Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Zmiany w regulaminie LK - propozycje
Autor Wiadomość
klenczonu Płeć:Mężczyzna
SL Corporation


Wiek: 51
Dołączył: 28 Gru 2010
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 2015-01-24, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie nie żartuję. 10 min powinno być w zupełności wystarczające Smile

_________________
Organizator LK
LK – Stumilowy Las Cooperation
LKJ U-21 – Kangurki Stumilowego Lasu
TM - Gdańsk

Serdecznie zapraszam do klanu Stumilowy Las Corporation
http://forum.slco.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiesiek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Kwi 2004
Skąd: Skąd się da
PostWysłany: 2015-01-24, 23:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja nie zejdę powyżej 5 minut Razz no way Smile
zwykłą pomyłkę można w takim czasie poprawić, ale niechlujstwo/gapiostwo nie zna czasu ani granic Laughing

_________________
Proud member;) Remember;) Rock the MiCrOfOn:) Say..what? I said RaTaMaTaFoN:)!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
corby91 Płeć:Mężczyzna
VSC Clan


Wiek: 33
Dołączył: 25 Gru 2009
Skąd: Tarnów
PostWysłany: 2015-01-24, 23:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie na TAK, i jak koledzy podbijam do 10 minut Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11329008
Firefox78 Płeć:Mężczyzna
Goral Zywiec

Wiek: 46
Dołączył: 10 Lip 2011
Skąd: Żywiec
PostWysłany: 2015-01-25, 08:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo mi się ta zmiana podoba, bo jest przecież możliwość podglądu wyświetlenia przed wysłaniem i wtedy można sprawdzić. Pytanie co zrobicie jak ktoś poda w pierwszym zestawie pewnego gracza, a w drugim innego. Następnie ktoś poda do obróbki pierwszą wersję i co? Ukarzecie kogoś kto wziął skład, pary z forum? Teraz dodatkowo będzie trzeba patrzyć na czas podania par i zerknąć na zegarek czy minęło 5-10 minut żeby to mocy urzędowej nabrało? Niejednokrotnie człowiek jest zabiegany i na szybko pobiera skład/pary z forum i o takiej pierdole może zapomnieć. Taka zmiana wbrew pozorom pociąga za sobą dalsze konsekwencje, o których wyżej wspomniałem. Reasumując, ja jestem przeciwny, ale jak już musi być ta zmiana to czas powinien być ograniczony do minimum i do tego niech moi koledzy zastanowią się nad konsekwencjami przy pomyłkach z tego tytułu, które w obecnym systemie nie występują.

_________________
Organizator LK
LK: Happy Drastic Clan
LKJ: Drastic Roses
TM: Czechowice-Dziedzice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2015-01-25, 09:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A że tak zapytam - jakie pomyłki mają miejsce i jak są karane? Bo nie bardzo wiem na co ma się przydać takie wydłużenie? Żeby zmieniać graczy? Bo się kartek nie zauważyło? Bo termin ktoś zdążył zająć?

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kazdab Płeć:Mężczyzna


Wiek: 66
Dołączył: 08 Wrz 2011
Skąd: Lublin
PostWysłany: 2015-01-25, 11:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trzeba przyznać, że firefox i dresiu mają wiele racji. Tego typu niedopatrzenia jak wystawienie gracza pauzującego albo który zdążył sobie zająć termin nie powinny być promowane.
Będąc na TAK miałem na myśli zwykłe pomyłki, takie które są wynikiem błędnego skopiowania na przykład, albo wystawienie dwukrotne tego samego gracza. Czasem się zdarza, że skopiujemy np datę albo numer z poprzedniej kolejki, chociaż tu już mamy aż godzinę na poprawę nagłówków. Wiele jest takich zwykłych pomyłek i tu można nieco przymknąć oka. Jedni sprawdzają, co napisali przed kliknięciem "Wyślij" inni zauważą błąd dopiero po przeczytaniu na forum i te 5 minut jest wystarczającym przedziałem czasowym na rzut okiem co się wysłało i na poprawę. To tylko 5 minut i raczej jest to mało prawdopodobne, żeby gospodarze zauważyli i dobrali pary do składu gości w przeciągu 5 minut.

