jest to jakie kompetencje powinna ona mieć i jaka jest zależność między nią a orgami.
Podstawą rozgrywek LK jest regulamin LK skoro ma powstać rada musi mieć ona swoje umocowanie w Regulaminie LK i tam trzeba najpierw dokonać pewnych korekt aby prawidłowo wprowadzić Radę Klanów z jej regulaminem. Bo na chwile obecna tak ogłoszony regulamin Rady LK nie ma mocy prawnej bo nie wywodzi się z Regulaminu LK.
Stąd pierwszą zmianą powinna być korekta I rozdziału regulaminu LK :
- proponowałbym zmienić pkt 6 w brzmieniu
6. Wszelkie spory rozstrzygają organizatorzy Ligi Klanów oraz Ligi Rezerw.
na:
6. organami rozgrywek Ligi Klanów i Ligi Rezerw są organizatorzy i Rada LK.
7. Kompetencje i obowiązki organizatorów określone są w poniższym regulaminie. Kompetencje i obowiązki Rady Ligi Klanów określone są w Regulaminie Rady Klanów, który stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
Takie ujęcie sprawy spowoduje ze trzeba będzie dokonać korekt w sferze kompetencyjnej w regulaminie aby było jasne za co odpowiadają organizatorzy a za co rada.
Skoro zamysłem istnienia Rady było aby była organem rozstrzygającym, kontrolnym oraz odwoławczym, w pewnym sensie oznacza to ze jest ona organem „nadrzędnym wobec organizatorów – skoro od ich decyzji do niej można się odwoływać.
Stąd katalog uprawnień organizatorów powinien być zamknięty z pozostawieniem furtki w postaci innych zadań powierzonych przez Radę Ligi Klanów.
Dlatego najlepiej jeszcze w I rozdziale regulaminu wymienić kompetencje organizatorów, które są opisane w regulaminie.
W toku przygotowań do powstania Rady przypisano jej takie kompetencje

a) rozpatruje propozycje zmian w regulaminie LK i systemie rozgrywek LK;
b) podejmuje ostateczne decyzje w sprawach interpretacji aktualnych zapisów regulaminu LK;
c) rozpatruje reklamacje graczy w sporach z organizatorami LK ( udziału w głosowaniu nie bierze przedstawiciel który jest członkiem klanu uwikłanego w spór);
d) rozpoznaje inne kwestie dotyczących rozgrywek LK.

Nikt nie negował tych kompetencji a wiec wszyscy uznali ze jest konieczne aby istniał jakiś podmiot który właśnie o tych sprawach będzie decydował i to jest właśnie podstawa istnienia Rady

