Forum ManagerZone Polska Strona Główna Forum ManagerZone Polska
Pierwsze nieoficjalne forum dla polskiej społeczności ManagerZone.com
Forum istnieje od 2004-02-12 godzina: 01:56
http://forum.managerzone.pl/

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Skutecznosc
Autor Wiadomość
rockb0mer12
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2005-03-02, 20:20   Skutecznosc

Uwaga Text ten jest pisany pod wplywem emocji i za wszystkie brzydkie slowa przepraszam

Pewnego dnia ogladnalem sobie moich hoekistow na live jak graja
Zaniepokoila mnie bowiem slaba skutecznosc mimo wiekszej ilosci strzalow przegrywalem
Zmienilem taktyke
Wczoraj dostalem w Tm dosyc 5:2 a w Sytuacjach Bramkowych bylo 26-13 dla mnie
Zmienilem nastawienie Dzis rano dostalem z 1ligowym duncem az 4:0 przy sytuacjach 30-9 dla mnie

Zmienilem nastawienie
Zagralem z 3ligowym blondasem
Dostalem 1:3 w sytuacjach 31-9 dla mnie K...a mieli przecierz zrobic zeby bramkarza wiecej strzalow przepuszczali

Ale to co zobaczylem teraz to mnie zalamalo
To jest wyraznie promowanie innych
Ogladam mecz. Po 25 minutach. Strzzaly 15 - 3 dla mnie Wynik: 0:3 dla niego
Co k...a zrobic zeby wreszcie zaczeli wpierd...c te bramki a nie tylko dostawac w d..e
Mial ktos podobna sytuacje??
Pomozcie
Pozdro
Przejdź na dół
pereszczak Płeć:Mężczyzna


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Proszowice
PostWysłany: 2005-03-02, 20:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@rockbomer zrionij sobie na mój team a zobaczysz wręcz identyczną sytuacje. W 85% meczów o stawke oddaje więcej strzałów od rywali, a jak mi się uda wygrać to jedną, góra dwoma bramkami. na dodatek mój keeper ma wartość obecnie około 490k i nie łapie tak jak u przeciwników. dlatego bardzo mnie ucieszyła informacja że mają zmniejszyć znaczenie bramkarzy, bo ostatnio ciężko znaleźć mecz bym strzelił 4 i więcej bramek. ciekawe tylko kiedy to wjedzie w zycie, oby jak najszybciej, bo jakimś cudem awansowałem do div1 i nie chce tam obgryzać paznokci walcząc o utrzymanie

_________________
Noga / Hokej
Ziomki / Ziomale
div1.1 / div2.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1712473
rockb0mer12
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2005-03-03, 06:54   

Ty mi mowisz o 4 bramkach, ja sie ciesze jak jedna strzela
Powrót do góry
doombringer Płeć:Mężczyzna
#et.exe


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 2005-03-04, 05:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pereszczak napisał/a:
@rockbomer zrionij sobie na mój team a zobaczysz wręcz identyczną sytuacje. W 85% meczów o stawke oddaje więcej strzałów od rywali, a jak mi się uda wygrać to jedną, góra dwoma bramkami. na dodatek mój keeper ma wartość obecnie około 490k i nie łapie tak jak u przeciwników(...)

Hehe, potwierdzam - ostatnio gralismy w FLku klanowym:
IHC vs DB
wartosc bramkarzy: 490K - 300K
strzaly: ok 30-15
wynik: 1-2 LOL


Caly zajebisty MZ Cool Kiedys vicek powiedzial mi cos, co mowie zawsze swoim przeciwnikom, gdy majac wiecej strzalow przegrywaja mecz: "moi sie po prostu lepiej ustawiali do strzalow Wink" - sorki vicek, ale ten tekst mnie kiedys zwalil z nog Wink

Nie lamac sie panowie - nie jestescie osamotnieni z tym problemem. Ot urok hokeja w wydaniu MZtowym Wink

Pozdro!