_________________
Organizator LK
Kapitan Lublin III
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2015-01-25, 11:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak teraz działacie, ale zanim ja zostałem organizatorem kilka lat temu to dość restrykcyjne było karanie za podanie błędnej ligi (V A zamiast V B), za literówki (srefan123 zamiast stefan123 - wystawienie nieuprawnionego gracza) i uważam, że na takie rzeczy można spokojnie przymknąć oko i do tego nie trzeba możliwości zmiany składu, a nawet nie trzeba tylko 5 minut... Po kilku h można dopisać, że chodziło oczywiście o stefana123 bo przecież srefana123 w ogóle nie ma w grze, a literki są obok siebie i to oczywiste... Co najwyżej upomnienie, jak zdarza się komuś nagminnie albo robi to celowo w jakimś tam celu to rozdawać karteczki...

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiesiek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Kwi 2004
Skąd: Skąd się da
PostWysłany: 2015-01-25, 12:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dresiu napisał/a:
A że tak zapytam - jakie pomyłki mają miejsce i jak są karane? Bo nie bardzo wiem na co ma się przydać takie wydłużenie? Żeby zmieniać graczy? Bo się kartek nie zauważyło? Bo termin ktoś zdążył zająć?

dresiu, o ile ktoś tego nie zrobił wcześniej, to przez pięć minut nie zdąży zweryfikować wszystkich swoich graczy, czy mają kartki lub zajęte terminy... 5 minut umożliwia rzucić okiem na wystawiony skład i co najwyżej usunąć jakąś literówkę w nicku (za to jest walkower), usunąć/zmienić podwójnie wpisaną drużynę (za to też jest walkower).

_________________
Proud member;) Remember;) Rock the MiCrOfOn:) Say..what? I said RaTaMaTaFoN:)!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiesiek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Kwi 2004
Skąd: Skąd się da
PostWysłany: 2015-01-25, 12:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dresiu napisał/a:
Nie wiem jak teraz działacie

działamy zgodnie z regulaminem - nie ma obecnie możliwości zmiany posta ze składem, poza wyjątkami opisanymi w pkt V.14.

_________________
Proud member;) Remember;) Rock the MiCrOfOn:) Say..what? I said RaTaMaTaFoN:)!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrus1910 Płeć:Mężczyzna
Awanturnicy 1910

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2007
Skąd: łodź
PostWysłany: 2015-01-26, 14:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja popieram pomysły jazza
co do drugiego punktu też jestem za. Może z drobnymi kosmetycznymi zmianami.
Bawmy się LK i rozgrywajmy wszystko możliwe na boisku, wtedy nie będzie wątpliwości.
Już teraz zauważyłem podejście ludzi do LK się zmieniło i wszyscy chcą rozgrywać wszystko na boisku.
Nie zabierajmy ludziom tej możliwości.
Pomysł wieska też jest okej. Tylko że najgorsze jest to że się zrobi literówkę i tego się nie zauważy Sad

_________________
You'll never walk alone
Widzew Łódź
Klan: Awanturnicy 1910


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 2015-01-26, 14:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dresiu napisał/a:
A że tak zapytam - jakie pomyłki mają miejsce i jak są karane? Bo nie bardzo wiem na co ma się przydać takie wydłużenie? Żeby zmieniać graczy? Bo się kartek nie zauważyło? Bo termin ktoś zdążył zająć?