Drugą kluczową kwestią bez której Rada nie może działać jest ustalenie sposobu podejmowania przez nią decyzji w sprawach jej powierzonych
I tu niestety mieliśmy ogólny zgrzyt. Wg mnie sprawa nie była dobrze przemyślana a podstawą obecnych zapisów był jakiś irracjonalny strach przed jakimiś zmianami dokonanymi przez kogoś w związku z tym wymyślający regulamin postanowił zabezpieczyć interesy pewnych grup – jest to niedopuszczalne bo rozgrywki dotyczą wszystkich.
Podstawą sensownego działania Rady jest równość wszystkich głosów a zabezpieczeniem dobrego działania są metody głosowania nad poszczególnymi sprawami oraz wymóg niezbędnego kworum i to sprawę wszelkich prywat i interesów załatwia i zamyka.
Sprawy oddane w kompetencje Rady – Rada rozstrzyga w głosowaniach. Wiadomo ze sprawy mają różną wagę i stopień skomplikowania dlatego nie wszystko można w jednaki sposób załatwiać. Ponadto w niektórych sprawach trzeba działać szybko, aby nie zaburzyć systemu rozgrywek w innych konieczna jest daleko posunięta rozwaga aby nie zepsuć tego co jest dobre a wprowadzane zmiany polepszały grę i atmosferę wokół tej zabawy.
Dlatego do poszczególnych kompetencji trzeba dopisać w jaki sposób będą one rozstrzygane przez Radę.
Kluczem do każdego z rodzajów spraw jest kworum to jest obecność określonej liczby przedstawicieli biorących udział w głosowaniu najczęściej przyjmuje się , że powinno być obecnych w czasie głosowania co najmniej polowa ogólnej liczby przedstawicieli. Do kworum nie są jednak wliczani przedstawiciele którzy będąc obecni nie podjęli żadnej decyzji (nie zagłosowali ani „za”, ani „przeciw” ani „wstrzymuję się”).
Sprawy pilne i mniejszej wagi mogą mieć obniżone kworum natomiast kluczowe dla rozgrywek np. zmiany regulaminu podwyższone np. ¾ albo i 90%.
Druga rzecz to metoda głosowania:
Większość zwykła - gdy podczas głosowania więcej osób biorących udział w głosowaniu opowiada się za wnioskiem niż przeciw. Głosy wstrzymujące nie są wliczane do wyniku.
W tym przypadku może się teoretycznie zdarzyć, iż wniosek zostanie uchwalona przy jednym głosie „za”, braku głosów „przeciw” i pozostałych głosach wstrzymujących się. Natomiast równa ilość głosów „za” i „przeciw” oznacza, że uchwała/ustawa nie została przyjęta.
Większość bezwzględna - gdy podczas głosowania liczba głosów za wnioskiem jest większa od sumy głosów przeciw i wstrzymujących się (aby wniosek został przyjęty, liczba osób popierających go musi stanowić więcej niż 50% wszystkich głosów). Głosy wstrzymujące się utrudniają tutaj uzyskanie większości, ponieważ sumują się z głosami przeciw.
Większość kwalifikowana – przekraczająca połowę większość głosów, niezbędna do podjęcia uchwały przez dane zgromadzenie, wyrażona procentem (np. 60%, 70%) lub ułamkiem (np. 2/3, 3/5). W zależności od regulacji prawnej może być to np. procent lub ułamek sumy głosów wszystkich członków danego zgromadzenia, członków obecnych na sali lub członków biorących udział w głosowaniu. Stosowana rzadko, zazwyczaj przy wprowadzaniu zmian o ważkim znaczeniu.
Tak więc połączenie sensownie ustawionego kworum i ustalenie metody głosowania zabezpieczy przed wszelkimi nadużyciami w końcu chodzi o to aby jak najwięcej osób popierało werdykt Rady.
Odchodząc od rozważań teoretycznych chciałbym zaproponować Regulamin Rady LK w skróconej formie który byśmy dopracowali i przyjęli przed rozpoczęciem LK tak aby to ciało mogło sensownie funkcjonować

Cytat:
RADA LIGI KLANÓW - REGULAMIN


1.Rada Ligi Klanów Działa na podstawie poniższego regulaminu, który jest załącznikiem do regulaminu Ligi Klanów

2. Działalność w Radzie LK jest jawna. oznacza, że wykonywanie działalności odbywać się będzie w otwartym dla wszystkich, specjalnie założonym przez Radę LK temacie "Rada Ligi Klanów" na forum Ligi Klanów (http://forum.managerzone.pl/viewforum.php?f=20).

3. Skład Rady LK tworzą przedstawiciele poszczególnych klanów grających w rozgrywkach Ligi Klanów w ligach od pierwszej do szóstej. W przypadku decyzji o utworzeniu siódmej ligi klany w niej występujące nie będą miały reprezentantów w Radzie Ligi Klanów.
a) klan wskazuje swego przedstawiciela przy podawaniu składu na dany sezon.
b) można łączyć funkcję kapitana/zastępcy/upoważnionego z funkcją przedstawiciela w Radzie
c) można łączyć funkcję organizatora i członka Rady ligi Klanów w takim przypadku organizator powinien zostać wskazany przez klan jako przedstawiciel
d) w przypadku usunięcia przedstawiciela ze składu klanu – traci on prawo udziału w głosowaniach Rady LK. Klan również traci prawo do udziału w głosowaniach Rady LK w danym sezonie. Nie ma możliwości wyznaczenia innej osoby na przedstawiciela przed końcem sezonu.
f) przedstawicielem Rady Ligi klanów nie może być osoba która w minionym sezonie Ligi Klanów otrzymała trzy żółte kartki a także ten który był kiedykolwiek wykluczony z rozgrywek LK.
e) przedstawiciel, który nie weźmie udziału w trzech kolejnych głosowaniach zostaje usunięty ze składu Rady Ligi Klanów i nie może być do niej zgłoszony w kolejnym sezonie. ( trzeba jednak założyć jakiś temat w którym przedstawiciel mógłby zgłosić nieobecność wtedy ten punkt nie miałby zastosowania)

4. Rada rozpatruje wszystkie kwestie dotyczące rozgrywek LK nie zastrzeżone w Regulaminie LK do rozstrzygania przez organizatorów LK.

