Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
RADA LK - nowa opcja: RODZINY KLANOWE
Autor Wiadomość
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2012-12-01, 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tu chyba jest rzeczywiście zgodność, a więc może przedyskutować te korzyści?
Moje propozycje, niekoniecznie wszystkie naraz. Razz
1. Standardowo - możliwość 2 wzmocnień spoza klanu na sekcję - do połowy sezonu z innych klanów, do końca sezonu - nowi uczestnicy LK. (tak jest obecnie)
2. Możliwość 2x transferów wewnętrznych do 10 kolejki LK - na x sekcji z zaznaczeniem, że jako jeden transfer zaliczana jest wymiana "stefan z MC do MA, jurek z MA do MC". Zakładając klan posiadający 2 sekcje - mogę do 10 kolejki dokonać 4 wymian/przesunięć.
3. Możliwość występu 1 drużyny w meczu LK z innej sekcji klanu. (podobnie jak to działa w LR).
Na razie tyle mi przyszło do głowy, na pewno byłbym przeciwny zmianom w systemie karania dla rodzin klanowych - bo i takie propozycje się mogą pojawić, zwiększenie limitów kartek w mojej opinii nie wchodzi w grę, chodzi w końcu o to by promować dobrą organizację w rodzinach klanowych, a nie przyzwalanie na większą ilość naruszeń regulaminu.

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lapatrenera Płeć:Mężczyzna
UPSG


Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Skąd: Łaziska
PostWysłany: 2012-12-01, 21:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przeciwny jeden klan jeden głos ale chyba jestem w mniejszości wiec odpuszczę.

Mam jedno pytanie do 2 punktu dresia

dresiu napisał/a:

2. Możliwość 2x transferów wewnętrznych do 10 kolejki LK - na x sekcji z zaznaczeniem, że jako jeden transfer zaliczana jest wymiana "stefan z MC do MA, jurek z MA do MC".


Jezeli chcemy przenieść tylko stefana z MC do MA a jurka zostawić w spokoju niech siedzi tam gdzie siedi to jak to bedzie traktowane, jako 0,5 transferu ??

Co do korzyści pewnie tez będę w mniejszosci Evil or Very Mad ale był bym za propagowaniem LR i dodaniem mozliwości by jeden gracz z każdej sekcji mógł występować w LR a nie w LK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deptak Płeć:Mężczyzna
KKS Legia Deptaka

Wiek: 46
Dołączył: 21 Lis 2008
Skąd: Poznań
PostWysłany: 2012-12-01, 22:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ponieważ widzę, że w tym temacie co jakiś czas wypływa kwestia LR, to pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.
Faktem jest, że LR od kilku sezonów to rozgrywki dla hobbystów. Moim zdaniem winne temu są właśnie "rodziny klanowe", które zakładają coraz to nowe odłamy i grają nimi uparcie w LK. Potem są rodziny mające np 7 odłamów, z tego 5 pałęta się gdzieś w 5-6 lidze LK. Ale ok - jak zostało napisane każdy sobie ustala priorytety.

Osobiście uważam, ze powoli dochodzimy do momentu, kiedy trzeba będzie podjąć decyzję o dalszym losie LR. Albo ją likwidujemy, albo próbujemy reanimować. To pierwsze nie wymaga komentarza, to drugie będzie trudne bez pewnych odgórnych rozwiązań.