Bardziej chodzi o pomyłki typu (cytat z Turnieju Miast, sam go nie chwaląc się popełniłem Laughing )

Cytat:
I Liga Grupa A, Kolejka nr 7 (27-01-2015)
Warszawa IV - Tczew II
FA Sandtown (jazz) - Kociewie Ocypel (malytom)
Reduta Modlin (samper) - CAFE FUTBOL TCZEW (alaskan)
fc browary academy (utsyzyf) - KS Widmo (pic)
BKS LECHIA LGFT (zdzich66) - BKS LECHIA LGFT (zdzich66)


Zauważyłem, w momencie podawania na KG, 8,5 minuty pózniej, tak długo, bo akurat była to ostatnia para Twisted Evil .
I lepiej za coś takiego przyznać vo czy jednak poprawić, zaakceptować korektę i zagrać na boisku ? Cool
To jeden z przykładów sytuacji, kiedy myślę, że nie stoi nic na przeszkodzie, aby przymknąć oko i nie karać. Zwłaszcza, kiedy rywal nie widzi w tym problemu.

Na pewno nikt nie oczekuje, że będą akceptowane zmiany składu ponieważ ktoś po podaniu, zajrzał to tematu kartek czy zmian w składach i zobaczył, że "Drużyna-A" już nie gra u niego.

_________________
-=kielczanin z serca, mazowszanin z wyboru=-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmmm111 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Mar 2008
Skąd: nie ważne
PostWysłany: 2015-01-26, 15:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jazz napisał/a:
dresiu napisał/a:
A że tak zapytam - jakie pomyłki mają miejsce i jak są karane? Bo nie bardzo wiem na co ma się przydać takie wydłużenie? Żeby zmieniać graczy? Bo się kartek nie zauważyło? Bo termin ktoś zdążył zająć?


Bardziej chodzi o pomyłki typu (cytat z Turnieju Miast, sam go nie chwaląc się popełniłem Laughing )

Cytat:
I Liga Grupa A, Kolejka nr 7 (27-01-2015)
Warszawa IV - Tczew II
FA Sandtown (jazz) - Kociewie Ocypel (malytom)
Reduta Modlin (samper) - CAFE FUTBOL TCZEW (alaskan)
fc browary academy (utsyzyf) - KS Widmo (pic)
BKS LECHIA LGFT (zdzich66) - BKS LECHIA LGFT (zdzich66)


Zauważyłem, w momencie podawania na KG, 8,5 minuty pózniej, tak długo, bo akurat była to ostatnia para Twisted Evil .
I lepiej za coś takiego przyznać vo czy jednak poprawić, zaakceptować korektę i zagrać na boisku ? Cool
To jeden z przykładów sytuacji, kiedy myślę, że nie stoi nic na przeszkodzie, aby przymknąć oko i nie karać. Zwłaszcza, kiedy rywal nie widzi w tym problemu.

Na pewno nikt nie oczekuje, że będą akceptowane zmiany składu ponieważ ktoś po podaniu, zajrzał to tematu kartek czy zmian w składach i zobaczył, że "Drużyna-A" już nie gra u niego.


zdarza sie tak, ze kapitan gospodarzy idealnie wstrzeli sie w moment i na szybko w ciagu tych nawet 5 minut dobierze pary i wrzuci tutaj, co wtedy?
moim zdaniem ta zmiana nie ma sensu, bo zrobic sie moze balagan

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 2015-01-26, 15:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O ile kapitanowie/podający pary tego nie wyjaśnią to winny jest ten, który podał błędnie.

Jeśli kapitan gospodarzy wstrzeli się w te 5-10 min, dobierze i poda pary a kapitan gości w ciągu tych 10min chce je poprawić to zapewne zauważy post od rywala. Wtedy wystarczy napisać na KG i to wyjaśnić.
Myślę, że bardziej chodzi tu o pewną "furtkę" dla organizatorów aby mieć możliwość ułatwić zabawę grającym niż na sztywno wszystko zapisać - nie jesteś w stanie opisać każdej sytuacji, a zapis ogólny jaki ma miejsce obecnie, powoduje, że każda najdrobniejsza pomyłka, choć nie powinna mieć miejsca to karana jest w takim stopniu, że przeczy sensowi zabawy.
Patrząc po sytuacjach z którymi się spotkałem w 9/10 przypadków kontrowersyjnych obie strony jak i przedstawiciel organizatora rozgrywek LK byli za rozwiązaniem kontrowersji na murawie. Ale sztywność zapisów regulaminu to uniemożliwia.