5.Rada Ligi Klanów rozpoznaje sprawy w następującym trybie:

- katalog istotnych spraw w których wskazane będzie podwyższone kworum i inna metoda głosowania niż zwykłą większością wraz z wskazaniem terminu na załatwienie sprawy a w przypadkach tego wymagających termin wejścia w życie zmian
- jednym z podpunktów byłoby: Sprawy nie uregulowane w niniejszym Regulaminie rozstrzyga Rada Ligi klanów w trybie właściwym dla zmiany regulaminu

6. Wnioski do rozpatrzenia przez Radę LK wnosi się w istniejących już na forum LK tematach:
- "Księga próśb, skarg, zażaleń i dyskusji" - jeśli wniosek dotyczy reklamacji lub prośby o interpretację zapisów regulaminu lub innych kwestii związanych z rozgrywkami LK; ( powinien być jeden zbiorczy temat dla wszystkich lig ewentualnie wniosek powinien być kopiowany do tematu założonego dla Rady z tematów w poszczególnych ligach przez organizatora w przypadku gdy jego rozstrzygniecie leży w kompetencjach Rady LK)
- "Zmiany w regulaminie LK - propozycje" - jeśli wniosek dotyczy propozycji zmian w regulaminie bądź systemie rozgrywek LK.

7. Obowiązki przedstawiciela
- każdy przedstawiciel posiada jeden głos, po oddaniu głosu nie może on zmienić swojej decyzji
- w temacie z głosowaniem przedstawiciel klanu musi zawsze podawać nazwę klanu w imieniu którego oddaje głos - w przeciwnym wypadku jego głos będzie uznany za nieważny.
- głosy oddane przez przedstawicieli po czasie wskazanym na rozpatrzenie sprawy traktuje się jakby w ogóle nie były oddane, a przedstawiciel był nieobecny
- przedstawiciel zobowiązany jest informować o dłuższych nieobecnościach uniemożliwiających branie udziału w głosowaniach Rady LK w temacie stworzonym przez Radę LK
- w przypadku zgłoszenia nieobecności przedstawiciel zgłaszając ją może uczynić swoim pełnomocnikiem innego przedstawiciela

8. Wniosek/skargę do Rady może wnieść każdy gracz LK, pod warunkiem, że:
a) taki sam wniosek/skarga nie były wcześniej przedmiotem głosowania Rady LK (w danym sezonie) wszystkie wnioski składane w danym sezonie wraz z rozstrzygnięciami znajdują się w temacie Wnioski rozpatrywane przez radę ligi klanów w temacie założonym na forum składający wniosek powinien uprzednio sprawdzić ten temat w przypadku złożenia tożsamego wniosku wnioskodawca może zostać ukarany żółtą kartką dyscyplinarną; a rozstrzygnięciem będzie wcześniejsza decyzja Rady w analogicznej sprawie;
b) dotyczy spraw nie uregulowanych jednoznacznie, w sposób nie budzący najmniejszych wątpliwości, w regulaminie LK (nie dotyczy propozycji zmian w regulaminie);
c) wniosek musi zostać poparty przez minimum trzech członków Rady LK by został poddany pod głosowanie. ( mam wątpliwości nad tym punktem pole do przemyśleń)
d) w przypadku skargi na organizatora nie może on (organizator) brać udziału w ewentualnym głosowaniu, w głosowaniu nie bierze również udziału przedstawiciel klanu który złożył skargę. ( trzeba ustalić jaki rodzaj skargi można wnieść bo przecież nie ze krzywo się spojrzał)

9. Regulamin wchodzi w życie z początkiem sezonu …… LK. Wszelkie zmiany wymagają sporządzenia nowego tekstu jednolitego Regulaminu i zachowania w archiwum starszej wersji.