_________________
[F] Parodia: div 3.27
[H] Parodia: div 2.5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3254723
rockb0mer12
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 2005-03-04, 15:10   

No i moi sie troche poprawili
Dzis 2:3 przegralem ze szwedem ale strzaly "tylko" 17:15 dla mnie
Powrót do góry
doombringer Płeć:Mężczyzna
#et.exe


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 2005-03-05, 01:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

LOL, dzisiaj Szwedzi znowu troche pogrzebali przy bramkarzach. Na efekt nie trzeba bylo dlugo czekac. Moj meczyk z PP:
FC Tygrysy - DB
strzaly: 13-18
wynik: 5-5 LOL

Po najnowszej zmianie chlopaki puszczaja co trzeci strzal Wink Teraz tym bardziej potrzebuje lepszego bramkarza Razz Jest jeden plus - przynajmniej wyniki wygladaja w koncu na hokejowe, bo do tej pory wiecej goli padalo w nodze...

Pozdro!

PS. Jak ktos ma do sprzedania bramkarza, przynajmniej 9 krazkow, max 25 lat to moze sie do mnie odezwac :]

_________________
[F] Parodia: div 3.27
[H] Parodia: div 2.5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3254723
Vicek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Maj 2004
Skąd: Kielce
PostWysłany: 2005-03-05, 14:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widze, ze wiele osob uwaza, ze wyniki sa ustalane na zasadzie maszyny losujacej. Sprobuje wyjasnic kilka kwestii:
Paradoksalnie liczba strzalow jest tym mniejsza im lepsza jest ich skutecznosc. Jak wiadomo po zdobyciu bramki gra jest wznawiana od srodka natomiast po strzale obronionym przez bramkarza nastepuje wznowienie pod bramka druzyny broniacej sie co powtarza sie do momentu "trafienia" badz tez udanej proby wyprowadzenia kontry przez przeciwnikow. Dlatego strzaly po serii wznowien pod bramka rywala "nabijaja" nam licznik strzalow nieco zaciemniajac prawidlowe odczytanie obrazu gry. Poza tym wiele osob argumentujac swoja przewage w meczu liczba strzalow zapomina wziac pod uwage statystyk gry w przewadze/oslabieniu. Gra w przewadze/oslabieniu moze znacznie wplynac na statystyke strzalow co czesto stwarza iluzje naszej pozornej przewagi w meczu. Innym elelmentem majacym wplyw na liczbe strzlow jest sposob gry. Druzyny, ktore preferuja gre z kontry zazwyczaj nie posiadaja przewagi w strzalach co nie znaczy, ze sa slabsze od rywala.