Nawiązując do Twojej wypowiedzi, w przypadku który przytoczyłem to ja dobierałem. Myślisz, że kapitan gości w momencie kiedy podałem pary je zauważył, podał swoim graczom na KG i nie zauważył mojej pomyłki? A gracz którego pomyłka dotyczy wyśle wyzwania do samego siebie (pomijając technikalia, że się nie da). Oczywiście, jeśli przeciwnik zdecydowałby się nie rozegrać tego spotkania, to spokojnie może zgłosić vo na swoją korzyść i będzie to zgodne z regulaminem.

_________________
-=kielczanin z serca, mazowszanin z wyboru=-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lapatrenera Płeć:Mężczyzna
UPSG


Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Skąd: Łaziska
PostWysłany: 2015-01-29, 19:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Również jestem za tym pomysłem, i nie tylko jezeli chodzi o literowke ale nawet wymianę gracza pauzującego.

mmmm111 napisał/a:
zdarza sie tak, ze kapitan gospodarzy idealnie wstrzeli sie w moment i na szybko w ciagu tych nawet 5 minut dobierze pary i wrzuci tutaj, co wtedy?
moim zdaniem ta zmiana nie ma sensu, bo zrobic sie moze balagan



Gram w LK juz prawie 5 lat i jeszcze sie nie spotkałem z sytuacją żeby ktoś dobral pary w 5 min po podaniu skladu przeciwnika to po pierwsze.
Po drugie jak by ten czas na poprawkę zostal wprowadzony to po prostu ktos odczeka 5 czy te 10 min i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Firefox78 Płeć:Mężczyzna
Goral Zywiec

Wiek: 46
Dołączył: 10 Lip 2011
Skąd: Żywiec
PostWysłany: 2015-01-29, 19:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lapatrenera napisał/a:
Również jestem za tym pomysłem, i nie tylko jezeli chodzi o literowke ale nawet wymianę gracza pauzującego.

mmmm111 napisał/a:
zdarza sie tak, ze kapitan gospodarzy idealnie wstrzeli sie w moment i na szybko w ciagu tych nawet 5 minut dobierze pary i wrzuci tutaj, co wtedy?
moim zdaniem ta zmiana nie ma sensu, bo zrobic sie moze balagan



Gram w LK juz prawie 5 lat i jeszcze sie nie spotkałem z sytuacją żeby ktoś dobral pary w 5 min po podaniu skladu przeciwnika to po pierwsze.
Po drugie jak by ten czas na poprawkę zostal wprowadzony to po prostu ktos odczeka 5 czy te 10 min i tyle.


To, że Ty się nie spotkałeś to nie znaczy, że takie coś nie wystąpiło lub nie wystąpi. Mnie niejednokrotnie się zdarzało jak obrabiałem ligę jako org, że dokładnie w chwili gdy zaznaczałem posty do przesunięcia do archiwum ktoś w tym momencie podał skład, wynik etc. co skutkowało wylądowaniem tego postu w archiwum bez jego przeczytania. Jak wspominałem, że mogą być problemy z grą obcych z egotycznych stref czasowych to też podobno na to były nikłe szanse, a tu niedawno w LK przez to był walkower, bo ktoś nie mógł ustalić 1 meczu na LK, bo rozegrał/ustalił już maksymalną liczbę meczów w tygodniu. 6'kę w totolotka ogromnie trudno trafić, a mimo wszystko zdarza się. I na koniec pytanie, co z takim co nie odczeka te 5 czy 10 minut i użyje pierwszej wersji - będziemy go karać?

_________________
Organizator LK
LK: Happy Drastic Clan
LKJ: Drastic Roses
TM: Czechowice-Dziedzice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 37