Zapraszam i prosze o merytoryczna dyskusję dla dobra rozgrywek które mają sprawiać nam radość i być dobrą zabawą

_________________
Drużna KS Pogodna Klan Happy Drastic Clan
TM Warszawa I
LKJ Drastic Academy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawidzior1990 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Mar 2009
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 2012-11-19, 13:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

za dużo tekstu żeś tu walnął Very Happy

_________________
Stumilowy Las Corporation - kapitan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
srodmiescie Płeć:Mężczyzna

Wiek: 47
Dołączył: 13 Sty 2010
Skąd: Wronki
PostWysłany: 2012-11-19, 13:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dawidzior bardzo merytoryczne ustosunkowanie się do pracy i czasu jak włożył w ten regulamin Julekk a dodam tylko że u nas w klanie toczy się dyskusja na ten temat.

Ja ze swojej strony zgadam się z Julkiem co do formy.

Dawidzior jeśli znasz jakiś "złoty środek" by ująć to w jednym zdaniu to zapraszam do przelania tej myśli na to forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pniewiaki Płeć:Mężczyzna

Wiek: 42
Dołączył: 30 Lis 2008
Skąd: Poznan
PostWysłany: 2012-11-19, 14:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o ilosc ale o jakosc Regulaminu a niestety aby wiekszosci wytlumaczyc i aby wiekszosc zrozumiala to potrzebny byl taki dlugi wywod przedmowcy.

Jeśli o mnie chodzi to jestem gotowy przyjac Regulamin zaproponowany przez Julka. Nie ma się co spierac jak ma wejsc od nowego sezonu to trzeba go szybko wprowadzic i powinien miec w miwre przyzwoita formę i umocowanie. Nie wszyscy przygladaja sie proponowanym zmianom i nie wszyscy to ogarniaja wiec prosze cie dawidzior nie krytykuj tylko przeczytaj i ustosunkuj sie a jak masz jakies uwagi i spostrzezenia to sie nimi podziel, bo o to wlasnie w tym chodzi zeby dopracowac Regulamin jak najlepiej sie da zanim wejdzie w zycie. Oczywiste ze bedzie on ewoluowal w trakcie prac rady ale poki jest czas trzeba go doparcowac i doprecyzowac jak najlepiej sie da .

Tyle ode mnie, mam nadzieje ze nie za duzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2012-11-20, 00:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

julekk - całkiem sensownie napisane, podoba mi się Smile Pozwoliłem sobie edytować Twój wpis - zaznaczając odpowiednio regulamin by był bardziej czytelny.

Małe ale do systemu głosowania:

julekk napisał/a:
a) taki sam wniosek/skarga nie były wcześniej przedmiotem głosowania Rady LK (w danym sezonie) wszystkie wnioski składane w danym sezonie wraz z rozstrzygnięciami znajdują się w temacie Wnioski rozpatrywane przez radę ligi klanów w temacie założonym na forum składający wniosek powinien uprzednio sprawdzić ten temat w przypadku złożenia tożsamego wniosku wnioskodawca może zostać ukarany żółtą kartką dyscyplinarną; a rozstrzygnięciem będzie wcześniejsza decyzja Rady w analogicznej sprawie;

- nie karałbym kartką, chyba że wnioskodawca byłby uciążliwy i bezsensownie zgłaszał tego typu wnioski


wg mnie każde głosowanie powinno być rozstrzygane przez zwykłą większość głosów TAK lub NIE. Dlaczego? Sprawa jasna, tego chce większość, najprostsza forma dupokracji - systemu nie do końca doskonałego, ale w miarę optymalnego. Cała reszta to tylko utrudnianie sobie życia, utrudnianie wprowadzania nowych zmian czy też nawet ich specjalne blokowanie. Decyzja powinna być jasna, chcę albo nie chcę.