Istota calego problemu jest skutecznosc. Spedza ona sen z powiek wiekszosci managerow bedac glownym tematem narzekan. Managerowie ekip majacych w swoich szeregach slabszych bramkarzy powtarzaja "Przegrywam z druzyna, ktora ma tylko bramkarza za 500 tysiecy i nikogo wiecej chociaz w strzalach jest 20-10 dla mnie". Nieco inny poglad na ta sprawe maja wlasciciele teoretycznie lepszych bramkarzy. Oni najczesciej powtarzaja: "Bramkarz przeciwnika ma wartość 300 tys i zaden z moich 7krazkowych wypasow go nie pokonal za to moj 9krazkowiec puscil 2 bramki. A przeciez w strzalach mialem przewage 20-18". Samo ustawienie druzyny rowniez nie decyduje o tym czy skutecznosc ekipy jest wysoka czy niska. Przy podobnym ustawieniu i teoretycznie podobnym przebiegu spotkania mozna strzelic lepszemu bramkarzowi 5 bramek natomiast gorszego pokonac tylko raz. Moje zdanie jest takie, ze o skutecznosci i wyniku decyduje skladowa ustawien taktycznych obu druzyn + parametry okreslajace bramkarza i zawodnikow znajdujacych sie w danym momencie przy krazku oraz miejsce z ktorego oddawany jest strzal. Widac to zreszta na wielu przykladach. Druzyna A zazwyczaj wygrywa z druzyna B, druzyna B zazwyczaj wygrywa z druzyna C jednak A przewaznie nie daje rady ograc C. Wydaje sie to nielogiczne ? A jednak. Pamietajmy, ze o przebiegu gry i wyniku decyduje maszyna, ktora uzywa wlasnego algorytmu niekoniecznie majacego znaczny zwiazek z regulami panujacymi w prawdziwym hokeju. Maszyna otrzymuje dane w postaci ustawien taktycznych rywalizujacych ze soba druzyn oraz parametrow zawodnikow wyznaczonych do spotkania. Nastepnie dane te sa przepuszczane przez algorytm, ktory generuje przebieg i wynik spotkania. Oczywiscie posiada on znaczny (jednak nie decydujacy) element losowosci. Nie jest na pewno mozliwe zeby jedne druzyny byly w jakis sposob uprzywilejowane, a inne pokrzywdzone. Na pewno nie ma opcji "Teams from Sweden +1 Goal". Dlatego nalezaloby podejsc do sprawy z wiekszym dystansem. Na skutecznosc naszej ekipy mamy na pewno wiekszy wplyw niz pan Johan, ktory nie ma czasu ani checi zeby ustalac wyniki spotkan pucharowych jeszcze przed ich rozpoczeciem. Dlatego nie obwiniajmy UFO ani CIA o wyniki naszych spotkan. Czas zmarnowany na narzekanie poswiecmy na obserwacje i wyciaganie wnioskow.
Inna sprawa jest sam symulator, ktory rzeczwiscie ma obecnie wiele wad. Najwazniejsza jest chyba troche zbyt maly wplyw parametrow zawodnikow na gre. Jednak jako gracze jestesmy zmuszeni dostosowac sie do obowizazujacych regul i ewentualnie zglaszac wlasne uwagi, ktore moglyby pomoc w zwiekszeniu realizmu hokeja na managerzone.
Wszystko co napisalem to moje prywatne opinie z ktorymi nie wszyscy musza sie zgadzac. Do podzielenia sie wlasnymi przemysleniami sklonila mnie mnogosc opinii do ktorych jestem nastawiony antagonistycznie. Nie uwazam sie za dobrego managera jednak mysle, ze przedstawienie mojego punktu widzenia moze byc dla kogos przydatne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pereszczak Płeć:Mężczyzna