I tutaj właśnie chciałbym przejść do propozycji, jaką kiedyś już rzuciłem na forum organizatorów, a która jest związana właśnie z "rodzinami klanowymi" i ich udziałem w LR.
Otóż jeśli chcemy dać rodzinom klanowym jakieś przywileje (a z toczącej się tu dyskusji widzę, że ku temu zmierza), to dajmy im też pewne ograniczenie, które jednak może pozytywnie wpłynąć na LR. Mój pomysł był taki, że rodziny klanowe, które chciały by mieć więcej niż 3 odłamy, musiały by obowiązkowo wystawić drużynę w LR. Jakie byłyby zalety?
- patrząc na obecna ilość rodzin - LR natychmiast by ożyło i może nawet wróciłyby czasy, że są 2 ligi w LR
- zmniejszono by ilość odłamów w LK, a tym samym można by było zlikwidować VI ligę, która w obecnym kształcie i tak ku temu zmierza (grupy już teraz są niepełne)

Przy takim rozwiązaniu można by pójść nawet dalej i zrobić tak, że Rezerwy byłyby wspólne dla całej rodziny, a więc np. zespoły z Rezerw mogłyby występować w razie potrzeby w dowolnej sekcji (chodzi mi tu o punkt III.2 Regulaminu) i odwrotnie - w danej kolejce mógłby grać w LR zespół z dowolnej sekcji grającej w LK. Można by też pomyśleć o szeregu innych "korzyści" wynikających z faktu posiadania rezerw (np. zwiększenie ilości transferów wewnętrznych z 2 do 4, zwiększenie limitu czerwonych kartek z 2 do 4 itp).

Dobrze by było, gdybyście przy okazji dyskusji o "rodzinach klanowych" pomyśleli o nich również w kontekście LR i propozycji, która opisałem powyżej.

_________________
KKS Legia Deptaka
Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7397163
dresiu Płeć:Mężczyzna


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2004
Skąd: Puszczykowo
PostWysłany: 2012-12-01, 23:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No i to jest propozycja odmienna do mojej i równie dobra. Mój klan grywał już w LR, nie wiem nawet czy nie zdarzyło mu się raz wygrać (tak bardzo te rozgrywki są oddalone, że mistrzostwo LR może być zapomniane). Mimo wszystko propozycja deptaka trzyma się kupy i ma jakiś sens. Przywracając wartość LR...
Zamiast propagować rodziny klanów LR w obecnym kształcie rzeczywiście trzeba rozwinąć wizję z sezonów początkowych gdzie odesłano klany rezerwowe do oddzielnej ligi i nadano LR jakikolwiek prestiż, który w początkowych fazach istniał. Ale wątpię, że można powrócić do czasów krwiożerczej walki takich klanów jak PzK, Wymiatacze czy Championship jak to miało miejsce na początku.

_________________
Gunners Puszczykowo - div5.91, Wieczna Małpa!, Wieczna Pyra!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
deptak Płeć:Mężczyzna
KKS Legia Deptaka

Wiek: 46
Dołączył: 21 Lis 2008
Skąd: Poznań
PostWysłany: 2012-12-01, 23:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dresiu napisał/a:
Ale wątpię, że można powrócić do czasów krwiożerczej walki takich klanów jak PzK, Wymiatacze czy Championship jak to miało miejsce na początku.


Ja niestety tych czasów nie pamiętam, ale pojedynki Emigrantów z Blood Warriors też były ciekawe, szczególnie, że miały dużo podtekstów "osobistych" ...

_________________
KKS Legia Deptaka
Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7397163
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2012-12-01, 23:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czytając z początku post i info o obowiązku gry LR byłem zdecydowanie przeciw... ale następny akapit i bardzo fajna propozycja - właśnie ta, że w LR mogłyby grać drużyny ze wszystkich odłamów zdecydowanie zmieniająca obraz w tej sytuacji: jak najbardziej ZA, lubię to! ;P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
lanosos Płeć:Mężczyzna
The Winners

Dołączył: 29 Paź 2010
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 2012-12-02, 11:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pomysł deptaka jest niezły.
Żeby demokracji stało się zaś. Deptak i Dresiu teraz powinni opisać dokładnie swoje pomysły i można by je po prostu przegłosować. Niech cała brać Smile decyduje o kształcie LK. W końcu taki chyba był zamysł z Radą Klanów.