I teraz to, nad czym walczymy od dawna Twisted Evil siła głosu i inne takie tam Very Happy

Jeszcze raz napiszę, że głównym czynnikiem skłaniającym mnie do wcześniejszego podziału klanów na różne pod względem siły głosu były obawy przed nagłym obróceniem regulaminu o 180% przez tzw. nowych lub grających od niedawna. Jeżeli się orientujecie zdarzały się przypadki, że nagle wyskakiwał jakiś filip z konopi i wg niego cały regulamin był durny i ogółem jego racja jest najważniejsza. Mój system miał temu przeciwdziałać, ale z drugiej strony staram się zrozumieć i wasze racje. Dlatego też mam inną propozycję, która i uprości system głosowania, i zarazem zablokuje możliwości pewnego rodzaju rewolucji.
W Radzie LK mogą zasiadać organizatorzy i przedstawiciele wszystkich klanów grających w LK przynajmniej od 4 sezonów. Każdy z w/w posiada po jednym głosie, których waga jest taka sama.

Mam nadzieję na zakonczenie sporu i zgodę w tej kwestii, która pozwoli dalej działać w kerunku dalszej rozbudowy nowotworu... wróc, nowo powstającej Rady Klanów Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2012-11-20, 00:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dawidzior1990 napisał/a:
za dużo tekstu żeś tu walnął

napisał były organizator LK; widać teraz, że swoje chcesz mieć na wierzchu a na wypowiedzi innych po prostu lejesz...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
corby91 Płeć:Mężczyzna
VSC Clan


Wiek: 33
Dołączył: 25 Gru 2009
Skąd: Tarnów
PostWysłany: 2012-11-20, 05:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja tylko skromnie wypowiem się co do "kandydatów" w Radzie LK

Wiele jest klanów z 4 sezonowym stażem i wiele kapitanów w tych klanach to mogą być nowi którzy dostali szanse na prowadzenie jakiejs sekcji albo klany mogą typować byle kogo, kto jest lajkonikiem w tych rozgrywkach
Co do członków Rady na prawdę warto się zastanowić i podciągnąć dyskusje nad tym Wink można się spodziewać, że kilka osób będzie chciało wywrócić regulamin albo zrobić jakąś "Wojne Domową" Razz a
(jak już efu wspomnał) i jednak skłoniłbym się do zawężenia liczby osób w Radzie z możliwością wykluczenia niepożądanycn osób przez organizatorów czyli co mi chodzi po głowie już staram się wytłumaczyć choć mój mózg już ciężko pracuje Razz :

Myślę, że klany mogące wystawić osoby do rady to klany grające min. w III lidze (daje to nam 32 osoby + organizatorzy) lub min. IV liga (daje to nam aż 64osoby+ organizatorzy czyli sporo już) a powiedzmy niech minimum będzie II liga czyli wychodzi 16 osób i organizatorzy czyli bezpieczna i nie przesadna liczba, bo watpie aby, gdyby w radzie zasiadało 64 osoby to wszyscy aktywnie brali by udział w tym organie...
To może być krzywdzące dla klanow z długim stazem ktorzy przesiaduja w niższych ligach ale coś za coś, Rada powinna być a wlaściwie składać się z doświadczonych graczy a także z graczy ogarniętych czyli nazywając po imieniu bez idiotów i krzykaczy (od razu uprzedzam nie atakuje osób grajacych w niższych liga...ogólnie to tak ująłem Wink ).

ad. wykluczeń.
Oranizatorzy powinni mieć mały wpływ a właściwie reagować kiedy klan do rady chce wystawić gracza który "krzyczał/wyzywał i ogólnie taki nie fajny ludek który zaszedł za skóre zarówno graczom jak i organizatorom ( chyba wiecie o co mi chodzi)"
Mając codziennie styczność z graczami powinniście obserwować klany i mieć na uwadze jakie osoby chcą wystawić do RLK, bo czasami mogą to być osoby niepożądane lub "niestabilne psychicznie Razz " które nie powinny znajdować się w w/w organie w takim przypadku oranizator mógłby prosić klan aby w takim czy siakim terminie podał innego kandydata Wink

To chyba tyle na dziś miało być krótko a poniosło mnie jak diabli Very Happy
Dziękuje za uwage . Dobranoc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11329008
az19krzysiek Płeć:Mężczyzna
UPSG :)


Wiek: 28
Dołączył: 20 Mar 2011
Skąd: Łomża
PostWysłany: 2012-11-20, 09:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widzę co niektórzy zaczynają szukać dziury w czałym Confused Moim zdaniem jak i pewnie większości, nieoficjalne rozgrywki na hokeju (HLK i HTM) poziomem odskakują piłkarski.
Tam jest rada, a regulaminie nic o niej nie pisze ... ktoś ma jakiś pomysł, w dyskucji przekonuje, że jest dosyć sensowny, więc jest poddawany głosowaniu.