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Proszowice
PostWysłany: 2005-03-07, 09:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@vicek czyli według Ciebie strzał różni się od strzału, bo to jest strzał taki a tamten owaki Question

kurde nie bardzo rozumiem tą Twoją wypowiedź, bo jaką różnice zauważasz między tym że koleś uderza na bramke po kontrze, a tym że strzela zaraz po wznowieniu. przecież to i to leci w kierunku bramki i teoretyczni ma takie same szanse na wpadnięcie do siatki...
no chyba, że chodzi Ci o to, iż z założenia obrońcy mają ten skill gorszy od napastników i ich uderzenie jest gorsze od skrzydłowych lub centra, no ale jak drużyna ma wyrównany ten skill u większości graczy Question Confused

nie wiem, może jestem mało bystry, ale ja tak właśnie zrozumiałem Twoją wypowiedź....

_________________
Noga / Hokej
Ziomki / Ziomale
div1.1 / div2.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1712473
Vicek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Maj 2004
Skąd: Kielce
PostWysłany: 2005-03-07, 15:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To chyba oczywiste, ze sie rozni. Gdyby managerzone bylo gra realistyczna to wtedy na pewno byloby widac roznice. Kontry jakie wystepuja w MZcie gdzie czasem jedzie 2 lub 3 atakujacych na bramkarza w rzeczywistosci bylyby naprawde bardzo trudne do zmarnowania. Zawodnik, ktory posiada krazek moze w takim wypadku zrobic wszystko - strzelic z daleka, strzelic z bliska, podac partnerowi bez zagrozenia ze strony obroncow przeciwnika. Bramkarz aby miec szanse na obrone musi dokladnie przewidziec co zrobi majacy bardzo duze pole manewru atakujacy. Chyba w kazdej druzynowej dyscyplinie sportu dobrze wyprowadzone kontry stanowia duzo wieksze zagrozenie niz atak pozycyjny przeciwnika. Poza tym na MZcie strzaly przy ataku pozycyjnym bywaja czesto blokowane lub sa po prostu niegrozne, bo trudno uznac powaznym zagrozeniem wyjechanie zza bramki przeciwnika i podanie krazka bramkarzowi podczas proby odwrocenia sie w strone bramki. Trudno tez uznac za grozne strzaly z odleglosci milimetra sprzed bramkarza lub strzaly zza bramki. To chyba oczywiste, ze zarowno Peter Forsberg jak i Krzysztof Oliwa nie potrafiliby w taki sposob pokonac bramkarza druzyny przeciwnej. Jednak glowna roznica jak juz mowilem jest obecnosc obroncow przeciwnika, ktora podczas ataku pozycyjnego utrudnia atakujacemu rozegranie skutecznej akcji. To sa w sumie bardzo teoretyczne rozwazania. Nie jest istotne jaka naprawde jest roznica miedzy strzalem z 50 metrow a strzalem z 50 centymetrow, wazne jak traktuje to symulator. I nie jest istotne, ze ja uwazam, ze bardziej prawdopodobne, ze taki Andrzej Niedzielan strzeli bramke bedac sam na sam z bramkarzem niz majac przed soba jeszcze dwoch obroncow. Wazne jest jak takie sytuacje rozroznia symulator (tyczy sie to zarowno hokeja jak i pilki stad przyklad z Niedzielanem). Dlatego wzywam do obserwacji i wyciagania wnioskow zamiast ciaglego narzekania. Ja nie osiagam takich wynikow jakbym chcial, bo jestem tylko przecietnym managerem. Nie ma w tym ingerencji Szwedow, a wszelkie problemy z wynikami, skutecznoscia, jakoscia gry mojej ekipy sa jedynie efektem tego, ze popelnilem bledy taktyczne/interpretacyjne/polegajace na zlej ocenie sytuacji/zwiazane z obraniem niewlasciwej drogi rozwoju druzyny/zwiazane z brakiem czasu.
Przedstawilem jedynie swoje przemyslenia i wnioski, ktore nie musza zgadzac sie z faktycznym stanem rzeczy. Byc moze ktos kto posiada inne zdanie niz ja ma racje. Nie narzucam nikomu jak ma grac/prowadzic druzyne dlatego nie zamierzam polemizowac na tematy dotyczace symulatora, bo wokol niego tworzy sie jedynie sfera przypuszczen wysnutych na podstawie indywidualnych obserwacji kazdego z graczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doombringer Płeć:Mężczyzna
#et.exe


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 2005-03-07, 16:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Vicek, piszesz, ze ilosc oddanych na bramke strzalow nie jest wskaznikiem przewagi w danym meczu - zgadzam sie, ale... ilosc oddanych strzalow wciaz powinna w jakis sposob rzutowac na ilosc strzelonych bramek. Mialem juz mase meczow, w ktorych w strzalach wygrywalem np 30-10, a wynik brzmial: 0-4. I jak ma sie w takiej sytuacji czuc manager? Czy wciaz uwazasz, ze w takim meczu te moje 30 strzalow bylo do bani, oddanych ze zlych pozycji, oddanych ze wznowien, w przewadze etc? To nie ma dla mnie najmniejszego zwiazku. Jesli oddaje 3x wiecej strzalow od przeciwnika to nie moze byc tak, ze przeciwnik strzela 4x wiecej bramek ode mnie... Wiem, sa czasami wyjatki, tylko ze w MZcie staja sie one z wolna regula.

Poza tym jak wytlumaczyc sytuacje, w ktorej w dwumeczu padaja zupelnie rozne wyniki. W pierwszym meczu druzyna A rozklada na lopatki druzyne B, wygrywajac 4-0, by w rewanzu wynik byl zupelnie odmienny... A w obu meczach grali Ci sami zawodnicy, ta sama takta. IMO maszynka wylosowala dwa rozne wyniki.