_________________
--
Klan The Winners
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Babolex Płeć:Mężczyzna

Wiek: 38
Dołączył: 28 Mar 2004
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 2012-12-02, 12:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam
Pomysł deptaka odnośnie LR jest ciekawy ale pozostaje pytanie czy warto na siłę ją reanimować. Sama nazwa wskazuje, że to liga rezerw-czyli poziom rywalizacji, emocji jest nieporównywalnie niższy niż w LK.
Osobiście uważałem LR jako ligę dla zespołów, które nie łapią się w pierwszym składzie, a chcą pograć-być w rytmie piątkowym. Nie chodziło tu specjalnie o rywalizację-a o duch fair play, sparing z podobnym przeciwnikiem.
Z czasem jednak powstawały nowe klany zamiast rezerw i to na pewno przemyślane decyzje klanowiczów. Nie wiem czy dobrym jest ograniczanie tej wolności w powstawaniu nowych "rodzinnych" klanów na rzecz przymusu gry w LR, która moim zdaniem nigdy nie będzie nawet w połowie tak emocjonująca jak LK.

_________________
GKS Wybrzeże Gdańsk
Członek klanu: FUGAZI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3405948
diego_12 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 35
Dołączył: 22 Gru 2007
Skąd: Radzyń
PostWysłany: 2012-12-02, 19:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie powinno być przymusu zgłaszania zespołu do gry w LR, jednak jeżeli była by taka możliwość, aby ze skłądu rezerw można było brać kilka zespołów do gry w dowolnej sekcji LK. Większość "rodzin klanowych" chciało by na pewno wykorzystać taką możliwość i Liga Rezerw mogła by na nowo rozkwitnąć.

_________________
Venisti, vidisti et Diego vicit
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
srodmiescie Płeć:Mężczyzna

Wiek: 47
Dołączył: 13 Sty 2010
Skąd: Wronki
PostWysłany: 2012-12-02, 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciwny 1 klan 1 głos dlaczego?

Nasz klan liczy kilka sekcji a gra w nich kilkudziesięciu menago i co wszyscy muszą zgodzić się z jednym zdaniem które ma zostać przedstawione jednym głosem w radzie?

To jest demokracja?

Pewnie za chwilę ktoś napisze że skoro mamy kilka sekcji to będziemy forsować swoje pomysły. Przekonacie się że tak nie będzie bo u nas liczymy się z każdym zdaniem członka naszego klanu. Jestem przekonany że nasze głosy nie zawsze będą takie same.

Przecież normalne jest że np w Happy Drastic Clan (ekstraklasa) może mieć inne podejście to konkretnej srawy niż Amazing Drastic Clan (VI liga) a w jednej czy drugiej sekcji grają ludzie (menagerowie) którzy chcą mieć swoje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Greenpi Płeć:Mężczyzna


Wiek: 41
Dołączył: 27 Sie 2007
Skąd: Łomża
PostWysłany: 2012-12-02, 22:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

corby91 napisał/a:
Greenpi mógłbyś rozszerzyć pojęcie Moloch (bez przyczyny tego nie użyłeś) ? czyli co miałeś na myśli, bo domyślam się ale niechciałbym tego źle tego odebrać Wink


Klan Moloch to dla mnie taki klan, który hurtowo wysyła zaproszenia do wszystkich graczy po kolei, licząc na jak największą ilość zwerbowanych. Segreguje "materiał" tworząc odłam za odłamem (całość zwaną przez niektórych "rodziną"). Powstaje tabun managerów, którymi ktoś bardzo cierpliwy zarządza.
----------------------

Apropo LR...
A nie uważacie, że ciągnięcie na siłę Ligi Rezerw mija się z celem Question
Prestiż rozgrywek jest żaden, emocje zerowe, wygranie przechodzi bez echa... trochę to bez sensu.
Jeśli już ma to żyć, to pomysł deptaka o konieczności wystawiania tam ekipy przez "rodziny klanowe" zwiększy ilość walczących... tylko o co się tam walczy Question Exclamation

_________________
Ambitio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lanosos Płeć:Mężczyzna
The Winners

Dołączył: 29 Paź 2010
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 2012-12-02, 23:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

srodmiescie napisał/a:
Jestem przeciwny 1 klan 1 głos dlaczego?