Teraz aż chciało by się powiedzieć: Zagłosujmy i wybierzmy, czy rada ma powstać, czy nie, ale nie ma rady Evil or Very Mad . Jak coś nie będzie podobało w funkacjonowaniu rady, to zawsze może zmienić w głosowaniu, jeśli to się spodoba większości.

Panowie możemy zacząć sami decydować o losach LK, głosując w radzie - czego chcieć więcej? samemu o wszystkim decydować, to już to totalitaryzm Wink

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
35261099
julekk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 2012-11-20, 09:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

f-16 napisał/a:
Pozwoliłem sobie edytować Twój wpis - zaznaczając odpowiednio regulamin by był bardziej czytelny.

Na przyszłość prosiłbym o nieedytowalnie takich postów zwłaszcza że ja sam nie mam możliwości edytowania swojego postu a po Twojej edycji nie ma w tym poście ani śladu tylko w kolejnym napisałeś ze go zmieniłeś.

a teraz do rzeczy
f-16 napisał/a:
- nie karałbym kartką, chyba że wnioskodawca byłby uciążliwy i bezsensownie zgłaszał tego typu wnioski


moja intencją nie jest karanie kartkami dlatego w znajduje się tam zapis wnioskodawca może zostać ukarany żółtą kartką dyscyplinarną ma to tylko i wyłącznie przeciwdziałać pieniactwu np. jakby ktoś po negatywnie rozpatrzonym wniosku za chwile taki sam składa i tak bez końca skoro sam składał wniosek to chyba wie jak się jego sprawa potoczyła?

f-16 napisał/a:
wg mnie każde głosowanie powinno być rozstrzygane przez zwykłą większość głosów TAK lub NIE. Dlaczego? Sprawa jasna, tego chce większość, najprostsza forma dupokracji - systemu nie do końca doskonałego, ale w miarę optymalnego. Cała reszta to tylko utrudnianie sobie życia, utrudnianie wprowadzania nowych zmian czy też nawet ich specjalne blokowanie. Decyzja powinna być jasna, chcę albo nie chcę.

nie zgodzę się z Tobą bo po pierwsze większość o ile nie wszystkie współczesne demokracje widzą że nic nie jest takie proste i w ważnych kwestiach wprowadzają inne rozwiązania niż zwykłe głosowanie rozstrzygane przez zwykłą większość
Ponadto nie wierzę że wszyscy zgłoszeni do Rady będą w niej aktywnie działać albo chociażby glosować a więc mogłoby dojść do skrajnej sytuacji że przy proponowanej przez ciebie metodzie nastąpiła by diametralna zmiana regulaminu i systemu rozgrywek po głosowaniu np 2 osób gdzie reszta nie wzięła by udziału - czy to wg Ciebie oznacza że większość była za?
f-16 napisał/a:
Cała reszta to tylko utrudnianie sobie życia, utrudnianie wprowadzania nowych zmian czy też nawet ich specjalne blokowanie. Decyzja powinna być jasna, chcę albo nie chcę.

Cała reszta którą proponuję ma na celu stabilizację regulaminu i jasność reguł gry. Ludzie mają wtedy pewność że nic nie jest zmieniane na szybko na kolanie. Nie wszystkie zmiany przecież są dobre wiec nie powinno stawiać się jako priorytet - łatwość przeprowadzania zmian. Ja jestem zwolennikiem tego ze kluczowe sprawy powinny mieć praktycznie całkowite poparcie ale wiem ze to nierealne dlatego trzeba dążyć do tego aby jak największa ilość osób popierała daną zmianę.

f-16 napisał/a:
Jeszcze raz napiszę, że głównym czynnikiem skłaniającym mnie do wcześniejszego podziału klanów na różne pod względem siły głosu były obawy przed nagłym obróceniem regulaminu o 180% przez tzw. nowych lub grających od niedawna.