Druga sprawa - wazenie skillow graczy. Dla mnie ten element wciaz jest w powijakach, bo jak wytlumaczyc sytuacje, w ktorej 10 krazkowego bramkarza nie jest w stanie pokonac gosc majacy po 6-7 krazkow w strzale, a robi to gosc, ktory w strzale ma... 0-1 krazek? LOL.
Nie wspomne juz o sytuacjach, w ktorych zawodnik majacy 7 w sile, jezdzie na lyzwach, 6 krazkow w pozostalych skillach nie potrafi przewrocic goscia, ktory ma w skillach max 2-3 krazki - ot caly MZ.

Kolejny problem z symulatorem to powtarzajaca sie notorycznie sytuacja, w ktorej zawodnik atakujacy w pojedynke bramkarza... podaje do tylu. Pewnie chce udowodnic, ze hokej to gra zespolowa Wink

Ja z natury lubie sobie ponarzekac, a w hokejowym MZcie mam ku temu wiele powodow. I nie trafiaja do mnie teorie o "lepszych/gorszych pozycjach strzeleckich".

Tak na koniec proponuje porownac pilke nozna z hokejem. Czy w nodze mozliwa jest sytuacja, aby 1 ligowa druzyna dostala z powiedzmy 5 ligowa? Jesli tak sie dzieje to 1/100 sytuacji. W hokeju o taki wynik nie jest specjalnie trudno. Poza tym w MZcie to pilka nozna powinna miec chyba w nazwie hokej, bo jak wytlumaczyc wyniki ligowe typu 14-0? W hokeju wynik dwucyfrowy jest naprawde wielkim osiagnieciem - bez wzgledu na roznice klas walczacych zespolow.

Pozdro!

_________________
[F] Parodia: div 3.27
[H] Parodia: div 2.5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3254723
Vicek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Maj 2004
Skąd: Kielce
PostWysłany: 2005-03-07, 17:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

doombringer napisał/a:
Vicek, piszesz, ze ilosc oddanych na bramke strzalow nie jest wskaznikiem przewagi w danym meczu - zgadzam sie, ale... ilosc oddanych strzalow wciaz powinna w jakis sposob rzutowac na ilosc strzelonych bramek. Mialem juz mase meczow, w ktorych w strzalach wygrywalem np 30-10, a wynik brzmial: 0-4. I jak ma sie w takiej sytuacji czuc manager? Czy wciaz uwazasz, ze w takim meczu te moje 30 strzalow bylo do bani, oddanych ze zlych pozycji, oddanych ze wznowien, w przewadze etc? To nie ma dla mnie najmniejszego zwiazku. Jesli oddaje 3x wiecej strzalow od przeciwnika to nie moze byc tak, ze przeciwnik strzela 4x wiecej bramek ode mnie... Wiem, sa czasami wyjatki, tylko ze w MZcie staja sie one z wolna regula.

Poza tym jak wytlumaczyc sytuacje, w ktorej w dwumeczu padaja zupelnie rozne wyniki. W pierwszym meczu druzyna A rozklada na lopatki druzyne B, wygrywajac 4-0, by w rewanzu wynik byl zupelnie odmienny... A w obu meczach grali Ci sami zawodnicy, ta sama takta. IMO maszynka wylosowala dwa rozne wyniki.

Druga sprawa - wazenie skillow graczy. Dla mnie ten element wciaz jest w powijakach, bo jak wytlumaczyc sytuacje, w ktorej 10 krazkowego bramkarza nie jest w stanie pokonac gosc majacy po 6-7 krazkow w strzale, a robi to gosc, ktory w strzale ma... 0-1 krazek? LOL.
Nie wspomne juz o sytuacjach, w ktorych zawodnik majacy 7 w sile, jezdzie na lyzwach, 6 krazkow w pozostalych skillach nie potrafi przewrocic goscia, ktory ma w skillach max 2-3 krazki - ot caly MZ.

Kolejny problem z symulatorem to powtarzajaca sie notorycznie sytuacja, w ktorej zawodnik atakujacy w pojedynke bramkarza... podaje do tylu. Pewnie chce udowodnic, ze hokej to gra zespolowa Wink

Ja z natury lubie sobie ponarzekac, a w hokejowym MZcie mam ku temu wiele powodow. I nie trafiaja do mnie teorie o "lepszych/gorszych pozycjach strzeleckich".