Nasz klan liczy kilka sekcji a gra w nich kilkudziesięciu menago i co wszyscy muszą zgodzić się z jednym zdaniem które ma zostać przedstawione jednym głosem w radzie?


Właśnie to jest demokracja. Jeden poseł głosuje za około 70 tysięcy polaków. Czy to jest sprawiedliwe?

srodmiescie napisał/a:
To jest demokracja?


Tak.

W związku z propozycją jedna rodzina klanowa jeden głos mają być udogodnienia dla tych klanów związane z transferami między klanami w trakcie sezonu.
Zastanów się czy to nie jest kusząca propozycja, że w trakcie sezonu do np. 10 kolejki możesz zasilić słabszą sekcję.
W życiu nie ma rozwiązań doskonałych dla każdego.

_________________
--
Klan The Winners
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
f-16 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: pochodzą murzyni?
PostWysłany: 2012-12-03, 00:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tutaj sprawa jest po części prosta: rodzina klanowa = jeden głos = inne udogodnienia, pojedynczy klan = jeden głos = brak udogodnień, nikt nie musi na sile zgłaszac swoich klanów jako rodziny...

I co do LR po ostatnich głosach zaczynam mieć jednak ponownie wątpliwości, czy przymus to właściwa droga... jednak wybór powinniśmy zostawić samym zainteresowanym, nie powinno być nic na siłę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11346613
Lapatrenera Płeć:Mężczyzna
UPSG


Wiek: 38
Dołączył: 24 Sty 2009
Skąd: Łaziska
PostWysłany: 2012-12-03, 08:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczywiście nic na siłe, bo nie o to chodzi, nie ma co zmuszać do gry w LR ale nie mozna rezygnować z LR bo komus kto tam nie gra sie to nie podoba

Licze natomiat na te udogodnienia które pozwolą pauzującym graczom z głównego klanu bez ograniczeń ilościowych grać w LR a w tedy na pewno zyska na wartości i moze kilku nowych uczestników
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hussar025 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: PL
PostWysłany: 2012-12-03, 08:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Greenpi napisał/a:
Apropo LR...
A nie uważacie, że ciągnięcie na siłę Ligi Rezerw mija się z celem Question
Prestiż rozgrywek jest żaden, emocje zerowe, wygranie przechodzi bez echa... trochę to bez sensu.
Jeśli już ma to żyć, to pomysł deptaka o konieczności wystawiania tam ekipy przez "rodziny klanowe" zwiększy ilość walczących... tylko o co się tam walczy Question Exclamation

To już prywatne zdanie każdego. Jeszcze w tamtym sezonie kapitanowałem rezerwom mojego klanu. Powiem Wam szczerze, że emocje nie różniły się od tych z LK. Zaryzykuję stwierdzenie, że dla początkujących graczy były nawet większe, ponieważ po raz pierwszy mogli się sprawdzić w prawdziwej walce. I to moim zdaniem jest cel LR - nie chodzi o wygrywanie tej ligi, tylko o ogrywanie mało doświadczonych graczy. Z tego powodu poprę każdą propozycję która rozwinie Ligę Rezerw.

lanosos napisał/a:
Właśnie to jest demokracja. Jeden poseł głosuje za około 70 tysięcy polaków. Czy to jest sprawiedliwe?

Poseł jest przedstawicielem całego narodu. W LK każda z rodzin klanów to jakby osobny naród. Czy "naród" liczący 75 osób nie powinien mieć więcej przedstawicieli niż tej liczący np 6 w wspólnym parlamencie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 37