f-16 napisał/a:
Dlatego też mam inną propozycję, która i uprości system głosowania, i zarazem zablokuje możliwości pewnego rodzaju rewolucji.
W Radzie LK mogą zasiadać organizatorzy i przedstawiciele wszystkich klanów grających w LK przynajmniej od 4 sezonów. Każdy z w/w posiada po jednym głosie, których waga jest taka sama


Wg mnie rewolucji nie będą robiły klany mogą do niej dążyć poszczególne osoby a tego niestety nie zabezpieczysz regulaminem. Jaką masz gwarancję że jakiś rewolucyjnych zmian nie będzie chciał ktoś z klanu grającego o 10 sezonów ale im np. nie idzie i w zmianach regulaminu będzie się doszukiwał swojej szansy? Albo że klan grające te 4 sezony do rady desygnuje jakiegoś świeżaka co pierwszy raz gra w LK? Nie neguję Twojej koncepcji bo dla mnie Rada to miejsce dla doświadczonych i potrafiących podołać takim zadaniom a jednocześnie potrafiącym patrzyć na sprawy nie przez pryzmat własnego klany – no ale jak ich wyłuskać.
Ponadto przy Twoje propozycji zaraz podniesie się larum graczy którzy zjedli zęby w LK a np. założyli nowy klan lub do takiego dołączyli. W czym oni są gorsi? I niby jakie zagrożenie mają stanowić? Już chyba byłoby lepiej powrócić do koncepcji ze przedstawiciel powinien mieć staż w Lk min no i tu kwestia ilu sezonów. W tym miejscu trzeba też było uciąć wszelkie dyskusje dotyczące historii występów w LK chodzi o występy pod aktualnym nickiem.

Z tego co widzę to co i ja dostrzegłem dostrzegł także corby91 i z pierwsza częścią jego wypowiedzi się zgadzam. Natomiast w dalsze wywody kolegi niestety nie bronią się niczym poza sensownym stwierdzeniem, iż dobrze by było aby Rada nie była zbyt liczna i powinna składać się z ludzi na poziomie.
Corby to co proponujesz jak już to wcześniej wykazałem nie spowoduje tego ze tacy ludzie tam trafią bo jak sam napisałeś nie wiadomo kogo klan wyznaczy. A to w jakiej lidze dany klan gra wcale nie oznacza jakiej jakości ludzie się tam znajdują. Tak dla przykładu przyjmując kryterium III ligi – ilu organizatorów spełniłoby je bez wskazanej furtki, iż organizator też ma miejsce w Radzie?
Można ewentualnie pomyśleć o kryterium że dany kandydat był kapitanem lub zastępcą przez ostatnie 5 sezonów – skoro był to powinien być na bieżąco z regulaminem i dokonywanymi
w nim zmianami w ostatnim czasie.

Odnośnie twoich postulatów dotyczących prawa organizatorów do decydowania kto może a kto nie może być w radzie, a także możliwości wykluczania przez organizatorów ludzi z Rady, to pomysł jest jak najbardziej chybiony – organizatorzy nie mogą mieć wpływu na skład Rady skoro Rada ma być też organem kontrolującym ich decyzje czy załatwiającym odwołania od tych decyzji. To urąga zasadom demokracji.


az19krzysiek napisał/a:
Tam jest rada, a regulaminie nic o niej nie pisze ... ktoś ma jakiś pomysł, w dyskucji przekonuje, że jest dosyć sensowny, więc jest poddawany głosowaniu.


nie gramw Hokeja wiec nie wiem jakie tam panują zasady w LK i HTM ale jak są sensowne i wszystko dobrze działa to ja nie widze przeciwskazań możesz przybliżyć jak to tam funkcjonuje?

Co do dyskusji w niniejszym temacie ma serdeczną prośbę do każdego kto chce zabrać głos i wypowiedzieć się niech przed zamieszczeniem swojej wypowiedzi spojrzy na nią z każdej strony również od tej jakby to była wypowiedź jego przeciwnika z która należy polemizować. Łatwiej wtedy kogoś przekonać do swoich racji albo zmienić zdanie.