Tak na koniec proponuje porownac pilke nozna z hokejem. Czy w nodze mozliwa jest sytuacja, aby 1 ligowa druzyna dostala z powiedzmy 5 ligowa? Jesli tak sie dzieje to 1/100 sytuacji. W hokeju o taki wynik nie jest specjalnie trudno. Poza tym w MZcie to pilka nozna powinna miec chyba w nazwie hokej, bo jak wytlumaczyc wyniki ligowe typu 14-0? W hokeju wynik dwucyfrowy jest naprawde wielkim osiagnieciem - bez wzgledu na roznice klas walczacych zespolow.

Pozdro!


Drodzy koledzy

Na poczatku pragne odpowiedziec, ze nie uwazam, ze przy wyniku 0-4 i stosunku strzalow 30-10, 30 strzalow oddanych przez druzyne gospodarza jest do kitu. Uwazam, ze skladowa taktyk do ktorej symulator przyklada zbyt duza wage wypaczyla wynik takiego spotkania. Ale nie to jest istotne. Chcialem podzielic sie swoimi uwagami i spostrzezeniami. Podzielic, a nie przekonywac o ich slusznosci. Uszanujcie moje zdanie na ten temat. To jedynie moje spostrzezenia, ktore mialy przedstawic spojrzenie na sprawe skutecznosci z nieco odmiennego punktu widzenia. Nie jestem zadnym autorytetem w swiecie managerzone dlatego chcialem jedynie zaznajomic was z moja opinia, a nie przekonywac kogokolwiek, ze to co napisalem jest sluszne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doombringer Płeć:Mężczyzna
#et.exe


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 2005-03-07, 20:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nikt Cie vicek nie gani za Twoj punkt widzenia. Ja sie z nim po prostu nie zgadzam i wyrazilem to w swoim poscie - to sie nazywa dyskusja :]

A tak BTW: dla niektorych jestes autorytetem Cool, choc moze o tym nawet nie wiesz.

Pozdro!

_________________
[F] Parodia: div 3.27
[H] Parodia: div 2.5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3254723
pereszczak Płeć:Mężczyzna


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2004
Skąd: Proszowice
PostWysłany: 2005-03-07, 21:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

noi kurde kolejny mecz - teraz w slapshot cup
IHC Polish Fighters - Fredhälls HC 2 - 2
Strzały 31 7

szczerze to ja juz nie mam pomyslu co by tu zrobić by było dobrze. osłabiene bramkarzy (podobno) nic mojej drużynie nie dało... wcześniej wymiatając teraz tym samym ustawieniem suche buły, a jak testuje nowe taktyki to i tak wychodzi ze ta obecna jest najlepsza....

w dodatku jak patrze na to co wyprawia forsaken to już wogóle mowe mi odejmuje, tamten tez w większości oddaje więcej strzałów od rywali, ale zdobycie 5 bramek w meczu jest u niego na porządku dziennym Confused , a kurde jak szybko czegoś do ligi nie wymyśle to bedzie zwała Razz

PS:
Cytat:
Nie jestem zadnym autorytetem w swiecie managerzone

oj uważaj bo sie pomylisz...

_________________
Noga / Hokej
Ziomki / Ziomale
div1.1 / div2.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1712473
forsaken666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Lut 2004
Skąd: Sanok
PostWysłany: 2005-03-17, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W 100% popieram opinię Doombringera !! Nie podzielam natomiast zdania Vicka Wink
Vicek - wytłumacz mi - skoro są pozycje lepsze i gorsze, to jak wytłumaczysz fakt, że bramkarz z 8-10 krążkami potrafi puścić bramkę z kąta 1*, gdy zawodnik jeszcze znajduje się przy bandzie ... Confused Przecież w rzeczywistości taka bramka jest absolutnie niemożliwa do zdobycia, jednak w managerze bardzo często takie bramki padają ... Mało tego: gole z tuż przed bramkarza również nie należą do rzadkości, choć twierdzisz, że w rzeczywistości nie są możliwe do zdobycia. Jaki z tego wniosek? Nie można symulatora z managera w ŻADNYM stopniu porównywać do rzeczywistości. Bo jak racjonalnie wytłumaczysz np. fakt, że koleś z 0 jazdy na łyżwach ma 7 szybkości czy panowania nad krązkiem. To absurd !!
Moje zdanie jest takie, że każdy strzał (bez względu na pozycję i ustawienie zawodnika) jest tak samo groźny. I nie można twierdzić, że strzał oddany przez obrońcę jest w jakimś stopniu gorszy od strzału z kontry.
A o tym, że wyniki są nieraz losowane (niespodzianki zdarzają się niemal tak często jak wyniki wynikające z siły drużyn) chyba każdy już nieraz się przekonał.