_________________
Drużna KS Pogodna Klan Happy Drastic Clan
TM Warszawa I
LKJ Drastic Academy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
az19krzysiek Płeć:Mężczyzna
UPSG :)


Wiek: 28
Dołączył: 20 Mar 2011
Skąd: Łomża
PostWysłany: 2012-11-20, 13:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

julekk napisał/a:
nie gramw Hokeja wiec nie wiem jakie tam panują zasady w LK i HTM ale jak są sensowne i wszystko dobrze działa to ja nie widze przeciwskazań możesz przybliżyć jak to tam funkcjonuje?


a mógłbyś konkretniej napisać, co mam przybliżyć ???

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
35261099
dawidzior1990 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Mar 2009
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 2012-11-20, 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

f-16 już wiesz dla czego były, nie chce mi się zwyczajnie aż tyle w to mieszać, ale po prostu pamiętam że jak mi się chciało to żadna rada nigdy nie była potrzebna i o tyle.

_________________
Stumilowy Las Corporation - kapitan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2012-11-20, 22:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

julekk napisał/a:
Ponadto przy Twoje propozycji zaraz podniesie się larum graczy którzy zjedli zęby w LK a np. założyli nowy klan lub do takiego dołączyli. W czym oni są gorsi? I niby jakie zagrożenie mają stanowić? Już chyba byłoby lepiej powrócić do koncepcji ze przedstawiciel powinien mieć staż w Lk min no i tu kwestia ilu sezonów. W tym miejscu trzeba też było uciąć wszelkie dyskusje dotyczące historii występów w LK chodzi o występy pod aktualnym nickiem.

I tu właśnie kolego jest duuuży problem, bo jak to chyba wiesiek napisał - nie prowadzimy ewidencji składów; jak dla mnie sprawa wystarczająca to staż klanu, zgadza się nie mamy pewności że któremuś przedstawicielowi takiego klanu nie odbije w dekiel, lecz tutaj mamy zawsze mniejsze prawdopodobieństwo - wystarczy jak już pisałem porównać dorobek postów i różnych propozycji w ligach, im liga niższa tym jest gorzej... Do tego staż w LK = znajomość regulaminu = odpowiedzialność kapitana, wykluczymy sytuacje w których klany robione są z łapanki i nie wiadomo czy to czasem nie jest zbieranina przypadkowych osób, którym na niczym nie zależy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
srodmiescie Płeć:Mężczyzna

Wiek: 47
Dołączył: 13 Sty 2010
Skąd: Wronki
PostWysłany: 2012-11-21, 00:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

F-16 ale pomyśl realnie i zobacz jak to miało miejsce do tej pory. Pojawia się tzw. "pieniacz" i co?? Nie znam choćby jednego przykładu by wygrał tutaj jakąś wojenkę. Dlaczego?

W każdym klanie może znaleść się taka osoba ale jest grono osób które nie dopuszczą do tego by wywracać klan czy w tym wypadku regulamin lub Radę LK. W tej radzie pewnie też pojawi się taki "pieniacz" i co z tego jeśli on będzie, jeśli przeciwko niemu pojawi się kilkunastu lub kilkudziesięciu normalnych którym zależy na tym by LK było zdrową i czystą rywalizacją.

A co do stażu gry w LK to dla mnie bez sensu jest dzielenie na 3,4,5 sezonów, prawda jest taka że jak ktoś jest normalny to będzie nim w pierwszym dniu gry w MZ jak i np. w 5 sezonie gry w LK.

Pozdrawiam Śródmieście (normalny) Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lapatrenera Płeć:Mężczyzna
UPSG


Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Skąd: Łaziska
PostWysłany: 2012-11-21, 08:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

srodmiescie chyba sobie żartujesz, będzie taki jeden ok, a jak ich bedzie trzech lub więcej nie masz co robić zeby sie z takimi wykłócać o jakieś absurdalne zmiany w regulaminie? Przez to staz w LK jest jak najbardziej potrzebny żeby wiedzieć przynajmniej co i jak. Ktos kto dopiero zaczyna grać w Lidze Klanów lub gra pare sezonów będzie co chwila rzucał jakimiś głupimi pomysłami, choćby takim zeby walkowery zgłaszać pare godzin przed meczem. I zamiast rady bedą przekupki na targu i nic dobrego z tego nie wyniknie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 41