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vicek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Maj 2004
Skąd: Kielce
PostWysłany: 2005-03-18, 00:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Napisalem, ze gra nie ma wiele wspolnego z rzeczywistoscia, ze posiada wlasne zasady dlatego gdyby byly pozycje lepsze i gorsze to wedlug managera taka lepsza moglby byc na przyklad strzal z kata -1. Nie napisalem natomiast, ze sa pozycje lepsze i gorsze. Napisalem, ze latwiej strzelic bramke jesli w strzale nie przeszkadza obronca, niz wtedy gdy na przyklad blokuje on strzal (mimo moich szczerych checi nie moge sobie wyobrazic zeby strzal zablokowany przez przeciwnika lub partnera z druzyny trafil do siatki) lub tez nie pozwala oddac strzalu w dogodnym momencie i z miejsca z ktorego atakujacy by sobie zazyczyl. Gole po strzalach z milimetra od bramkarza nie padaja, padaja bramki z bliskiej odleglosci ale chodzilo mi o sytuacje zaliczane jako strzaly, ktore tak naprawde strzalami nie sa. Jesli chodzi o miejsca z ktorych padaja bramki to sa one rozne, w kazdym spotkaniu wyglada to inaczej. A to, ze wyniki bywaja diametralnie odmienne niz wskazywalaby na to sila druzyn jest wlasnie potwierdzeniem tego co napisalem w moim poscie, a co stanowilo sedno sprawy. Pozycje z ktorych padaja bramki byly malo istotnym elementem moich spostrzezen, bo same w sobie wedlug mnie nie maja wplywu na wynik. Dopiero po przemieleniu taktyk i skillow druzyn grajacych w spotkaniu symulator decyduje, ze jak zawodnik znajdzie sie tu albo tam to sobie strzeli i krazek wpadnie do bramki. Jesli druzyny ustawia inne taktyki to zawodnik strzeli z tej samej pozycji 3 razy, a bramka mimo jego szczerych checi nie wpadnie. Dlatego zaden element nie ma bezposredniego wplywu na skutecznosc czy wynik. Wplyw ma cala ta papka polaczona z wymieszania wszystkich elementow. I to jest wlasciwie jedyna istotna rzecz, ktora chcialem poddac pod wasza uwage. Jesli macie zglaszac swoje watpliwosci to do tego elementu, bo wszystko inne uwazam za malo istotne, a nie chce spierac sie o jedna pestke, kiedy gra toczy sie o kosz sliwek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo ©2003 phpBB Group
domain & hosting donated by founders :: ownership by www.managerzone.pl
adaptation & modification by XoNoX :: logo made by groclinac
Copyright © 2002-2015 by XoNoX :: POLITYKA PRYWATNOŚCI (PRIVACY POLICY)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą ManagerZone AB. Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Serwis forum.managerzone.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.
Zobacz też: www.managerzone.pl, www.ndmaz.pl, www.gramed.com, www.gramed.eu, www.projekt-bud.pl,
bronx.nsk.pl, forum.nsk.pl, futsal.nsk.pl, managerzone.nsk.pl, forum.managerzone.nsk.pl, medycyna.nsk.pl,
nlpna.nsk.pl, nowydwormaz.nsk.pl, projekt.nsk.pl, swit.nsk.pl, tv.nsk.pl, vectra.nsk.pl, www.nsk.pl, swit.ndmaz.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 34